..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: $liwa
2006-05-23, 16:30
co powinna zawierac kazda strategia
Autor Wiadomość
Zigar 
Mario

Wysłany: 2006-05-24, 17:20   

a w ogóle to dziex za podpowiedż i pomoc, niestety z niej narazie nie skorzystam może w najbliższej przyszłości 8)

pozdro all

Night_soul 

Wysłany: 2006-05-24, 17:40   

Jacusiu rzeknij mi czemu ma mnie obchodzić jak TWOIM zdaniem powinna wygladac strategia.

IMHO strategia powinna byc poprostu dobra i nie porozpieprzana (sorry), tzn. mieć ładna forma i oprawa.

Jeśli strategia jest ładna i dobra to IMHO nie musi wygladac tak jak ty ją opisałeś

[ Dodano: 2006-05-24, 17:41 ]
Wybacz Jacusiu lecz troszkę się zdenerwowałem

[ Dodano: 2006-05-25, 12:24 ]
w koncu przecztałem posty innych ludzi.....

ale wy jestescie poje*ani.

To jest mały helpfaq dla ludzi piszacych strategie. A nie biblia jak każda powinna wygladac.

Nie zamierzam pisac strategii w ramach z góry narzuconych zasad. A was urzytkowników po prostu mam w d*pie ze chceice zebym dostał bana/warna za strategie, nie zależy mi w ogóle na was.

jacalec 

Wysłany: 2006-05-25, 13:07   

Night_soul napisał/a:
Jacusiu rzeknij mi czemu ma mnie obchodzić jak TWOIM zdaniem powinna wygladac strategia.

IMHO strategia powinna byc poprostu dobra i nie porozpieprzana (sorry), tzn. mieć ładna forma i oprawa.

Jeśli strategia jest ładna i dobra to IMHO nie musi wygladac tak jak ty ją opisałeś

[ Dodano: 2006-05-24, 17:41 ]
Wybacz Jacusiu lecz troszkę się zdenerwowałem

[ Dodano: 2006-05-25, 12:24 ]
w koncu przecztałem posty innych ludzi.....

ale wy jestescie poje*ani.

To jest mały helpfaq dla ludzi piszacych strategie. A nie biblia jak każda powinna wygladac.

Nie zamierzam pisac strategii w ramach z góry narzuconych zasad. A was użytkowników po prostu mam w d*pie ze chceice zebym dostał bana/warna za strategie, nie zależy mi w ogóle na was.

dobrze wiesz o co mi chodzi chodzi mi tylko o to ze wiekszosc strategii wyglada tragicznie, i nie chodzi mi tylko o tresc jakosciowa ale takze ilosciowa,

powiedz mi moze jak powinna wygladac wedlug ciebie?

ladna i dobra to ma wszystko to co napisalem ew nie zawiera jakis informacji drobnych, wiekszosc dobrych strategii tak wyglada

a warnowac mialem na mysli tylko strategie skladajace sie 5 20 linijek lub napisane na odpi.erdol
i to jest tylko pomysl a nie rozkaz nakaz albo cos
lapcie mnie na gg lub na /Cenzor/ - forum o hackach
a szkoda bo fajnie bylo

Night_soul 

Wysłany: 2006-05-25, 13:28   

Jacusiu rozumiem twoją idee, ale te debile które sa tu na 4um, juz nie rozumieja, dla nich tak jak napisales na poczatku powinna wyglac kazda strategia, i jesli taka nie jest powinny byc warny. Oni nie mysla normalnie.

//Dostajesz ostrzeżenie o wartości 1 za obrażanie userów.//
Ostatnio zmieniony przez Wizzard 2006-05-25, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  

Celdrick 

Wysłany: 2006-05-25, 14:07   

Za obraze innych userów powinieneś dostać warna :!:

Night_soul 

Wysłany: 2006-05-25, 14:25   

mało mnie to obchodzi co o tym myslisz!

marian_19 
wojsko czeka :D

Wysłany: 2006-05-25, 14:39   

Night_soul chyba troche przesadzasz, nie stresuj sie tak i nie obrazaj innych userow.

A poza tym to zgadzam sie z Night_soulem, nie mozna mowic ze kazda strategia ma byc pisana wedlug tego samoego klucza. Trzeba pozostawic ludziom wolnosc wyboru formy i tresci. Wazne jest to zeby kazdy napisal strategie tak jak on to widzi, a nie jak mu ktos z gory narzucil.

Nie zgadzam sie tez z pogladem ze trzeba za zle strategie karac warnami. Jest to bez sensu, bo ktos ma dobre checi a mu sie wyjdzie i ma dostac warna?

Uwazam ze to co napisal Jacalec, jest dobre i pownien ten temat zostac przyklejony. Jesli ktos bedzie chcial napisac strategie, a nie bedzie do konca wiedzial co tam zawrzec bedzie mogl to sprawdzic. Bedzie to pewna pomoc dla autorow strategii. Pomoc a nie obowiazkowy sposob pisania.

Zigar 
Mario

Wysłany: 2006-05-25, 15:45   

ty człowieku z brakiem poczucia humoru (Night_soul) ja to o dawanie warmów i przestżeganiu tej instrukcji dla beki napisałem a ty odrazu tu bluzgasz i w ogóle :D

adagernpall 
Only NLD

Wysłany: 2006-05-25, 17:00   

Celdrick napisał/a:
Za obraze innych userów powinieneś dostać warna

Imo nie wymienił ich z nick'a więc nie zasłużył sobie na warna. ;p Co do tematu przyda się taka rozpiska strategii ale nie można narzucać innym jak mają pisać strategie. W temacie nawet pisze co powinna, a nie co musi zawierać każda strategia. :wink:

jacalec 

Wysłany: 2006-05-25, 18:56   

Zigar napisał/a:
ty człowieku z brakiem poczucia humoru (Night_soul) ja to o dawanie warmów i przestżeganiu tej instrukcji dla beki napisałem a ty odrazu tu bluzgasz i w ogóle :D

blagam o warna dla tej osoby raz za offtop 2 za lenistwo wrodzone = ortografia

night soul naprawde nie wiem o co ci chodzi za przeproszeniem pie.przysz 3 po 3

i podkreslam jeszcze raz z tym warnowaniem mialem na mysli takie takty ktore sa napisane na 10-20 linijek i nie maja sobie zawarte ani ¼ z tego poradnika

[ Dodano: 2006-05-25, 19:00 ]
adagernpall napisał/a:
W temacie nawet pisze co powinna, a nie co musi zawierać każda strategia.

ale sa pewne rzeczy ktore musi zawierac takta, a niektore takty tego nie maja, i to powinno byc warnowane
lapcie mnie na gg lub na /Cenzor/ - forum o hackach
a szkoda bo fajnie bylo

Night_soul 

Wysłany: 2006-05-25, 20:37   

jacek nie rozumiem czemu pieprz.e

rozpiska byla by całkiem spoko gdy by nie ten kontrowersyjny temat warnów.

miki041x 
Enya Rulez

Wysłany: 2006-05-25, 21:59   

Night_soul napisał/a:
kontrowersyjny temat warnów

:shock: niewiem jakie w tobie budzi top niejsności poniewarz
jacalec napisał/a:
i podkreslam jeszcze raz z tym warnowaniem mialem na mysli takie takty ktore sa napisane na 10-20 linijek i nie maja sobie zawarte ani ¼ z tego poradnika

Poradnik dobry, Niektóre elementy strategii są wymagane bo napisanie samych przedmiotów i skilli to jest zwykły build i jeżeli bedzie np: Baba build pod 1.11b to moze byc krótkie bo tu akurat chodzi o wymiane itemów :) Ale jeżeli ktoś mówi że włąsnie tekst który ma 20 linijek to strategia to ma niemalże dziwny sposób rozumowania :p Tylko w temacie Caps chyba niepotrzebnie dany :wink:

Jestem świadom swoich ortów i uważam że moje błędy to powód do dumy!!
Signature by Me. Pozdro dla Ciebie i całego forum

Pioteru 

Wysłany: 2006-05-26, 23:55   

Witajcie Panowie

tak sobie śledzę trzy tematy i się zastanawiam nad czymś, zobaczcie sobie:

1.
12 kwietnia Night_soul rozpoczął całkiem niezły temat porządkowania strategii

http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=4824

dociągnął do 19 maja
po drodze sprawiał wrażenie bardzo oczytanego i kompetentnego - oceniał, wybierał, sama radość (czytaj: pełnia władzy)

2.
Night_soul 24 maja wystawił własną strategię

http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=6892

I tutaj zaczynają się schody, bo został przystopowany i skrytykowany (przy tym jego strategia nie spełniała niektórych standardów)
Więc zaczął agresywnie reagować i zobaczcie jakie są tam teksty.

3.
Teraz dołączył się do tego tutaj tematu i zobaczcie jakie sa kłótnie. I czy ktoś wie o co mu w końcu chodzi??

>>>>>>>>>>>>>

A co do mojego zdania na temat standardów pisanych taktyk i buildów - po to jest forum żeby odrzucać teksty które nie mają dobrej jakości, ale nie dajmy się zwariować - forum nie ma służyć do karania za błędy a do poprawiania ich.
Jeśli coś jest kiepskie to trzeba o tym powiedzieć i zamknąć temat - koniec.
Jeśli jest dobre - można dać na stronę i też zamknąć temat.

Przecież tak samo jest z działem screeny - niektóre są tak kiepskie że nie wiadomo co robić - ale każdy robi kiepskie screeny zanim się nauczy.

A teraz do rzeczy - poradnik pisania strategii.
Jest niezbędny jakiś wzorzec modelowej pełnej strategii ale tylko jako ogólny plan, spis treści.
Musi (MUSI) być jakaś sensowna struktura bo inaczej jest chaos.
Zróbmy liste tego co powinno być w dobrym tekście, jeśli mamy różne zdania to zróbmy kilka spisów treści.
I w zasadzie więcej nie da się zrobić niestety. Przecież nie będziemy robić szablonu strategii z pustymi miejscami do wypełnienia (typ postaci i itemki z list wyboru ^^).

Wizzard 

Wysłany: 2006-05-27, 01:10   

Ja jestem przeciwny karaniu warnami za złe strategie Pioteru ma racje można dać na forum wzór jak powinna wyglądać dobra strategia.

Celdrick 

Wysłany: 2006-05-27, 09:58   

Wizzard napisał/a:
Ja jestem przeciwny karaniu warnami za złe strategie Pioteru ma racje można dać na forum wzór jak powinna wyglądać dobra strategia.

Ja już sam nie wiem, większość userów pisze straetgie tylko dla tego żeby się spodobać innym :-p

Odpowiedz do tematu