..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak w legalny sposób pobrać Diablo II! + Instalacja + info
Autor Wiadomość
Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2008-11-11, 21:50   Jak w legalny sposób pobrać Diablo II! + Instalacja + info

[quote="Tepes_warlock"]
Poniższa praca zwyciężyła w plebiscycie Tyraele 2009, w kategorii Najlepsza Twórczość Roku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ten artykuł pokaże, jak pobrać w legalny sposób i zainstalować D2 wraz z dodatkiem.

Wstępnie:

Ze strony Blizzarda, można w legalny sposób pobierać ich gry lub je kupić. Które zamieszczone są w wirtualnym sklepie Blizzarda. W kilka dni po zapowiedzi Diablo 3, Blizzard zamieścił Diablo 2 wraz z dodatkiem Lord of Destruction. Jeżeli posiada się oryginalny cd-key można pobrać grę za darmo. To oznacza, że Blizzard nie zapomniał o graczach. Którym przez tyle lat mogła ulec porysowaniu, pęknięciu lub zaginięciu płyta z D2 i D2 LoD, które zakupiły oryginalną wersje gry.

Od czego zacząć?:

1. By przystąpić do procesu pobierania D2 ze strony Blizzarda, należy wejść w tą stronę:
Kod:
http://eu.blizzard.com/store/

Po wpisaniu adresu strony przedstawionej wyżej, ukaże się strona wirtualnego sklepu Blizzarda. By móc przystąpić do pobrania D2, należy mieć konto.
Jeżeli go nie posiadasz kliknij na: Register (Zarejestruj), by zarejestrować konto.
Jeśli jednak posiadasz konto to klikasz na: Sign In (Zaloguj) i logujesz się na swoje konto, podając: adres e-mail i hasło.

2. Jeżeli utworzyłeś konto lub Zalogowałeś/aś się. Kliknij na: Account (Konto).

3. W prawej części twojego konta będą cztery karty. Kliknij na kartę gdzie pisze: Games (Gry).

4. Po kliknięciu na: Games Gry, ukaże się strona, w której możesz kliknąć na przycisk: Add a New Game (Dodaj Nową Grę), lub kliknij na przerywaną linią ramkę, gdzie również pisze: Add a New Game (Dodaj Nową Grę).

5. Po kliknięciu: Add a New Game (Dodaj Nową Grę), pokaże się strona, w której między innymi potrzebny będzie oryginalny 16-sto znakowy cd-key, dla Diablo 2 bo od niego się zacznie. Cd-key dla Dodatku Diablo 2 Lord of Destruction, będzie później wpisany.
Cd-key wpisujesz bez żadnych myślników, w (jednym ciągu). Np. "XXXXXXXXXXXXXXXX". I klikasz na: Add Game (Dodaj Grę).

6. Gdy, już kliknie się na: Add Game (Dodaj Grę), należy wybrać język dla pobieranej gry.

7. Czas by wybrać język dla gry. Do wyboru jest osiem wersji językowych. Możesz wybrać dowolny dla D2. A są to:

English (US) - Angielski (Amerykański)
English (EU) - Angielski (Europejski)
German - Niemiecki
French - Francuski
Spanish - Hiszpański
Korean - Koreański
Italian - Włoski
Polish - Polski

Przy językach są również w nawiasach skróty (Win) i (Mac). Oznacza to, że można pobrać grę dla: "Windowsa", lub dla: "Macintosha".
Proponowany język, to: "Polski". Lecz można wybrać inny język.

8. Gdy już wybrany zostanie język kliknij, na: Add Game (Dodaj Grę).

9. Po kliknięciu: Add Game (Dodaj Grę), wreszcie możesz pobrać program, który jest przeznaczony do pobrania D2. Działa on na zasadzie P2P i będzie pobierał D2. W tym celu kliknij na logo Windowsa, jako okrągły przycisk.
Rozpocznie się pobieranie. Jego rozmiar to jedynie: 1,13 MB. I dla Polskiej wersji zwie się: Downloader_Diablo2_plPL.exe. Nie zapomnij także, co jest bardzo ważne kliknąć na: View Game Key (Widok Klucza Gry), by zobaczyć wygenerowany 26-cio znakowy cd-key, przeznaczony do późniejszej instalacji D2.

10. Gdy klikniesz na: View Game Key (Widok Klucza Gry), warto 26-cio znakowy cd-key gdzieś zapisać, zapamiętać, zrobić jego screen. Lub, co każdą instalację D2 zaglądać na swoje konto by go zobaczyć. Później ponownie kliknij na: Add a New Game (Dodaj Nową Grę), by przystąpić do pobierania dodatku D2 LoD.

11. Po kliknięciu Add a New Game (Dodaj Nową Grę). Wpisz tym razem oryginalny 16-sto znakowy cd-key dla dodatku Diablo 2 Lord of Destruction.
Wpisujesz go także bez żadnych myślników, w (jednym ciągu). Np. "XXXXXXXXXXXXXXXX". I klikasz na: Add Game (Dodaj Grę).

12. Gdy, już kliknie się na: Add Game (Dodaj Grę), należy wybrać język dla pobieranego dodatku do gry.

13. Tu również jest osiem wersji języków do wybrania.

English (US) - Angielski (Amerykański)
English (EU) - Angielski (Europejski)
German - Niemiecki
French - Francuski
Spanish - Hiszpański
Korean - Koreański
Italian - Włoski
Polish - Polski

Przy językach są również w nawiasach skróty (Win) i (Mac). Oznacza to, że można pobrać wersję gry dla: "Windowsa", lub dla: "Macintosha".
Proponowany język, to: "Polski". Lecz można wybrać inny język.

14. Gdy już wybrany zostanie język kliknij, na: Add Game (Dodaj Grę).

15. Po kliknięciu: Add Game (Dodaj Grę), wreszcie będzie można pobrać program, który jest przeznaczony do pobrania D2 LoD. Działa on także na zasadzie P2P i będzie pobierał D2 LoD. W tym celu kliknij na logo Windowsa, jako okrągły przycisk.
Rozpocznie się pobieranie. Jego rozmiar to jedynie: 1,05 MB. I dla Polskiej wersji zwie się: Downloader_Diablo2_Lord_of_Destruction_plPL.exe.
Nie zapomnij także, co jest bardzo ważne kliknąć na: View Game Key (Widok Klucza Gry), by zobaczyć wygenerowany 26-cio znakowy cd-key, przeznaczony do późniejszej instalacji dodatku D2 LoD.

16. Gdy klikniesz na: View Game Key (Widok Klucza Gry), warto 26-cio znakowy cd-key gdzieś zapisać, zapamiętać, zrobić jego screen. Lub, co każdą instalację D2 LoD zaglądać na swoje konto by go zobaczyć.

Pobieranie D2:

Nadszedł czas, by zająć się pobraniem Diablo 2.

1. W tym celu uruchom wcześniej pobrany program, który w wersji polskiej, zwie się: Downloader_Diablo2_plPL.exe. Po uruchomieniu go, pokaże się w nim okno informujące, by wskazać katalog docelowy przeznaczony dla Diablo 2.

2. Po wskazaniu katalogu docelowego i zatwierdzeniu, rozpocznie się pobieranie Diablo 2, Program tworzy folder o nazwie: "D2-1.12A-plPL" i tam będą znajdować się pliki instalacyjne dla D2.

Instalacja D2:

1. Po pobraniu D2, program automatycznie uruchomi instalator. Kliknij na: Zainstaluj grę Diablo II.

2. Po kliknięciu, na: Zainstaluj grę Diablo II. Pokaże się okno z umową licencyjną.

3. Jeżeli chcesz, przeczytaj umowę licencyjną. Lub zjedź na sam dół umowy licencyjnej, by odblokować przycisk: Akceptuję. I kliknij go.

4. Po kliknięciu przycisku: Akceptuję, pojawi się okno z wpisaniem, Twojego Imienia i Nazwiska, oraz podania 26-cio znakowego cd-keya, który teraz będzie Ci potrzebny, do Instalacji D2.

5. Tam gdzie pisze: Nazwa: wpisujesz, co chcesz. Natomiast tam gdzie pisze: Klucz dysku CD-ROM Diablo II: wpisujesz 26-cio znakowy cd-key, w (jednym ciągu), bo myślniki same będą oddzielać cd-key. Wzór: "XXXXXX-XXXX-XXXXXX-XXXX-XXXXXX".

6. Po wpisaniu cd-keya i kliknięciu: OK. Wyświetli się okno, w którym należy podać katalog gdzie ma być zainstalowane Diablo II. Oraz opcjonalnie jak chcesz możesz utworzyć skrót na pulpicie, zaznaczając/odznaczając tę opcję. Po wybraniu katalogu, kliknij przycisk: OK.

I rozpocznie się instalacja D2.

7. Po zainstalowaniu się D2, ukaże się ostatnie okno. Jeżeli chcesz to kliknij na: Graj w Diablo II.

Ukaże się menu główne gry.

Pobieranie dodatku D2 LoD:

Nadszedł czas, by zająć się pobraniem dodatku Diablo 2 Lord of Destruction.

1. W tym celu uruchom wcześniej pobrany program, który w wersji polskiej, zwie się: Downloader_Diablo2_Lord_of_Destruction_plPL.exe. Po uruchomieniu go, pokaże się w nim okno informujące, by wskazać katalog docelowy przeznaczony dla dodatku Diablo 2 Lord of Destruction.

2. Po wskazaniu katalogu docelowego i zatwierdzeniu, rozpocznie się pobieranie dodatku Diablo 2 Lord of Destruction, Program tworzy folder o nazwie: "D2LOD-1.12A-plPL" i tam będą znajdować się pliki instalacyjne dla D2 LoD.

Instalacja dodatku D2 LoD:

1. Po pobraniu dodatku D2 LoD, program automatycznie uruchomi instalator. Kliknij na: Zainstaluj grę Diablo II - LOD.

2. Po kliknięciu, na: Zainstaluj grę Diablo II - LOD. Pokaże się okno z umową licencyjną.

3. Jeżeli chcesz, przeczytaj umowę licencyjną. Lub zjedź na sam dół umowy licencyjnej, by odblokować przycisk: Akceptuję. I kliknij go.

4. Po kliknięciu przycisku: Akceptuję, pojawi się okno z wpisaniem, Twojego Imienia i Nazwiska, oraz podania 26-cio znakowego cd-keya, który teraz będzie Ci potrzebny, do Instalacji dodatku D2 LoD.

5. Tam gdzie pisze: Nazwa: wpisujesz, co chcesz. Natomiast tam gdzie pisze: Klucz dysku CD-ROM D2 LOD: wpisujesz 26-cio znakowy cd-key, w (jednym ciągu), bo myślniki same będą oddzielać cd-key. Wzór: "XXXXXX-XXXX-XXXXXX-XXXX-XXXXXX".

6. Po wpisaniu cd-keya i kliknięciu: OK, rozpocznie się instalacja dodatku D2 LoD.

7. Po zainstalowaniu się dodatku D2 LoD, ukaże się ostatnie okno. Jeżeli chcesz to kliknij na: Graj w Diablo II - LOD.

Ukaże się menu główne gry.

Info:

Kończąc ten artykuł, przedstawione zostaną tutaj także istotne rzeczy, które być może będą przydatne.

1. Jak zauważyłeś by pobrać D2 / D2 LoD z wirtualnego sklepu Blizzarda, w artykule była podana strona dla Europy. Istnieje także dla Ameryki:
Kod:
http://www.blizzard.com/store/

To samo info, możesz sprawdzić również w "ciekawostkach o Diablo 2": Link.

2. Na jednym zarejestrowanym koncie w wirtualnym sklepie Blizzarda, można mieć max zarejestrowany 1-en oryginalny cd-key dla D2, oraz 1-en oryginalny cd-key dla D2 LoD. Kolejne zakładanie multikont i próba zarejestrowania tego samego cd-keya zarówno dla D2 i D2 LoD, kończy się fiaskiem.

3. Możesz tylko raz wybrać wersję językową, dla pobrania gry D2 i D2 LoD.

4. Po dodaniu D2 / D2 LoD, można nieograniczenie pobierać program do pobierania D2 / D2 LoD.

5. Olbrzymim plusem jest to, że D2 jak i D2 LoD. Są zaktualizowane do najnowszej możliwej wersji gry, jaką jest Patch v1.12a. Nie będziesz musiał wchodzić na BN by zaktualizować grę, to znacznie przyśpieszy zabawę. Bo czasem mogą wystąpić problemy z instalacją Patcha v1.12a.

6. W folderze D2-1.12A-plPL i D2LOD-1.12A-plPL. Znajduje się stosunkowo mała ilość plików.

7. Gdy uruchomisz instalację gry D2 lub D2 LoD. Zauważysz sporą zmianę, oraz usłyszysz nowe dźwięki. Menu instalatorów, różni się od siebie niż w standardowej wersji.

8. Przy instalacji D2, lub D2 LoD nastąpiła zmiana. Teraz należy wpisać 26-cio znakowy cd-key a nie tak jak to było wcześniej 16-sto znakowy cd-key. To niestety wiąże ze sobą poważne konsekwencje. Gdyż możesz podejrzeć, programem swoje 26-cio znakowe cd-keye. Lecz nie będziesz miał możliwości zmienić dostępnymi programami do zmiany cd-keyów, 26-cio znakowego cd-keya. A próby ręcznej zmiany w archiwach *.mpq, mogą skończyć się utratą możliwości gry na serwerach Battle.net. Powód, jest prosty. Programy mają wpisane by max do 16-stu znaków, mogły zmienić cd-key. Nie mniej podlega spekulacji/domysłom owy 26-cio znakowy cd-key. Bo przy próbie uruchomienia 2x D2, z 16-sto znakowym cd-keyem i 26-cio znakowym cd-keyem. Po analizie, BN pokazał komunikat, że 16-sto znakowy cd-key. Jest wykorzystywany przez 26-cio znakowy cd-key. Można jedynie wywnioskować, że to bez różnicy, jakim cd-keyem się posługujesz. Ważne, że wszystko działa jak należy i można grać na BN.

Myślę, że artykuł Ci pomoże i w olbrzymim stopniu zostały wyczerpane wszelkie pomocne aspekty. Zamieszczam także artykuł w wersji off-line wraz z obrazkami. Forma PDF, by móc przeglądać go potrzebny Ci jest program do przeglądania plików *.PDF.

Ostatnio zmieniony przez Przemo 2010-07-16, 01:45, w całości zmieniany 5 razy  

Haxite 

Wysłany: 2008-11-11, 21:56   

GZ! kawał dobrej roboty odwaliłeś ;-) myślę, że w niedługim czasie po skonsultowaniu się z Przemo trafi to na ID ;-)

T25 

-> c===3 <-

Wysłany: 2008-11-11, 22:03   

haxite napisał/a:
myślę, że w niedługim czasie po skonsultowaniu się z Przemo trafi to na ID

jestem za tym w 100% :shock: Moje gratulacje EpsiuśQ ...

Sarge 
Emerytowany rencista

Wysłany: 2008-11-11, 22:16   

Ooo stary wielkie dzięki, przyda się nie tylko mi.

Sarevok92 

Wysłany: 2008-11-11, 22:17   

Gratuluję dobrego artykułu :)

Może dzięki temu będzie na forum mniej pytań "jak pobrać D2?".

Astolus 

Były redaktor ID.

Wysłany: 2008-11-12, 18:16   

Kurde fajna sprawa z tym pobieraniem i ofc wielkie GZ dla Epsa :D , pewnie jak wróce do d2 ( o ile wróce ) skorzystam z twojego artykułu ;) Pozdro.

maciek1234 

Wysłany: 2008-11-15, 17:17   

gz, świetnie napisany artykuł. o tym że można pobrać D2 ze strony blizza to wiadomo już pewnie wielu osobom od dawna ale ze zrobieniem tego pewnie byłyby problemy

Morphin 
...

Wysłany: 2008-11-17, 16:12   

Z pewnością mi się przyda. Gz

Buraczek120 
WTF

Wysłany: 2008-12-12, 22:00   

GOZU. Tego mi było trzeba :D . Kawał dobrej roboty jestem 100% za żeby artykuł trafił na stronę główną.

Kociokwik 
Mage o.O

Wysłany: 2008-12-12, 22:16   

Bardzo dobry poradnik, pomoże każdemu potrzebującemu ;D GZ!

[ Dodano: 2008-12-12, 22:53 ]
Mam pytanie: można normalnie d2 zaistalowac z plyty a dodatek LoD można ze strony blizzarda ściągnąc? bo nim moj komputer sciagnie tego diablo to wieki mina...a nie wiem czy to bedzie jakos kolidowac ze soba...

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2009-03-28, 15:22   

Uwaga pliku pdf nie da się już pobrać. Myślę, że potrzebujący sobie poradzą bez pliku pdf. Mam nawet inne d2 i d2 LoD. Jak np. d2 kor, takie dwa screeniwa zamieszczam tu:

A tu moje diabełki ^^

Można również wejść przez battle.net na sklep blizzarda i pobrać d2 ;P

loleslaw 

Wysłany: 2009-03-30, 06:20   

Kociokwik napisał/a:
Bardzo dobry poradnik, pomoże każdemu potrzebującemu ;D GZ!

[ Dodano: 2008-12-12, 22:53 ]
Mam pytanie: można normalnie d2 zaistalowac z plyty a dodatek LoD można ze strony blizzarda ściągnąc? bo nim moj komputer sciagnie tego diablo to wieki mina...a nie wiem czy to bedzie jakos kolidowac ze soba...

Można.

Akila 
:)

Wysłany: 2009-03-30, 10:47   

Hmma na co to jak ebdzie potrzebny CD-key ?! mozna z płyty zainstalowac

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2009-04-01, 06:13   

omg, gdy płyteczka CI pęknie/zagubi się. Np. od Diablo 2 LoD lub Diablo 2 CL, to sobie mając cd-key, pobierzesz i dzięki temu masz d2. Ocali Cię to przed kupnem nowego d2 ;P

Kalbaross 

Konto na BN: dr-kalbar
Wysłany: 2009-05-04, 10:30   

Artykuł bardzo potrzebny i myślę, że wiele osób może z niego skorzystać. Ja miałem tą przyjemność skorzystać i zainstalować sobie d2lod na kompie w robocie, właśnie dzięki temu co blizzard udostępnił. Dzięki za kawał dobrej roboty EPS ;)
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu