..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Amazonka (single player)-pytanie
Autor Wiadomość
lexcaliber 

Wysłany: 2019-03-21, 03:01   Amazonka (single player)-pytanie

Witam.

Niedawno skonczylem hell paladynem (dzieki niektorym forumowiczom, ktorzy okazali zaangazowanie i pomagli fachowymi poradami) wiec teraz chciabym sprobowac Amazonka.

Mam kilka pytan, otorz zdecydowalem sie na wlocznie i oszczepy:

-1- Bron --> Uderzenie Gromu czy Zesmsta Tytana (jezeli mozna tak w skrocie za i przeciw)
-2- Jaki helm procz Oka Gryfa nadawal by sie pod ten build?
-3- Rekawiczki i buty,pasek oraz tarcza jest jakis rozsadny wybor?
-4- Skile, rozumiem, ze glowny atak to Furia Blyskawic a na bossy to Elektryczny Cios
(poprawacie mnie prosze jak sie myle) plus wszystkie do nich synergie na +20
-5-Co z umiejetnosciami biernymi, na co sie glownie nastawiac na uniki/na obrazenia
krytyczne/ czy przebicie
-6- Co z mobkami niewrazliwymi na blyskawice (bo bedzie ich na pewno zdecydowanie wiecej
niz tych fizycznych)
-7- Ostatnia kwestia to najemnik

To na poczatek bylomby tyle :)

Z gory dziekuje za wskazowki i pomoc
MACIEK

Finrod_mw 

Wysłany: 2019-03-22, 11:50   

1) ogólnie przyjmuje się Tytany do "normalnego" grania furią, Uderzenie Gromu na bossy w połączeniu z Elektrycznym Ciosem, zakładając że nie masz CTA to po prostu trzymasz obie wersje na switchu zestawów broni
2) Shako, Skrzydło Walkirii, rzadka obręcz/tiara/diadem z bonusem +2 ama skill + dodatki
3)
- magiczne rękawiczki +3java/20ias , można wylosować u kupców choć wymaga to czasu
- pas - Wigor Boga Gromów
- buty: Wodołaz, Piaskowy Kształt
- tarcza: Bezoki mur, słowo runiczne ETH+LUM (+1 skill), całkiem spoko jest Błogosławiony Krąg Mosera z osadzonymi dwoma perf brylantami, SHAEL+ETH od biedy też się sprawdzi szczególnie jeśli nie masz Kruczego Lodu
4) nie mylisz się
5) po 1 pkt w obie gałęzie (uniki + crit/penetracja/przebijanie)
6) no cóż, bez infinity jest lipa :) zazwyczaj pomijasz ewentualnie bawisz się mercem + sam starasz się zadawać swoimi oszczepami obrażenia fizyczne
7) 2act, koszmar+obrona (święty chłód) lub koszmar+ofensywa (moc)
Runes: 31/33

lexcaliber 

Wysłany: 2019-03-24, 02:29   

Hej.

Chciabym sie zapytac o phys dmg z broni , czy jest on doliczany do skila Furia Blyskawic, czy poprostu skill zadaje "swoj" dmg a phys dmg z broni nie jest doliczany do furii ?
Chodzi mi o to, czy moge uzywac dowolnego oszczepu, a dmg z furii bedzie staly (tak mi pokazuje w obrazeniach).

I druga kwestia chodzi mi o skil przebijanie, czy ma duzy wplyw na szybsze ubijanie mobkow (czy warto inwestowac pkt ?)

I ostanie zapytanie mianowicie mana :( mozna jakos zminimalizowac jej zuzywanie :roll:

Dzieki

gomez898 

Wysłany: 2019-03-28, 10:58   

1) Strzelając furią, twoje obrażenia składają się z podstawowych obrażeń jakie byś zadał normalnym rzutem (czyli obrażenia fizyczne od oszczepu, powiększone o wszelkie premie do obrażeń, oraz np obrażenia żywiołowe z talizmanów),
a do tego dochodzą obrażenia od skila, które są dokładnie takie jak w skilu i są to obrażenia od błyskawic.
Rozszczepione promienie zadają tylko obrażenia od skila.

2) Przebijanie nie działa z furią, więc nie. Ten skil ma zastosowanie tylko u amazonki na łuk.

3) Koniecznością jest przedmiot z wykradaniem many ;) Najczęściej pierścień/amulet, na rękawicach chyba też może być. Ilość wykradanej many zależy od obrażeń fizycznych oszczepu.

lexcaliber 

Wysłany: 2019-03-30, 21:57   

Hej.

Chcialem sie upewnic czy oby na pewno przebijanie nie dziala ze skilem furia?
Pytam, bo widzialem pare poradnikow w ktorych bylo nadmienione, ze przebijanie (iles tam pkt w drzewku) wraz z paskiem Brzytwoogon daj nam 100% przebicia ... ... ... wiec juz sam nie wiem ?

I jeszcze jedna sprawa (bo wiekszosc poradnikow jest pod BN, ja gram na singlu) jaka zbroja bylaby odpowiednia zarowno dla mnie jak i najemnika pod ten build (standardowo Okowa Grozy) czy jest inna alternatywa?

Tak samo chcialem sie dopytac o bron Uderzenie Gromu i o diadem Oko Gryfa to da przedmioty na tylko na BN (jezeli tak to czym je mozna zastapic na silnglu) ?

I ostatnie pytanko :wink: Tarcza ktora pasowala by pod ten build?

Dzieki za pomoc

Słowian 

Wysłany: 2019-04-05, 08:45   

Witam.

Odnośnie paska to testowałem oba wigor/razor, jak dla mnie różnica jest niezauważalna, moja amka ma teraz 93lvl i od dłuższego czasu biegam z razorem. Co do poradników to tak jak wspomniałeś w każdym jest napisane, że przebijanie działa.

Zbroja: używam okowy ale zanim ją zrobiłem to nosiłem skórę żmijonoga i też było ok, a najemnik przed hartem biegał w durielu.

Broń: zemsta tytana- odnawia zasoby, mnie bardzo irytowało ciągłe bieganie do kowala.

Tarcza: tu Finrod_mw podał najlepsze opcje.

Ps. jeżeli grasz tylko singla (też tak gram) to polecam mod PLUGY- sam używam i jest mega, jego opis znajdziesz praktycznie na każdym forum.

gomez898 

Wysłany: 2019-04-10, 16:41   

Przedmioty unikatowe które są opisane "tylko dla postaci rankingowych", wypadają na singlu.
Receptury w kostce też wszystkie działają.
Na singlu jedyne co tracimy, to słowa runiczne dla postaci rankingowych.

A odnośnie broni to też preferuję tytanki ;) Poza tym że nieco gorszy damage, to mają same świetne statystyki.
Dla mnie ideałem do player vs monster są tytanki NIE-eteryczne i ulepszone, ponieważ:
1) NIE-eteryczne: eterycznych nie można naprawiać, wszystkie wyrzucisz w chwilę i czekasz aż się odnowią. takie coś tylko na duelach się sprawdza.
2) Ulepszone mają większe obrażenia fizyczne. Po ulepszeniu mają większe wymagania więc trzeba wpakować dużo pkt w siłę/zręczność ale moim zdaniem warto.

Odpowiedz do tematu