..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BETMODS SERIES & BOSS BETMOD
Autor Wiadomość
rasmario 

Wysłany: 2011-12-22, 16:31   BETMODS SERIES & BOSS BETMOD

BETMODS SERIES & BOSS BETMOD - jest grupą modyfikacji, która działa z patch'em 1.09. Modyfikacje te wprowadzają proste zmiany, a dzięki nim, możemy ułatwić sobie grę bądź utrudnić. W mojej recenzji przedstawię poszczególne mody z tej właśnie serii.

Betmod's dzieli się na:

128 Player (dostajemy więcej doświadczenia), Money (więcej złota), Charmed (o wiele częściej wypadają talizmany), Unique Rare (o wiele częściej wypadają unikaty), Set Magic (o wiele częściej wypadają zestawy), Socked (o wiele częściej wypadają itemy z gniazdami), Slaughter (potwory chodzą w grupach po 50 sztuk).

1) OPIS POSZCZEGÓLNYCH MODÓW

a) 128 Player sprawia, że potwory stają się 128 razy trudniejsze, przez co my dostajemy większą ilość doświadczenia za ich zabijanie. Mod ułatwi nam nabicie maksymalnego poziomu, co w przypadku zwykłego Diablo jest bardzo trudne.

b) Unique Rare i Set Magic są to mody znacznie ułatwiające grę, gdyż dzięki nim bez problemu znajdziemy przedmioty, które nas interesują. Z każdego potwora coś wypada. Możemy z kolekcjonować wybrany przez nas zestaw bądź dobrać unikaty dla naszej postaci.

c) Socked sprawia, że wypadają przedmioty z miejscem na klejnot. Dodatkowo u NPC możemy kupować mikstury many, wzmocnienia, zwoje, gemy i runy w cenie 1 zł. Do ksiąg można teraz włożyć 500 zwojów.

d) Slaughter jest chyba najlepszym modem z wyżej wymienionych. Powoduje, że gra staje się trudniejsza. Potwory chodzą w dużo większych grupkach, a my musimy poświęcić więcej czasu na grę, gdyż zabicie ich wszystkich wymaga większej ilości czasu. Natomiast łatwiej jest nam zdobywać poziomy i zbierać naprawdę dobre przedmioty. Z tym modem napewno szybciej osiągniemy upragniony 99 poziom naszej postaci.

e) BOSS BETMOD jest ostatnim modem który opiszę. Wychodząc za miasto w I akcie spotykamy: Mefista, Andariel, Kowala, Izuala, a także krowy. Wszyscy są silniejsi osiem razy. Mod ułatwi nam nabicie poziomów a także zebranie przedmiotów.

Nie będę opisywał moda Money i Charmed, gdyż nie wymagają one mojego opisu.

2) PATCH 1.09

Modyfikacje te zostały stworzone na właśnie tego patch'a, ale zastanówmy się czy ten fakt jest plusem czy minusem? Moim zdaniem wrócenie do tego patcha jest plusem, ponieważ bardzo ciekawie się na nim gra. Nie ma sygnerii między umiejętnościami, dzięki czemu możemy robić nietypowe postacie (hybrydy). Nie ma również możliwości resytowania statystyk i umiejętności naszej postaci, przez co musimy mądrze rozdać punkty, które otrzymujemy.

3) KORZYSTANIE Z MODYFIKACJI

Po ściągnięciu BETMODS SERIES musimy wybrać co nas interesuje. Nie możemy grać jednocześnie na poszczególnych modach, ale możemy np. do 60 poziomu postaci grać na 128 Player mod, a potem wgrać BOSS moda i to na nim kontynuować grę. Wystarczy podmieniać plik o nazwie Patch_D2.mpq.

4) JAKIEGO MODA WYBRAĆ?

Ja osobiście poleciłbym moda o nazwie Slaughter, ponieważ wprowadza on najwięcej zmian, a gra na nim sprawia przyjemność. Na drugim i trzecim miejscu znajduje się 128 Player i BOSS BETMOD.

5) KILKA SCREENÓW Z MODYFIKACJI

Slaughter

BOSS BETMOD

6) PODSUMOWANIE

Moim zdaniem te proste modyfikacje wprowadzają bardzo dobre zmiany, gdyż to my decydujemy jak chcemy grać i w jaki sposób. Dla kogoś kto chce sobie ułatwić grę, Unique Rare jest odpowiednim modem, 128 Player czy Slaughter jest dla tych co lubią wyzwania. Uważam, że sama gra na Patch'u 1.09 jest ciekawa. Jak już pisałem, możemy robić postacie hybrydy, musimy w mądry sposób rozdawać punkty statystyk i umiejętności. Także zachęcam do spróbowania takiego sposobu gry i tych modyfikacji.

RASMARIO
Ostatnio zmieniony przez rasmario 2011-12-23, 20:50, w całości zmieniany 9 razy  

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2011-12-22, 23:03   

rasmario napisał/a:
Uważam, że sama gra na Patch'u 1.09 jest ciekawa.

I o wiele łatwiejsza.
Grałem jedynie w Boss moda i nie bardzo mnie przekonał do dłuższej gry.

rasmario 

Wysłany: 2011-12-23, 11:19   

Eps napisał/a:
rasmario napisał/a:
Uważam, że sama gra na Patch'u 1.09 jest ciekawa.

I o wiele łatwiejsza.
Grałem jedynie w Boss moda i nie bardzo mnie przekonał do dłuższej gry.

Masz rację, gra na tym patch'u jest o wiele łatwiejsza, ale do tego możemy wykorzystać modyfikacje, które opisałem np. Slaughter czy 128 Player. Boss mod jest raczej chwilowym modem, na którym możemy się pobawić i sprawdzić naszą postać. Walka z samymi Bossami jest naprawdę fajna. Dodatkowo możemy podexpić naszą postać i zdobyć ciekawe przedmioty.

PS: Jak recenzja :) może być?

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2011-12-23, 13:26   

Recenzja jest wg mnie mało obfita (brak mi tu screenów), ale pomijając to, może być.
Podejrzewam, że wkrótce wyląduje w tym dziale (jak się potruje zadek odpowiedniej osobie) http://diablo.phx.pl/czytaj/recenzje-modow/ Od dawna ten dział nie był aktualizowany. ;)

rasmario 

Wysłany: 2011-12-23, 16:33   

Eps napisał/a:
Recenzja jest wg mnie mało obfita (brak mi tu screenów), ale pomijając to, może być.

Teraz jest lepsza, zmieniłem kilka tekstów i dodałem screeny.

Eps napisał/a:
Podejrzewam, że wkrótce wyląduje w tym dziale (jak się potruje zadek odpowiedniej osobie) http://diablo.phx.pl/czytaj/recenzje-modow/ Od dawna ten dział nie był aktualizowany. ;)

Mam nadzieje, fajnie jak by się tam znalazła :D

michaeljee 

Wysłany: 2013-06-22, 07:54   

Miła niespodzianka o tej krótszej formy. Czy możesz nam powiedzieć, co to jest, mówisz / pisanie o?
Posiada wszelkie informacje. o krótszej formie zostały wysłane przed (i po prostu nie zauważył)?

Odpowiedz do tematu