..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Flamebellow (Ognistobrzuchy) 3d
Autor Wiadomość
Szpiczak 

Wysłany: 2011-02-19, 13:46   Flamebellow (Ognistobrzuchy) 3d

Odznaczenia:

Ta praca została wyróżniona i dodana do naszego działu Fan Arty

Tym razem spodobał mi się miecz, którego zapewne nikt nie używa i pewnie Akara ma ich miliony. Flamebellow czyli Ognistobrzuchy (oryginał do zobaczenia tutaj, trzeci od dołu) ma interesującą, świetnie dopasowaną do ognistego balrogowego ostrza ikonę. Zinterpretowałem ją na swój sposób, zmieniając złote płytki na coś pomiędzy piórami a płomieniami, powiedzmy ambitnie, że to pióra feniksa. Mój miecz ma też inne proporcje niż ten w Diablo, chciałem, żeby wyglądał nieco bardziej epicko, nieważne, że próba walki zakończyłaby się przebiciem sobie głowy złotym kolcem, liczy się styl.

Na złocie jest nieco artefaktów (w sensie błędów obrazu - chodzi o żółte kropki, nie magiczne amulety), ciężko jednak znaleźć większe mapy HDRi dostępne za darmo. A miecz miał być - i jest - wykuty tylko i wyłącznie w wolnym oprogramowaniu.

Obiekty wraz z ogniem wykonane w Blenderze 2.56a, wyrenderowane wewnętrznym rendererem, refleksy ognia (cząsteczki nie chcą się odbijać) oraz znak autora dodane w Gimpie 2.6.

Ostatnio zmieniony przez Anubin 2014-07-03, 16:19, w całości zmieniany 3 razy  

Krulik 

Wysłany: 2011-02-19, 13:56   

Chciałeś epicko i imo się udało. Piękna praca.

Ulver 

Konto na IDR: Ulver
Wysłany: 2011-02-19, 14:13   

Efekt końcowy miażdży. Jedna z najlepszych prac tego typu na forum.

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2011-02-19, 16:19   

Szkoda, że nie jest animowany ten ogień, to byłoby naprawdę cool, a tak to 9/10.

Karol1987 
Uwaga. Były Nolife.

Konto na BN: Kaka_Zabijaka/Kaka_Mulki
Klan: Dębowa Akademia ;)
Konto na IDR: Kaka
Wysłany: 2011-02-19, 19:18   

Wypas na 1000 %. Czekam na kolejne prace.

Noob_Killer 
'06 user

Wysłany: 2011-02-19, 19:18   

Miecz wyszedł fantastycznie, ale ogień mógłby być jakiś taki bardziej...
Eps napisał/a:
animowany

Ryś 
Sieg grammatik!

Klan: -brak-
Konto na IDR: RysPicz
Wysłany: 2011-02-19, 20:10   

Skomentuję krótko.
:O :shocked:
Nie narzekajcie. Jest śśśśśśświetnie i jestem pełen podziwu dla autora. Jak długo to robiłeś?

Szpiczak 

Wysłany: 2011-02-19, 22:30   

Wziąłem się za ten projekt jakieś 2 tygodnie temu, ale w istocie robiłem znaaacznie krócej. Najpierw szybkie szkice pomocnicze, dwa dni modelowania, przerwa, potem szybka edycja materiałów i świateł, przerwa, potem męczące kombinowanie z ustawieniem świateł dla zadowalającego efektu. A przez ostatnie kilka dni symulacja dymu/ognia i rendery, ten etap to bardziej nuda niż praca - zmiana jednej wartości z 3 na 2.5 i godzina czekania... i tak sto razy.

Animację ognia pewnie i w Blenderze bym zrobił, ale przewidywane miliony lat renderingu mnie zniechęcają.

I dziękuję wszystkim za opinie.

rafikozor 

Konto na IDR: rafikozor
Wysłany: 2011-02-19, 22:48   

Dlaczego fani-graficy zawsze wykuwają topory, miecze i inne tego typu żelastwa... Ja chciałbym zobaczyć wreszcie jakiś bow, np. Matroni Łuk!
Praca wygląda profesjonalnie, choć - jak dla mnie - zbyt szczegółowy i złożony ten obiekt w porównaniu z funkcją, którą pełni. Taki czysto-fantasy. Pewnie jestem w mniejszości, bo każdemu szczęka opada, ale co tam...

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2011-02-19, 22:54   

Praca bardzo ładnie się prezentuje. Trochę brak mi jakiegoś fajniejszego tła hmmm...ale sam nie wiem co można by było lepszego wymyślić bo na szarym wszystko dobrze widać. Rękojeść miecza, a przede wszystkim ostrzem bardzo, bardzo ładnie zrobione, model niesamowicie szczegółowy, aczkolwiek "złote skrzydła" mogły, by być nieco jaśniejsze. No, ale wiadomo odrobinę jaśniej i już jest wrażenie "plastiku"
Ogień bardzo ładnie zrobiony i trochę Ci go zazdroszczę.
Ja niestety zbyt mało czasu teraz mam, a model nad którym obecnie pracuję stoi nie otwierany od dobrych kilku dni, dlatego nie wychylę się tutaj z własnym projektem(na razie) aby nawiązać jakąś rywalizację.
Oby tak dalej
I gratuluję przyjaźni z Blenderem-ja całą wieczność spędziłem na czytaniu tutoriali i grzebaniu w interfejsie a i tak nie potrafiłem zrobić nic więcej niż domyślny rąb...
Cytat:
jak dla mnie - zbyt szczegółowy i złożony ten obiekt w porównaniu z funkcją, którą pełni. Taki czysto-fantasy.

nie jestem autorem, ale mogę powiedzieć czemu(mniejwięcej) tak jest. Rendery zawsze są niepraktyczne, a ich zadanie to ładnie wygladać. To właśnie obiekty pokazowe mające na celu zaprezentować umiejętności twórcy. wiadomo, że takich rzeczy zazwyczaj nie wrzuca się do gier.

peszmerd 
orly '06

Konto na BN: nie posiadam
Konto na IDR: ofc peszmerd
Wysłany: 2011-02-19, 22:58   

Którą lustrzanką tak porządnie uchwyciłeś płomień...?

Wzbudza podziw.

Odpowiedz do tematu