..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Moje pomysły
Autor Wiadomość
Juman 

Wysłany: 2007-06-23, 22:12   Moje pomysły

Według mnie można by było stawić portal oparty na php-fusionie... lub innym ciekawym cms'ie... Proponowałbym też zmienić forum ze zwykłego phpbb na naprzykład płatnego invisiona... To są tylko moje sugestie... Według mnie dzięki temu stało by się tu wszystko czytelniejsze...

Pozdrawiam
Juman

Przemo 
Administrator
Władca Imperium

Wysłany: 2007-06-23, 23:24   

Instalowanie serwisu na publicznym cmsie jest mało prestiżowe. Php-fusion może sobie zainstalować każdy i przeważnie serwisy na tym cmsie wygladają podobnie. Poza tym każdy ma dostęp do kodu publicznych cmsów, w związku z tym może przeszukiwać ów kod i wykorzystywać dziury. Nowe ID będzie na autorskim cmsie, tworzonym przez Bverrita, dzięki czemu cms będzie jedyny w swoim rodzaju i będzie miał wszystkie te opcje, które sobie zażyczymy.

Jeśli chodzi o forum IPB to pomijając konieczność wykupienia licencji, ciężko byłoby chyba przenieść wszystkie posty i userów z phpBB by Przemo na IPB.

Bverrit 
Informatyk Imperium
PHP, MySQL rox :)

Wysłany: 2007-06-24, 09:24   

Juman, php-fusion? Ten procedyralny śmietnik? Wiesz chłopie jaką to ma wydajność? Przy stronkach klanowych różnych gier pięćiu kumpli z blokowisk na którą nikt nie wchodzi to przejdzie. Zauważ, że ID ma takie obciążenie serwera - można się za głowe złapać. CMS to nie tylko system zarządzania treścią.

Nasz nowy system posiada wbudowany system pamięci podręcznej, która działa jak swoisty RAM, jest aktualizowana w razie krytycznych akcji, lub standardowo co 30 minut. Jeżeli baza danych nam padnie, możemy bezproblemowo działać dalej, z wyłączeniem funkcji takich jak dodanie komentarza, oddania głosu na sondę, logowania, rejestracji, dzięki czemu spokojnie możecie sobie dalej czytać zawartość ID.

IPB to dobre rozwiązanie, jednak jest trochę za późno. Baza ID waży już dobre parę giga . Ciężko to przerzucić... a jak już to nam :) . Nie chcemy wynajmować firm z supermaszynami, albo przerzucać to w milionie kawałków w tydzień... przykro mi, ale propozycje nie zostaną wzięte pod uwagę, ale dzięki że piszesz, bo możemy sobie coś wyjaśnić.

Pozdro, Bverrit

klusek1910 

Wysłany: 2007-09-09, 21:51   

Jak na moj gust to przydala by sie wyszukiarka rzeczy na stronce ;D

Ziomuśśśś 
Przywódca gildii DP
a.k.a Exis

Konto na BN: Exis#2407
Wysłany: 2007-09-10, 20:14   

klusek1910 napisał/a:
Jak na moj gust to przydala by sie wyszukiarka rzeczy na stronce ;D

A nie wiesz o tym że takie cóś ma być :D ?

Poza tym co do cmsa się zgodzę, lecz z forum moglibyscie coś zrobić, rozumiem że przenosić posty do innego forum trudno, ale chociażby zmienić skin na jakiś fajniejszy(przeczytajcie sobie Przemo,Bverrit czy tam administracja - moj post w topiku o logo forum bodajże - tam zamieściłem jeden link do całkiem przyjemnego skina xD)

Pozdro from Ziomuśśśś. :P

klusek1910 

Wysłany: 2007-09-16, 00:47   

Wiesz ja sobie radze bez wyszukiwarki ale moj tata ma akurat problemy ;P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi