..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Złodziejskie sztuczki
Autor Wiadomość
zgred77 
Diablo-Emeryt

Konto na BN: daniell77
Wysłany: 2009-12-20, 10:02   

ja od siebie dodam tylko, że należy szczególnie uważać również na typków, którzy proponują Ut Exp i zawsze dogadywać sie ze sprawdzonymi ludźmi
w ostatni czwartek wbiłem na grę O Ut Exp N ist/h - wszystko szło dobrze, pokazałem typowi isty, on podał mi nazwe gry z hasłem, dostałem zaproszenie do drużyny ( portal do UT już był otwarty), wbiłem na UT i zacząłem łapać poziomy; niestety zdążyłem nabić tylko 10-11 leveli i pada hasło - "lechy płacić", ok myślę sobie trzeba zapłacić, no i zapłaciłem :-(
tylko że było 2 hammerów robiących UT i każdy chciał z góry po iście, trochę mnie to zastanowiło bo dałem najpierw jednemu i powinienem za to siedzieć na grze 1 godzinę, ale ten drugi był natarczywy i poszedł tekst - "albo dajesz ista albo **** z Ut", więc dałem
reszty pewnie się domyślacie - goście po zebraniu istów stuknęli mefa, zabrali torcha i sobie poszli bogaci o około 6-7 istów
piszę to ku przestrodze dla innych, dużo nie starciłem bo 2 isty to nie jakiśtam majątek ale nieźle sie wkurzyłem
acc tych gości to pepe55 - char o nazwie jogurt-naturalny i infamous - char o nazwie jogurt-leśny

baxter 

Wysłany: 2009-12-20, 10:17   

Haxite, czytałem podobne artykuły wielokrotnie na Waszym serwisie, na innych serwisach o D2 jak również na stronach anglojęzycznych (w tym na oficjalnych stronach Blizzarda). Powiem więcej, czytałem ostatnio Kevina Mitnicka "Sztukę podstępu" i znam zasady działania takich ataków dość dobrze. Z zawodu jestem informatykiem o specjalności bezpieczeństwo systemów informatycznych. Sam ucze innych jak postępować w tego typu sytuacjach, jednak tu ewidentnie poległem :( . Gnojek mnie oszukał. Przy następnej okazji wyśledze drania i powiadomie kogo trzeba, zaczynając np. od jego ISP. Bo wiecie, w sieci nikt nie jest anonimowy 8) a ja poza moją profesją, specjalizuję się w - nazwijmy to tak - docieraniu do niedostępnych informacji na interesujące mnie tematy.

midzi 
midzi

Konto na BN: midzi/kwasiarnia
Konto na IDR: midzi
Wysłany: 2009-12-20, 10:22   

baxter, wybacz ale rozpoczynanie konwersacji z kimś nieznanym na BN, a wiadomo że nie ma tam żadnych pracowników BN na kanałach zwiększa szansę na to stanie się to co się stało. Moja rada, nie rozmawiać bez potrzeby z nikim anonimowym.

baxter 

Wysłany: 2009-12-20, 10:33   

W ciągu ostatnich dni dowiedziałem się wiecej o hackach i bugach w tej grze niż przez ostatnie kilka lat miałem okazję się zetknąć. Dzięki za radę. :wink: Niestety każdy najskuteczniej uczy się na własnych błędach.

Xx_Ramzes_xX 
Faraon :)

Konto na BN: Jackal_pl Jackal_mule
Klan: Nie chcę
Wysłany: 2010-01-24, 09:18   

Na stronie 19 ktoś napisał o SMSach. Trzeba uważać na nie. Piszą, że kosztuje 1.22, ale w rzeczywistości kosztują dużo więcej. Jest prosty sposób, by to sprawdzić :)
mamy na przykład numer (losowo wybrałem):
7233 (jeżeli pierwsza cyfra to 7, to druga cyfra oznacza cenę w PLN za SMS*)
w numerze 7233 mamy 2zł (+VAT, czyli w sumie 2.44)
7333 - 3zł+VAT
7433 - 4zł+VAT
7933 - 9zł+VAT (czyli w sumie 10.98zł)

Są też numery, na które wysłanie SMS kosztuje dużo więcej. Są to numery, które są 5-cio cyfrowe. Na przykład numer 91333 kosztuje 19zł+VAT, a któryś z większą cyfrą na miejscu drugim, kosztuje nawet 29zł+VAT.
Jak chcecie już gdzieś wysyłać SMS, zwróćcie na to uwagę.

* - wyjątkiem jest numer 70xx - tutaj za SMS płacimy 50gr+VAT

Trang Oul 
Władca Mroku

Konto na BN: trang0ul
Wysłany: 2010-01-24, 14:25   

Dokładnie jest tak (wg Komputer Świata):
8XXYY - XX gr + VAT
7XYY albo 7XYYY - X zł + VAT
9XXYY - XX zł + VAT - widziałem kiedyś usługę z MMS-ami po 30 zł!
Są gorsze przekręty. 1. SMS na konkurs darmowy (albo za 61 gr, nie ma nic za darmo, a państwo też musi swoje nakraść), a 2. (np. potwierdzenie udziału czy następne pytanie) już kosztuje i to niemało. Wiem, że Era tak okrada ludzi.

Ale kto normalny wysłałby SMS z nadzieją, że dostanie jakieś itemy w D2?

lO_Ol 
peace

Wysłany: 2010-01-24, 20:32   

niektórzy są tacy bezczelni że proszą o pokazanie np pierscienia zeby zobaczyc jak im sie włąściwości powiększą, jeden gówniaż chciał nawet hasło do mojego konta bo chciał jako początkujący gracz zobaczyć jak rozdaje punkty postacią :572:

Ganz 
Dinozaur

Konto na BN: Ganz_Conrad
Wysłany: 2010-02-04, 14:32   

przyznaje sie bez bicia, że nie przebrnąłem przez cały wątek, dlatego sorry jak było:
czy jest jakiś myk, aby okraść kogoś przez okienko handlu, gdy nie zaakceptuje się oferty?
gość chciał mocno zobaczyć co nosze na sobie, mimo, że mu powtarzałem, że nie mam nic na sprzedaż to on chciał sobie "tylko popatrzeć" i wywalał mi okienko handlu. Oczywiście go zlałem bo to był akurat baalrun i coś mi śmierdziało, jest w tym jakiś sens?

Waterman 

Konto na BN: JakubIXX
Wysłany: 2010-02-04, 14:57   

Nie mam pojęcia :? Mogę jednak powiedzieć jak mnie oszukali, mianowicie tworze gre n eni o gul ist. wchodzi jakas amka, pokazuje eni i zgadza sie xD. (nie śmiejcie sie byłęm wtedy naprawdę bardzo biedny i głupi :oops: ) więc wychodzi za miasto wywala eni a ja jak głupi robię to samo z runkami. Wtedy oboje wystartowaliśmy. A,że ta Bip* miała jakies gosu fhr szypciutko po eni wróciła - tele zrobiła a reszty pewnie się domyślacie. :( :( :( :( Dobrze wam radze uważajcie na takich Bip*. Porada dla wszystkich początkujących graczy (dla mnie też xD) przeczytajcie arcik pod tytulem "jak nie dać się okraść" i uwarzajcie jak rozmawiacie z obcymi :wink:

zgred77 
Diablo-Emeryt

Konto na BN: daniell77
Wysłany: 2010-02-04, 14:59   

imo nie ma takiej możliwości, żeby ktoś okradł cię w ten sposób, no chyba że naciśniesz nieopatrznie przycisk "Akceptuj" podczas pokazywania swoich gratów
myślę, że po prostu gość był ciekawy i chciał zobaczyć co nosisz na sobie; a tak btw ja wielokrotnie pokazywałem w okienku handlu swój eq i nigdy żadnych problemów z tym nie było

crunk_mp 
Emerytowany Moderator
~ God of War ~

Wysłany: 2010-02-04, 15:02   

@Waterman, Tak sie nie handluje, od tego masz okienko handlu :)
@Ganz, nie ma opcji zeby Cie okradl w ten sposob, ale masz racje lepiej byc ostroznym niz pozniej zalowac. ;) A tak w ogole radze poczytac posty w tym temacie bo jest sporo metod jak mozna kogos oszukac..

Ganz 
Dinozaur

Wysłany: 2010-02-04, 18:47   

dzięki, już przebrnąłem przez większość postów, a po próbach handlu sporo itemków srzedałem.....Akarze ;-)

weronikaneska 

Konto na BN: już nie gram
Konto na IDR: już nie gram
Wysłany: 2010-02-16, 23:42   

mnie okradli w paskudny sposob
http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=59161

Ganz 
Dinozaur

Wysłany: 2010-02-19, 16:22   

Ja mam trochę wyrzuty sumienia bo nieswiadomie sprzedałem TAL mask za lema, potem dopiero zacząłem sprawdzać ceny i znalazłem że to kilka pgmsów warte.... z drugiej strony klient był bardzo zadowolony, więc chyba nie jest tak źle ;-)

adamello 

Konto na BN: AdaMeLLo
Wysłany: 2010-02-27, 10:29   

Mnie dzisiaj koleś też próbował okraść ale niestety mu się nie udało xD

Oto link do zdjęć:

http://img708.imageshack....eenshot001b.jpg

Odpowiedz do tematu