..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Krupas
2007-08-04, 18:45
INVISIBLE MOD by KRUPAS dla Turniejów PCL
Autor Wiadomość
Krupas 

WIELKA AWARIA :/

Wysłany: 2006-11-13, 18:22   INVISIBLE MOD by KRUPAS dla Turniejów PCL

Witam :wink:
Na prosbe admina Przema z Imperium Diablo postanowilem zrobic moda, w ktrorym postacie sa calkowicie (lub czesciowo) niewidoczne podczas gry (stad ta nazwa :roll: ). Mod nie bedzie sluzyl do grania (teoretycznie) i powstal (powstaje) na potrzeby osob kamerojacych turnieje, chodzi tu o kamerzystow turniejow PCL. W modzie będzie mozna ustawic ktora czesc ciala ma byc niewidoczna (glowa, prawa reka, lewa, nogi), lub cala postac. Mod powstal na bazie pliku z moda v110final-bosstorment-v10 (niejestem grafikiem wiec musialem skads "pozyczyc" plik DCC, w ktorym nie ma animacji postaci (jeden plik jest powielany i zmieniane sa jego nazwy), do tego potrzebny byl tez plik COF ale to juz ja sie postaralem i takowy zrobilem. Praca nad modem jest strasznie pracochlonna i czasozżerająca (jakbym mial zmieniac recznie nazwy plikow to moda bym nie skonczyl), poniewaz kazda postac (jej animacja, jak sie porusza w jakiej zbroi, z jaka bronia biega, jaka czapke nosi, itp) sklada sie z okolo 1000 plikow :!: . W samej amazonce zmienilem kolo tysiaca plikow, a jak wiadomo pozostalo jeszcze 6 postaci. Do zmiany nazw plikow tworze pewne aplikacje, ktore mi w tym pomagaja (zmienic nazwe kazdego pliku na inną). Mod jak wspomnialem ma sluzyc kamerzyscie, czyli gracze pojedynkujacy sie w turniejach maja niewidziec osoby kamerujacej bo przeszkadza to wizualnie, z tym ze kazdy grajacy w turnieju musi posiadac tego moda i odpowiednio wlaczyc "niewidzialnosc " postaci kamerzysty. Przyklad: pojedynkuja sie SOR i DRU to osoba kamerujaca ten pojedynek musi wybrac inna postac niz osoby biorace udzial w turnieju, ale wlasnie to osoby pojedynkujace sie wlaczaja niewidzialnosc innych postaci oprocz swoich, kamerzysta wlacza sobie niewidzialnosc dla lepszego efektu filmiku, w ktorym widzimy tylko osoby pojedynkujace sie (czyli widza tylko SOR i DRU, a kamerzysta biega sobie niewidoczny, no prawie bo widac go na mapie <- z tym nie umiem sobie poradzic, a podejrzewam ze trzeba umiec CE). Na modzie mozna grac na OBN, CBN, i SINGLE, lecz osoba ktora zainstaluje moda zagra z osobą ktora nie ma moda (dajmy na to BN, choc w TCP/IP jest tak samo) to dana postac (lub wszystkie :lol: ) bedzie niewidoczna tylko dla osoby posiadajacej modyfikacje. Mysle, ze mod sie przyda (Przemo tez tak mysli 8) ), lecz narazie jest w fazie tworzenia (jak na dzien dzisiejszy zrobiona jest tylko AMAZONKA) screeny ponizej. Do zamiany pozostalo mi (o dziwo, bo bez amazonki) jakies 17 tysiecy plikow :shock: :!: :!: . Mod bedzie mial "małą objetość", poniewaz uzywam do niego malych plikow - jeden ma 131bajtów; np. z plikow amazonki majacych kolo 100MB zrobilo sie 245kb (7,5MB na dysku) [niebede wdawal sie w szczegoly, chodzi o rozmiar klastrow dysku twardego]. Opis zrobilem bardziej technicznie, wiecej zamieszcze w pliku Readme.txt, badz tutaj (chodzi o instalacje i jak zmieniac niewidzialnosc postaci). A oto screeny niewidzialnej amki:

Mod bedzie powstawal powoli (baaardzo) poniewaz ja mam malo czasu wolnego, plikow jest straszliwie duuzo, a aplikacje tworzace spis i zmieniajace nazwy plikow trzeba robic do kazdego folderu kazdej postaci (folder AM skladajacy sie na amazonke sklada sie jeszcze z 11 folderow). Mod bedzie odpalany metodą " -direct -txt" (wynika to z manipulacji niewidzialnosci danych/danej postaci lub też jej części ciala). Informacje co do postępow bede umieszczal na bierzaco. Mozecie sie w tym temacie wypowiadac co sadzicie o tej modyfikacji. Pozdro 8)
Opisy, tutoriale, pomoce do D2LoD (1.00-1.13)
Ostatnio zmieniony przez Eps 2008-12-05, 19:58, w całości zmieniany 4 razy  

MasterTRON 
PaInT rLz !1one1!

Wysłany: 2006-11-13, 18:55   

wow ...kupa roboty ale podziwiam Cie za wkład włozony w ten projekt
gl & hf xD

reakwon12 

Wysłany: 2006-11-13, 20:18   

;D super wiem jak potrafi przeszkadzac ktos w czasie pvp/tvt ;] gl bo jescze duzo roboty masz ;F

Ketsu 

ex-Sędzia PCL | WM

Konto na BN: BN Tag: Ketsu#2968
Klan: WarMasters
Konto na IDR: Ketsu
Wysłany: 2006-11-13, 20:50   

Ja w tym widzę masę wkładu i czasochłonnego żmudnego skrobania :d GJ powiem i działaj dalej :]
Ani innym wyrafinowanym gnojem ...

Niepokorny i zły
Bram nieba nie sięgnę
Takim jak chcesz
Nigdy nie będę...

FortiDude 
PvP & HC

Wysłany: 2006-11-13, 20:51   

O_o dobrze że każdy musi go mieć uruchomione odpowiednio bo by się zrobił z cbn wielki obn na duelach itp. Wchodzisz, wychodzisz za miasto, ktoś okazuje wrogość - niby nikt nie podchodzi i stoisz dalej aż nagle red txt :P .

Fajna sprawa. Gz dla ciebie za tą prace. Za ile miesięcy skończysz :P

SoRcA 
Sorcess Master

Wysłany: 2006-11-13, 21:29   

O wlasnie tez jestem ciekawy.
Przewidywany czas zakonczenia projektu to: .....

Krupas 

Wysłany: 2006-11-13, 21:49   

SoRcA napisał/a:
O wlasnie tez jestem ciekawy.
Przewidywany czas zakonczenia projektu to: .....

tak hmmm niewiem bo teraz kola mnie napadaja na studiach, a dzis wlasnie jestem po jednym z matmy, mysle ze tydzien na jedna postac mi starczy :wink:

FortiDude napisał/a:
O_o dobrze że każdy musi go mieć uruchomione odpowiednio bo by się zrobił z cbn wielki obn na duelach itp. Wchodzisz, wychodzisz za miasto, ktoś okazuje wrogość - niby nikt nie podchodzi i stoisz dalej aż nagle red txt :P .

Fajna sprawa. Gz dla ciebie za tą prace. Za ile miesięcy skończysz :P

Hmmm w tym modzie chodzi o to ze ten kto go ma wlacza sobie kogo chce lub potrzebuje widziec, np. grasz DRU a ja ASKą i ja sobie ustawie ze niewidze ASKI to Ty bedziesz ja widzial a ja nie, jak sobie ustawisz ze ASKi niebedziesz widzial to jej niezobaczysz, Ty decydujesz kogo widzisz :wink:
co do drugiego:
Tak myslalem o miesiącach i to powaznie ale nie wiecej jak dwoch 8)
Ostatnio zmieniony przez Krupas 2006-11-18, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  

Ketsu 

ex-Sędzia PCL | WM

Konto na BN: BN Tag: Ketsu#2968
Klan: WarMasters
Konto na IDR: Ketsu
Wysłany: 2006-11-13, 21:58   

No tak do resetu może skończysz ~~ A te koła to nic nowego dla nas przecież :p ja mam exam już w next week ~~
Ani innym wyrafinowanym gnojem ...

Niepokorny i zły
Bram nieba nie sięgnę
Takim jak chcesz
Nigdy nie będę...

Leny 
Przywódca gildii LoC

Wysłany: 2006-11-13, 22:23   

Cytat:
;D super wiem jak potrafi przeszkadzac ktos w czasie pvp/tvt ;] gl bo jescze duzo roboty masz ;F

y sam Ci przeszkadzałem (niechcący ofc^^)
a co do topicu to rly najs pomysł, bo nie raz się wkurzałem na obserwatorów

gl & hf

CYCKI!!! Zapraszam!

Ajantis 
Emerytowany Moderator

Klan: War Masters
Wysłany: 2006-11-13, 22:37   

Ja Przemowi mówiłem już dawno żeby tego topa zrobić nie tutaj, ale na DC, bo skoro to ma być mod do turniejów PCL, to powinni się wypowiedzieć ci najważniejsi gracze PCL, a tutaj raczej niespecjalnie oni zaglądają.

Krupas 

Wysłany: 2006-11-13, 23:33   

"...dla Turniejów PCL" <- to Przemo dopisal, bo w sumie od niego zaszedl pomysl, a moim zdaniem to jest mod nie tylko do turniejow, mozna przeciez pograc sobie np. na singlu niewidzialna postacią, albo przejsc gre samymi nogami lub rekami :lol: :lol:
A ten temat zawedruje na forum PCL, jak jeszcze nie zawedrowal. Przemo? Jest juz tam? :wink:

Ajantis 
Emerytowany Moderator

Klan: War Masters
Wysłany: 2006-11-14, 00:01   

No użyty ofc może być nie tylko na PCL ;) . Ale głównie z tego co wiem powstał żeby była możliwość ładnego nagrywania relacji video z meczów PCL. Dlatego molestowałem Przema już od dawna żeby dał topic o tym na DC, tam ludzie się wypowiedzą czy taki mod w ogóle biorą pod uwagę. Ja nie gram, więc ja się wypowiadać nie mogę w tej kwestii.

Krupas 

Wysłany: 2006-11-16, 13:04   

cos jedni sa ZA a inni na NIE (na forum PCL)...
Dodalem zmienione animacje z dodatku dla Amki (Armor & Weapon). Teraz pracuje nad druga postacia, czyli nad Zabójką...

MasterTRON 
PaInT rLz !1one1!

Wysłany: 2006-11-16, 14:26   

jeżeli juz gracze na tourach zgodziliby sie na takie coś to co ?? każdy musiałby sobie zainstralować tego moda i konfigurować go zależnie od sytuacji tak ??

Krupas 

Wysłany: 2006-11-16, 14:48   

MasterTRON napisał/a:
jeżeli juz gracze na tourach zgodziliby sie na takie coś to co ?? każdy musiałby sobie zainstralować tego moda i konfigurować go zależnie od sytuacji tak ??

Tak, no niestety recznie by musieli to robic, moze kiedys zrobie jakis programik do wybierania opcji niewidzialnosci postaci lub jej czesci, ale to moze i zaleznie od tego czy moj mod sie naprawde przyda czy nie :wink:

Odpowiedz do tematu