..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Są możliwości ale nie ma planu! Sorc Java Pally
Autor Wiadomość
Eltimor 
Grail: 445/504 :c

Wysłany: 2019-10-08, 02:31   Są możliwości ale nie ma planu! Sorc Java Pally

Witam w serdecznie wszystkich graczy Diabollo!
To mój pierwszy post na tym forum.

Słuchajcie słuchajcie mieszkańcy Khorini..... A nie, inaczej.... Stay awhile and listen!
Od ponad 2 lat na pulpecie mojego laptopa niezmiennie zainstalowane jest Diablo II LOD.
Mogę powiedzieć że od tych 2 lat ciągle gram w tego starego klocka. Czasem przekopując się przez posty sprzed 15 lat poszukując informacji mam wrażanie że jestem ostatnim zapalonym graczem diabełka (wiadomo, nieprawda).

Chwilami się zastanawiam czemu ja w to ciągle gram, i wtedy przypominam sobie ten dzień kiedy usłyszałem o Holy Grail Challenge(zwał jak zwał) i postanowiłem "Catch them all!"

Do tej pory zebrałem 421/504 Unikaty+Sety, 83 wciąż do zebrania
Ja wiem że to nie są imponujące liczby, jeno takie fakty.

Zamieszczam ten wpis żeby zdobyć parę porad, ponieważ znalazłem się w momencie w którym zwyczajnie nie wiem co dalej robić- niby mam chęć trochu pograć, ale nie mam planu.

Mam stworzone 3 postacie:

Czarodziejka 94lvl- gram głównie Blizzsorc pod farmienie Ancient Tunnels, dużo latam też na Mephisto i Andariel (wszystko p3), ostatnio zacząłem bawić się w Travincal bo zachciało mi się run podropić, ale dwa szybkie dedy odwiodły mnie od tego pomysłu...

Amazonka 90lvl- Chciałem Javazonkę no i mam, tyle że bez Enigmy, Infinity i Griffons Eye. Uwielbiam tą postać, ale na razie leży odłogiem bo bez powyższych itemków jest zupełnie nieefektywna.

Paladyn 85lvl- Zrobiony w kilka dni jedynie pod Pandemonium Event coby pofarmic pochodnie na inne postacie. Standardowy Smiter z itemami medium budget taki jak z wielu poradników w sieci.

Jeśli chodzi o EQ Czarodziejki to jestem z niego bardzo zadowolony :D
Hełm: Shaco + Ptopaz
Zbroja: Tal Rashas Guardianship + Ptopaz
Rękawice: Trang Oule
Pas: Tal Rashas
Buty: Podróżniki 49%MF
Amulet: Tal Rashas
Pierścienie: 2x Nagel 29MF
Broń: Okulus + IST
Tarcza: Spirit 35% FCR

A poniżej: Gheed, Annihilus, Randomowo zawalone małymi talizmanami MF i ze 2 skillery

Powyższy set-up w zupełności wystarczy na Andariel-Mephisto-AT i bardzo przyjemnie mi się nim grało. Jednak jestem już znużony i chciałbym polatać coś innego-głównie Travincal a także pofarmić trochu kluczy do UberTristram.

Problem jest taki że nie mam: Deaths Fantom, Infinity, CTA, HOTO. Za cholerę nie mogę znaleźć także Nature Peace ani Guardian Angel (dla najemniora)

Moje Runy przedstawiają się następująco: Ber Sur Sur Ohm Ohm
Z tego co widać mogę ukleić Infinity, ale bardzo się waham bo od dawna "marzyłem" o Enigmie.

Podsumowując: Czarodziejka trzyma poziom ale nuda już. Amazonka jak perła w gnoju-ładna ale nie podchodź. Paladyn porządny ale nie może spełniać swojej roli bo brak kluczy.
Travincal nie polatam bo nie mam EQ na najemniora i siebie więc padamy.
Kluczy nie polatam bo nie mam pierdzielonego pierścienia
Amazonką próbowałem krowy albo pindla- niby działa ale nie ma płynności i wciąż mam świadomość że mógłbym to robić 3x szybciej.

Prawie zapomniałem dodać: Jestem szczęśliwym posiadaczem Siatki Arachnidów(Arachnid Mesh) :) Oczywiście w wersji eterycznej <3 więc można powiedzieć że brakuje mi kluczowego przedmiotu do bardzo wielu buildów

Zapraszam do dyskusji, pytajcie, komentujcie :)

Eltimor 

Wysłany: 2019-10-12, 21:48   

Update:
W końcu po 150+ podejść na Hrabinę wydropiłem runy na CTA!
Rezultat jest tragiczy: skille kolejno +3 +2 +2 :c

Ostatnie dni to głównie latanie po klucze żeby wyfarmić pochodnię na czarkę :D
Po 4 Pandemonium Eventach mamy - +13 +14 sorc torch

Ostatnie dropy Grailowe:
- Pochodnia :>
- Syfon (wszystkie kusze odhaczone) Nihlathak
- Owdawiacz AT
- SPOKÓJ NATURY!!!! W KOŃCUUUU Astrolog
- M'avina's Caster Nihlathak

Melduję że Czarodziejka jest zwarta i gotowa do P O T Ę Ż N E G O farmienia Ancient Tunnels!
Dzięki pochodni skompletowałem całe EQ
Osiągi:
-Blizzard ok. 5.8k dmg
-MF dokładnie 550%

Eltimor 

Wysłany: 2019-10-18, 17:47   

Co to się podziało :D
Potrójny drop klucza pierwszy raz w mojej karierze

Screenshot001.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 355.19 KB

Eltimor 

Wysłany: 2020-04-19, 01:43   

Wracamy do gry, ostatnio na tapecie AT a w nim
-Messerschmitt Reaver
-Valkyrie Wing
Pozostało 71

Finrod_mw 

Wysłany: 2020-04-23, 08:29   

Czołem :)

Na wstępie jeśli tam jeszcze nie trafiłeś to w subforum "przedmioty" jest cały temat odnośnie Grail Project - myślę, że sporo informacji tam znajdziesz.

No raczej mało kto tu jeszcze zagląda ale jakieś niedobitki zostały. Co do Graila to złośliwi twierdzą, że prawidłowa nazwa to Tyrael's Might Challenge (Dizel coś by Ci o tym mógł powiedzieć :D )

Realia są takie, że z matematycznego punktu widzenia dopóki nie znajdziesz Tyrka to nie ma po prostu sensu farmić innych lokacji niż 85lvl areas.

Co do alternatyw całkiem nieźle spisuje się psn necro i latanie na Pit ale tutaj bez dobrego ekwipunku nie ma co podchodzić (czyt enigmy i DW). Ale realistycznie najlepszą opcją jest chyba jednak light sorc z infi w mercu. Masz duuuuużo większe pole do działania, można farmić większość lvl 85 areas + robić dość szybkie ball runy solo. No ale zrobienie jej na self-find gear jest trudne (infi). Z drugiej strony masz już praktycznie 2 bery więc... ;)

Generalnie z doświadczenia powiem, że póki łoiłem Graila to w zasadzie 95% gier to był po prostu szybki AT run po bossach (~1 min) i next game, i next game, i next game aż do zaj****nia....

Jeśli podchodzisz na serio do tego tematu to oswój się z potężną dawką nudy ;)
Runes: 32/33

Eltimor 

Wysłany: 2020-04-25, 19:56   

Dziękuję za komentarz i kilka porad :)
Farmienie Graila to dla mnie przyjemność, lubię zaszyć się raz na jakiś czas "w piwnicy" i polatać jakieś bossy. Zdarza się że mi się odechciewa, wtedy po prostu rzucam Diablo na kilka miesięcy, i wracam gdy znów sie chce.
Póki co jest przyjemnie, ponieważ zwykle jak zasiadam do sesji farmienia, to kończe ją z kolejnym itemkiem skreślonym z listy. Jestem świadomy że dzieje się tak bo wciąż brakuje mi pełno przedmiotów (68 na ten moment), jednak to motywuje do dalszego działania :D

Co nowego:
- Firelizard's Talon (unikaty klasowe dla assasino zaliczone)
- Demonhorn's Edge
- M'avinas True Sight (czemu nie gryf ;-;)

Do tego przyjemny akcent w postaci skillera +1 zimno +35% gold, runy IST, Eth Eschuta's

Eltimor 

Wysłany: 2020-04-27, 02:14   

Dzisiaj mamy coś konkretniejszego, jak widać na screenie :twisted:

Ponadto:
- Żurawi Dziób (Cranebeak)
- Bojowy Skowyt (Warshrike)

Screenshot008.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 584.98 KB

Eltimor 

Wysłany: 2020-04-30, 00:27   

Aktualizacja:
- Earth Schifter
- Frostwind
- Rainbow Facet- Ogień (wszystkie uniq klejnoty zaliczone)

Do tego mamy kolejną runę SUR! (trzecia już) + miły dodatek w formie Light Jewel 5/5
a i jeszcze tarcza z setu griswolda, ale to już drugi raz.

62 itemy pozostały, 87.7% graila zaliczone na ten moment :D

SUR.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 386.67 KB

Eltimor 

Wysłany: 2020-05-02, 15:46   

W ostatnich dniach:
- Veil of Steel (Stalowy Woal)
- M'avina's Embrace (Uścisk M'aviny) (Set M'aviny zdobyty)

Do tego ładny Annihilus 19/19/5 bo sie dclone pojawił niespodzianie.

W ostatnich dniach podczas grania byłem lekko sfrustrowany. Powód to ciągły drop białych/niebieskich diademów, myrmidońskich nagolennicy, świętych pancerzy itp.
Ja wiem że od niebieskiego do złotego jest długa droga, jednak widok 15 niebieskich diademów + 2 zielonych sprawia że odechciewa się grać :v Szczególnie że moją głównym celem jest wydropienie Oka Gryfa.

diadem .jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 368.93 KB

zbroja maviny.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 543.55 KB

Penumbra 

Wysłany: 2020-05-04, 20:42   

Eltimor napisał/a:
Szczególnie że moją głównym celem jest wydropienie Oka Gryfa.

haha to tak jak u mnie ;D
Mam javę, która do pełni szczęścia potrzebuje gryfa i ravena. Jako że na większości area 85 są light immuny, na razie dropię na farmie hry pod infi. Już jednego bera wydropiłem kilka dni temu ;D
btw powodzenia w grailu
~Shadow113

Finrod_mw 

Wysłany: 2020-05-06, 07:14   

Eltimor napisał/a:
Ja wiem że od niebieskiego do złotego jest długa droga

I tak i nie, zalezy jak na to patrzeć ;) Generalnie szansa na to, że wypadnie diadem z bossa w a85 jest w okolicach 1:1400, a jeśli już wypadnie diadem to szansa, że przy dobrym MF (~500) będzie to gryf to około 1:33 ;) Czyli innymi słowy dużo trudniej tropnąć diadem z bossa niż gryfa w obrębie diademów. No ale w gruncie rzeczy to potwierdza, że tak powiem, słuszność Twojej frustracji ;)

A tak na marginesie grywam raz od czasu z bratem na TCP/IP i 2 dni temu z pindla sypnęło archońską laską - jednym z 4 pozostałych mi do graila itemów, zostały w takim razie 3: Tyrek, DW i Cranium Basher. Nie zmienia to faktu, ze przy moim sporadycznym graniu następny z listy pewnie dropnie za 2 lata ;)
Runes: 32/33

Eltimor 

Wysłany: 2020-05-12, 01:32   

Po lekkiej przerwie wracamy powoli

Co skreślamy:
- Aldur's Deception (Oszustwo Aldura) Cały Set Aldura zebrany

Mamy nową HR-kę! Tym razem VEX
Bodaj siódma na tym plugy.

[ Dodano: 2020-05-12, 01:43 ]
Dziękuję za dobre słowo! :D

Korzystając z okazji wypiszę przedmioty na które szczególnie poluję, w celu wzmocnienia postaci:
- Oko Gryfa
- Fantom Śmierci
- Siatka Arachnidów (NIE ETH!)
- ETH Tytany
- ETH Miażdżyciel 4SOX (Tyle gram a nie mogę spotkać!)
- ETH BUGGED elitarny armor 4SOX (Krakenia muszla/Święty pancerz mi się podobają)
- 7 MF talizmany bo mam ich ledwo parę

Runy: BER/SOL, JAH, LO
Zdobycie tych trzech pozwoli na zrobienie Infinity, Enigmy i Fortitude dla mercedesa

VEX.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 376.47 KB

Eltimor 

Wysłany: 2020-05-13, 23:29   

K**wa mać co ja narobiłem, grałem dziś kilka godzin, drop szedł jak złoto, mega sie ucieszyłem bo udało się wydropić kolejnego "Dziadka", do tego Gniew Czaszkowca którego szukam od roku, i jeszcze parę innych. W pewnym momencie źle kliknąłem i odpaliłem grę na normalu, a mam naprawdę kozacką mapę. Chcąc przywrócić mapy, dostałem nagłego laga na bani i źle przeniosłem pliki.... Rezultat - utraciłem sejwy z dzisiaj

Backup robię prawie codziennie, więc mam sejwy z wczoraj, ale i tak jestem wpieniony totalnie.

Na screenie widoczny utracony Dziad, tyle tylko że miał gówniane staty, prawie anty-perfekt

//Słowne za wulgaryzm - Eps

dziodek.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 346.99 KB

Ostatnio zmieniony przez Eps 2020-05-14, 03:47, w całości zmieniany 1 raz  

Eltimor 

Wysłany: 2020-05-15, 22:45   

"Bo po burzy zawsze wychodzi słońce" ~ Antoni Szczydomiski

Słowa tego wielkiego Polaka wybrzmiewają dziś nadzwyczaj trafnie. Otóż po ostatniej opisanej wyżej porażce którą odniosłem w starciu człowiek-komputer, nastąpił przełom. Być może ktoś dostrzegł że wstawiłem niedawno posta w dziale "pomoc", ponieważ szukałem sposobu na skrócenie loadingów.
Mam przyjemność ogłosić, że po pół roku niezbyt intensywnych poszukiwań znalazłem rozwiązanie. Wszystkie przedmioty z listy Graila trzymałem na mojej czarodziejce na prywatnej stronie. To dlatego mi się długo ładowało, bo mój rzęch musiał wczytać ogrom tego szpasu co go zgromadziłem.
Stworzyłem muła na którego przerzucam wszystkie itemy zarówno z skrzyni prywatnej jak i wspólnej. Itemy będą przerzucone na skrzynie prywatną muła. To powinno rozwiązać problem (wstępne testy to wykazały).
Cały zabieg powinien znacznie skrócić czas latania AT (ok 10 sek), ale co ważniejsze - upłynnić i uprzyjemnić rozgrywkę.
Jedyny minus to to że nie będę miał itemków pod ręką, i pod koniec każdego dnia trza będzie przerzucać syf z czarodziejki na muła.

Więc dzisiaj rozpocząłem wielkie sprzątanie skrzyni. Zajmie mi to ze 3 dni bo mam kilka tysięcy przedmiotów do przerzucenia manualnie, jeden po drugim.
Najgorzej będzie z runami bo zgromadziłem ich ponad 1000 (od pewnego czasu mam nawyk gromadzenia wszystkich run, bez specjalnego celu)

Ano i w sumie wciąż zastanawiam się jak to wszystko posegregować i zaprojektować żeby było ładnie i funkcjonalnie... :P

Ps. Chciałbym zaznaczyć że sprzątam wirtualną skrzynię w 20 letniej grze zamiast w tym czasie posprzątać w domu czy zdać semestr. (Proszę o same negatywne komentarze, może się otrząsnę i wezmę do życia)

[ Dodano: 2020-05-15, 22:59 ]
HEY FINROD! Nie wiedzieć czemu dopiero dziś przeczytałem Twój ostatni komentarz :P Gratuluję! Niektórzy złośliwcy twierdzą że prawidłowa nazwa Graila to Mang Song Lesson Challenge (Tym razem nie Dizel a Llama mógłby coś o tym powiedzieć ;) )

Oby tak dalej. Za 20 lat jak technologia pójdzie do przodu to połączymy się umysłowo z tym forum i poinformujemy się nawzajem że..... został nam tylko 1 przedmiot do zdobycia! :D

midzi 
midzi

Konto na BN: midzi/kwasiarnia
Konto na IDR: midzi
Wysłany: 2020-05-16, 13:10   

Gratulacje.

Ostatnio próbowałem odnaleźć swoje zapiski i wychodzi mi na to, że ok. 10 przedmiotów nie znalazłem patrząc historycznie.

Postanowiłem trochę inaczej podejść do tematu. Mam jeszcze ba bn kilka kont, które cały czas odświeżam, więc stwierdziłem, że spróbuję jak najwięcej rzeczy zebrać na battlenet po resecie, który nastąpi za kilka tygodni.

Jakieś porady może odnośnie samego graila?

Odpowiedz do tematu