..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: diabloel
2016-12-05, 21:54
Kary
Autor Wiadomość
Zielarz 
Reprezentuję biedę

Konto na BN: Nigdy nie miałem :c
Konto na IDR: Zielarz
Wysłany: 2012-02-23, 18:04   

Trudno, dostane słowne i wpis na cl, ale powołując się na następujący wątek: LINK, a konkretnie następujące fragmenty:

Gucio89 napisał/a:
System kar dla graczy Imperium Realm
(...)
BOT - PERM

chciałbym się dowiedzieć skąd ta nadzwyczajna łaskawość i niski wymiar kary? Czyżby był to sygnał o złagodzeniu stosunku administracji realmu do kwestii używania botów? Bardzo proszę o wyraźny i formalny komentarz w tej sprawie udzielony publicznie do wglądu dla każdego, nie na PM.

ms 

Wysłany: 2012-02-23, 18:22   

Wystarczyło napisać nowy temat. Przeniosłem.

Tabelka jest po prostu nieaktualna, a do zrobienia nowej potrzeba chwili.

Co do samej kary: od teraz za bota łapie się 28 dni + wyczyszczenie konta (vel 5 punktów wg nowego systemu, który zostanie niedługo wrzucony), zaś jakiekolwiek dodatkowe przewinienie (np. wyzywanie graczy, jak to zrobił pan na T, który również bocił) prowadzi do perma.

Stosunek w praktyce nie jest złagodzony ani trochę - za bocenie traci się wszystko. Czasem jednak przy permie za bota gracz będzie próbował przekonać administrację do zdjęcia bana, gdyż na IDR jest miła atmosfera i on chciałby pograć, że wykluczanie z IDR na zawsze to zbyt duża kara, etc. No więc od teraz osobnik taki ma możliwość pokazania na ile szczere były jego słowa.

Podejrzewam, że w praktyce nic a nic się nie zmieni - większość boterów całą tę atmosferę ma gdzieś, więc po prostu zapomną o IDR i już nigdy tu nie przyjdą, co daje nam efekt identyczny z permem.

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2012-02-23, 19:59   

Dla porządku dodam (po przeniesieniu na pierwszy rzut oka nie widać o co chodzi), że pierwotnie mój post pojawił się w temacie bany i dotyczy następującego przypadku:

msthev napisał/a:
Acc: noneF
Powód: bot
Czas: 28 dni

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Rozumiem Twoją argumentację, ale absolutnie jest ona nie do przyjęcia. W momencie popełnienia czynu zabronionego na realmie jakim jest używanie bota obowiązującą karą był ban permanentny.
Zmiana w tym zapisie, którą jak sam powiedziałeś zamierzacie wprowadzić zacznie obowiązywać dopiero w momencie jej ogłoszenia do publicznej wiadomości. Prawo nie działa wstecz.
Czy jest to zmiana słuszna czy nie nie zamierzam dyskutować, a w każdym razie nie zamierzam dyskutować o tym w tym wątku (o co proszę również pozostałych, jeśli macie potrzebę sprzeciwienia się takiej zmianie, załóżcie osobny temat).
Natomiast nie zgadzam się na łagodzenie kary za złamanie regulaminu tylko dla tego, że niedługo zostanie on zmieniony. Użytkownik noneF łamiąc regulamin znał jego treść (w końcu zaznaczył w podaniu że się z nią zapoznał) oraz wiedział jaka kara czeka go za jego złamanie (informacja o tym jest w widocznym i dostępnym dla każdego miejscu). Mimo wszystko zdecydował się na to, został przyłapany i powinien ponieść wszystkie tego konsekwencje.
W zaistniałej sytuacji można odnieść wrażenie, że otrzymał on swoistą nagrodę za używanie bota tylko dla tego, że szczęśliwie dla siebie zrobił to na chwilę przed zaplanowaną zmianą regulaminu.
Poza tym prowadzi to do kolejnego problemu - co z tymi, którzy zostali przyłapani na używaniu bota wcześniej? Czy im również zostanie zmieniona kara i zostanie im umożliwiona ponowna gra na realmie? Może administracja realmu planuje w wolnej chwili rozesłać im zaproszenia do powrotu na idr? "Hej, dostałeś perma za bocenie na idr, ale teraz zmieniliśmy regulamin i znowu możesz u nas grać."? A może ustalicie jakąś granice, np. ci, którzy bocili po resecie mogą wrócić, a ci którzy wcześniej już nie?
Dołączając do grona graczy Imperium Realm zwróciłem uwagę na zapisy regulaminu dotyczące botów i innych "ułatwień" w grze i to właśnie był czynnik decydujący o wyborze tego, a nie innego realmu. W czasie niezbyt może długiego stażu podobała mi się praca zespołu moderatorów, szybkie i chłodne wymierzanie kar oraz nieustępliwa postawa. Teraz zaufanie które zbudowaliście sobie w moich oczach ciężką, uczciwą, choć pewnie też upierdliwą pracą oraz konsekwentną i niezłomną postawą zostały poważnie zachwiane tą decyzją.
Oczywiście nie zamierzam się posuwać do argumentu "jak nie zmienicie tej decyzji to odejdę z realmu", bo ani nikt by się tym nie przejął, ani też nie zamierzam tego robić w najbliższym czasie, a nawet jeśli nie nie z tak idiotycznych pobudek. Jednak zawiodłem się na was, uważam że jako ekipa moderatorska prezentujecie wysoki poziom, ale wymierzenie kary niezgodnej z regulującym to zapisem i podawanie argumentu w postaci planowanej zmiany przepisów jest zachowaniem zdecydowanie nieprofesjonalnym, a mówiąc wprost jest to złamanie przepisów przez grupę która te przepisy ustala i ma za zadanie stać na ich straży.
Jestem zdania, i sądzę że większość użytkowników się ze mną zgodzi, że takie zachowanie jest absolutnie niemożliwe do zaakceptowanie i całkowicie podważa autorytet administracji idr, i zmiana tej decyzji jest, w mojej opinii, jedynym wyjściem z tej sytuacji. Przed ogłoszeniem zmiany w regulaminie nie możecie radośnie powoływać się na jego nową wersję której nikt na oczy nie widział.
Ostatnio zmieniony przez Zielarz 2012-02-24, 02:42, w całości zmieniany 1 raz  

ms 

Wysłany: 2012-02-23, 20:16   

Zielarz napisał/a:
Teraz zaufanie które zbudowaliście sobie w moich oczach ciężką, uczciwą, choć pewnie też upierdliwą pracą oraz konsekwentną i niezłomną postawą zostały poważnie zachwiane tą decyzją.

Nie chciałbym nikogo obrażać, ale kiedyś to tu sporo większe cyrki były jeśli o kwestie prawne chodzi...

Co do całej reszty: weź pod uwagę fakt, iż jesteśmy dorosłymi, myślącymi ludźmi, a Realm jest wystarczająco małym miejscem, by nie było konieczne mechaniczne egzekwowanie prawa.

No i dochodzi jeszcze jedna rzecz, mianowicie fakt, iż obecna tabela kar zawsze była jedynie pomocą dla wymierzających kary. Spójrz na wcześniejsze bany, a zauważysz, że za kradzież raz się dostaje 24h, a raz 3 dni; takich nieścisłości jest mnóstwo. Szczerze mówiąc tę tabelę wszyscy mieli gdzieś, więc nie wiem skąd słowa, że prawo "zawsze było sumiennie egzekwowane".

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2012-02-23, 20:39   

msthev napisał/a:
Spójrz na wcześniejsze bany, a zauważysz, że za kradzież raz się dostaje 24h, a raz 3 dni; takich nieścisłości jest mnóstwo.

Cóż, obie te kary są zaznaczone jako opcje w kategorii kradzież, więc nie widzę problemu. Rozumiem po prostu że chodzi o szczególne cechy danego przypadku - przyznanie i skłonność do współpracy lub recydywa.

Jakie cyrki bywały kiedyś nie wiem, i prawdę powiedziawszy w ogóle mnie to nie interesuje. Wyciąganie na wierzch brudów z zamierzchłych czasów nie jest moim hobby, natomiast bieżące życie realmu leży w sferze moich żywotnych zainteresowań.
Realm może i jest małym miejscem, za to bardzo różnorodnym pod względem poglądów na grę. Wydaje mi się jednak, że jeśli jego użytkownicy w jakiejś kwestii są zgodni, to jest to całkowity sprzeciw dla botów, takie przynajmniej odniosłem wrażenie w rozmowach z graczami i wysłuchując ich opinii. Fakt, że, jak powiedziałeś, jesteśmy dorosłymi, myślącymi ludźmi powinien podpowiedzieć wam, że akceptując coś, czemu zdecydowana większość jest przeciwna w sposób fundamentalny, nie wystawiacie sobie zbyt pozytywnej łatki i automatycznie narażacie się na sprzeciw, protesty i krytykę.
Zaś jeśli chodzi o mechaniczne egzekwowanie prawa - nie oszukujmy się. prawo jest po to, żeby go przestrzegać, a kiedy zostaje złamane egzekwować. Inaczej po prostu nie ma racji bytu. I tak jak powiedziałem - chcecie zmienić zasady karania za boty - ok, "krzyż na drogę". Ale dopóki nie ogłosicie tej zmiany przestrzegajcie obowiązujących zasad. W końcu sami je stworzyliście.

Ja nie trolluję, to poniżej mojej godności.

Ryś 
Sieg grammatik!

Klan: -brak-
Konto na IDR: RysPicz
Wysłany: 2012-02-23, 20:51   

Zielarz napisał/a:
prawo jest po to, żeby go przestrzegać

Please. ; D

Zielarz- daj na luz, zaufaj moderacji. Naprawdę- oni wiedzą co robią. Rozumiem Twój niepokój, ale daj im działać- jak sam stwierdziłeś, ciężko zasuwają przy niewdzięcznej robocie tylko po to by nam (tzn. chwilowo to Wam ; p) się lepiej grało.
Zaufaj im, rly. ;+)

E:

Sry Maćku, nie umiałem się powstrzymać ; D

Ostatnio zmieniony przez Ryś 2012-02-23, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

ms 

Wysłany: 2012-02-23, 20:56   

Rozumiem taką argumentację, gdybyśmy po prostu zezwolili na boty/hacki. Jednak zmiana kary z "perm" na "28 dni + wyczyszczenie konta" pod ostrzałem Twoich argumentów nie upada.

Poza tym prawo się nie zmieniło. Tabela nigdy nie była świętą księgą, została stworzona, by się admini nie musieli za każdym razem zastanawiać czy dać 3, czy też 4 dni bana. Koniec końców o wysokości kary zawsze decydował banujący, a nie wytyczne z tabelki.
W każdej chwili można za kradzież dać 23h zamiast 24 - jest to ograniczone jedynie zdrowym rozsądkiem. Powtórzę, prawa nie zmieniamy (gdyż wysokość kary w przypadku IDR nie jest częścią prawa), więc nie ma tu mowy o byciu niesłownym.

E:
Ąg, Ryś, trochę mniejsze te obrazki wrzucaj :<

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2012-02-24, 00:24   

Wszystko fajnie, ale celem "ostrzału" moich argumentów nie jest sam fakt zmiany rozmiaru kary za bota. Powiedziałem to na samym początku i powtórzę:

Zielarz napisał/a:
Czy jest to zmiana słuszna czy nie, nie zamierzam dyskutować, a w każdym razie nie zamierzam dyskutować o tym w tym wątku (...)

Cała moja argumentacja dotyczy czego innego - wymierzania za złamanie regulaminu innej kary niż wyznaczona w taryfikatorze.
Temat, notabene już nieistniejący (skasowany, nie przeniesiony do archiwum), który go zawierał nazywał się "Usystematyzowanie kar za złamanie regulaminu" (czy jakoś w podobie, nie zrobiłem screena, bo nie sądziłem że zostanie usunięty) i nosił wszelkie znamiona oficjalnego. Nic więc dziwnego w tym, że za taki go uznałem (a podejrzewam, że nie ja jeden)
Oczywiście zrobicie jak uważacie, ale w mojej opinii administracja nieprzestrzegająca stworzonych przez siebie reguł to administracja niekonsekwentna i niegodna zaufania. A argument o tym, że planujecie ogłosić zmianę reguł, więc już teraz stosujecie się do planowanych nowych zasad jest bardzo wygodny i za pewne nawet zgodny z prawdą, ale za to cholernie nieprofesjonalny.

ms 

Wysłany: 2012-02-24, 01:29   

Zielarz napisał/a:
Wszystko fajnie, ale celem "ostrzału" moich argumentów nie jest sam fakt zmiany rozmiaru kary za bota.

->
Zielarz napisał/a:
Wydaje mi się jednak, że jeśli jego użytkownicy w jakiejś kwestii są zgodni, to jest to całkowity sprzeciw dla botów, takie przynajmniej odniosłem wrażenie w rozmowach z graczami i wysłuchując ich opinii. Fakt, że, jak powiedziałeś, jesteśmy dorosłymi, myślącymi ludźmi powinien podpowiedzieć wam, że akceptując coś, czemu zdecydowana większość jest przeciwna w sposób fundamentalny, nie wystawiacie sobie zbyt pozytywnej łatki i automatycznie narażacie się na sprzeciw, protesty i krytykę.

Niekonsekwencję widzę.

Zielarz napisał/a:
Temat, notabene już nieistniejący (skasowany, nie przeniesiony do archiwum)

Przeniesiony na forum administracji.

Zielarz napisał/a:
stworzonych przez siebie reguł
Zielarz napisał/a:
zmianę reguł
Zielarz napisał/a:
nowych zasad

Powtórzę: tabela kar nie przedstawia (i nigdy nie przedstawiała) jakichkolwiek zasad / reguł. Jest ona jedynie pomocą, wskazówką - by nie trzeba było się zastanawiać nad długością bana przy którejś z kolei kradzieży.
Wszystkie argumenty mówiące o zmianie zasad mają zatem zero mocy, jako że żadnych zasad nie zmieniamy. Twoje wątpliwości to najzwyklejsze w świecie niezrozumienie się.

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2012-02-24, 02:40   

msthev napisał/a:
Zielarz napisał/a:
Wszystko fajnie, ale celem "ostrzału" moich argumentów nie jest sam fakt zmiany rozmiaru kary za bota.

->

Zielarz napisał/a:
Wydaje mi się jednak, że jeśli jego użytkownicy w jakiejś kwestii są zgodni, to jest to całkowity sprzeciw dla botów, takie przynajmniej odniosłem wrażenie w rozmowach z graczami i wysłuchując ich opinii. Fakt, że, jak powiedziałeś, jesteśmy dorosłymi, myślącymi ludźmi powinien podpowiedzieć wam, że akceptując coś, czemu zdecydowana większość jest przeciwna w sposób fundamentalny, nie wystawiacie sobie zbyt pozytywnej łatki i automatycznie narażacie się na sprzeciw, protesty i krytykę.

Niekonsekwencję widzę.

To nie jest ostrzał argumentami, tylko opinia na temat domniemanej opinii graczy.

msthev napisał/a:
Zielarz napisał/a:
Temat, notabene już nieistniejący (skasowany, nie przeniesiony do archiwum)

Przeniesiony na forum administracji.

Czyli niedostępny dla zwykłego śmiertelnika. Zupełnie jakby był czymś wstydliwym co wymaga ukrycia.

Powtarzać że nie zmieniacie żadnych zasad, tylko ogólne wytyczne dla moderatorów dotyczące karania za złamanie regulaminu możesz w nieskończoność. Nie zmienia to faktu, że kłamstwo powtórzone dowolną ilość razy nie staje się prawdą.
Dotychczasowa sytuacja była jasna - karą za używanie bota był ban permanentny. Nawet jeśli tabela miała być tylko sugestią, to była to jedyna sugestia dla tego przewinienia. Oznaczało to że każdy, kto choć na chwile odpalił bota był skreślany.
Umieszczenie w tabeli kar, nawet będącej tylko sugestią tylko jednej propozycji, bana permanentnego, jako kary za użycie bota jest jednoznaczne. To nie to samo co sugestia, że karą za kradzież powinien być ban trwający od 14h do kilku dni a w przypadku recydywy lub łączenia kradzieży z innymi przewinieniami nawet ban permanentny. To bardzo duża różnica - ban czasowy jako opcja, ile by nie trwał kończy się. Można pewnie dostać nawet kilka banów czasowych za to samo zanim zasłuży się na perma za recydywę. Ban permanentny dawany w pierwszym podejściu ma inne znaczenie. Jest to, upraszczając, odpowiednik kary śmierci. Nieodwołalny, no i ciężko przyznać go więcej niż raz. Każde odejście od tego jest złagodzeniem podejścia do kwestii botów, gdyż w realiach internetu ban permanentny jest najwyższą możliwą karą.
Można do tego nawet dorobić pewną głębszą ideę - skoro ktoś odpalił bota na idr, to znaczy że chciał bocić, a może nawet aktywnie boci gdzie indziej (nikt mi nie wmówi że bot mu się przypadkiem sam ściągnął i odpalił) - na bn lub innym realmie. A my po prostu nie chcemy grać z osobami które uważają bota za akceptowalne rozwiązanie. Uważamy że dobry gracz umie grać samemu, bez pomocy jakichś dodatkowych programów i właśnie takich graczy chcemy. Wysyłany sygnał był jasny - jeśli używasz bota gdzie indziej dobrze, ale u nas absolutnie jest to niedopuszczalne, więc nie rób tego, a najlepiej nawet nie mów o tym, bo nie będziesz nadmiernie poważany. Teraz ta sytuacja się zmienia, sygnał staje się zupełnie inny - nie chcemy u nas botów, ale bociarzy przygarniemy, bo wydaje nam się że potrzeba większego ruchu na serwerze. Tak więc jeśli przypadkiem się pomylisz i odpalisz bocika nie martw się, damy Ci drugą szanse, pogłaszczemy po głowie i zaakceptujemy.
Dla mnie sprawa jest prosta - rozpędziliście się przyznając karę z nowego taryfikatora będącego dopiero w fazie przygotowań. Idziecie w zaparte broniąc swojego stanowiska, zamiast przyznać się do tego. W dodatku zacieracie ślady chowając stare wytyczne w kwestii kar w miejsce niedostępne dla wszystkich, jakby była to jakaś tajemnica, a wstawiacie nowy temat przygotowany pod tabelkę z karami jako zapychacz.

Pozwolę sobie zakończyć cytując pewien komentarz zasłyszany dziś podczas krótkiej wizyty na IDR. Jest to nieco przygnębiająca konkluzja, ale myślę że bardzo dobrze oddaje naturę pewnych mechanizmów rządzących naszym realmem:

Cytat:
Widziałem, że Ryś się tam wypowiedział i subtelnie poparł administrację. Znaczy że klamka już zapadła i nikomu nie będzie się chciało nawet podnieść głosu w tej sprawie

SCream 
Pure Archlord

Konto na IDR: SCream
Wysłany: 2012-02-24, 06:42   

wg mnie taka tabela kar powinna pojawić się z wyprzedzeniem, aby każdy mógł się z nią zapoznać i z informacją od kiedy zacznie obowiązywać
to raczej coś fundamentalnego i nie powinno być mowy o luźnym jej traktowaniu przez moderatorów... nie mamy tutaj prawników i adwokatów... mamy jasno określoną "nagrodę" za konkretne przewinienie i każdy użytkownik forum/realmu zna (w teorii) grożące mu konsekwencję za łamanie punktów regulaminu

podobnie, jak Zielarz, nie zgadzam się z ostatnim banem... od zawsze bot = perm... nawet jeśli nagle ktoś sobie wymyślił nową tabelę kar, to nie powinna obejmować przewinień już popełnionych i osądzonych... przecież o tym uczą na pierwszych lekcjach historii i wymagają tej wiedzy wszyscy w przyszłości: prawo nie działa wstecz

chciałbym jednak, aby wytłumaczono mi dlaczego za bocenie nie ma już perma i co się dzieje z itemami, które "bocący" gracz zdążył sprzedać/oddać znajomym przed wyczyszczeniem konta... aha i czy wyczyszczenie konta oznacza przejęcie ww. itemków przez bank idr czy całkowite ich usunięcie?

Zielarz napisał/a:
Pozwolę sobie zakończyć cytując pewien komentarz zasłyszany dziś podczas krótkiej wizyty na IDR. Jest to nieco przygnębiająca konkluzja, ale myślę że bardzo dobrze oddaje naturę pewnych mechanizmów rządzących naszym realmem:

Cytat:
Widziałem, że Ryś się tam wypowiedział i subtelnie poparł administrację. Znaczy że klamka już zapadła i nikomu nie będzie się chciało nawet podnieść głosu w tej sprawie

jakie to... polskie
prawda?

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2012-02-24, 06:58   

SCream napisał/a:
wg mnie taka tabela kar powinna pojawić się z wyprzedzeniem, aby każdy mógł się z nią zapoznać i z informacją od kiedy zacznie obowiązywać

Też się z tym zgodzę.

Poza tym, gdy msthev napisał wczoraj o 15:05 posta w temacie Bany.
Widziałem, że czas był Perm, a 2 godz i 59 min, gdy napisał w dziale Bany Zielarz widzę, że ta treść była zmieniona na 28 dni.
(Nie mam screena, a szkoda. < Lecz jedyną osobą która może sprawdzić edycję postów jest tutaj administrator Przemo (lecz chyba nie będziemy go angażować w takie rzeczy, co?))

ms 

Wysłany: 2012-02-24, 08:24   

Eps napisał/a:
Widziałem, że czas był Perm

Był. Z moich działań nie trzeba sprawdzać logów, jestem szczerym człowiekiem.

Zielarz napisał/a:
Czyli niedostępny dla zwykłego śmiertelnika. Zupełnie jakby był czymś wstydliwym co wymaga ukrycia.

Zielarz napisał/a:
W dodatku zacieracie ślady chowając stare wytyczne w kwestii kar w miejsce niedostępne dla wszystkich, jakby była to jakaś tajemnica, a wstawiacie nowy temat przygotowany pod tabelkę z karami jako zapychacz.

Przeniesiony, bo w jego miejsce została wstawiona nowa tabela. No ale skoro taki on dla Ciebie ważny, to masz, napatrz się: http://i.imgur.com/i9CID.png

Poza tym ogólnie to do mnie się zwracaj, to całkowicie moja robota.

Widzę, że tu zaraz do linczu dojdzie... Cóż, skoro lud uważa, że powinniśmy się bawić w państwo, no to się pobawimy. Zmieniam karę na perma (pretensji nie może być, gdyż taka była na początku) oraz (z tabeli) "5 - 28 dni; 6+ - perm" na "5+ - perm".
Pozwoli nam to na rozwiązanie problemu tych, którzy zostali zbanowani wcześniej - jeśli coś takiego się pojawi, to będzie to na kształt forumowej Drugiej szansy dla zbanowanych.

Teraz oczywiście pojawią się głosy, że jestem niekonsekwentny... Cóż, wszystkim się nie dogodzi.

A co do cytatu o Rysiu - powstrzymajcie się na przyszłość. Jak widać klamka nie zapadła, a takie słowa skierowane w jego stronę nie są zbyt miłe.

Azet 
Problematic

Konto na IDR: Azet
Wysłany: 2012-02-24, 11:06   

Eh, Maćka skrytykowali to się obraził :(::

Zielarz napisał/a:
Wysyłany sygnał był jasny - jeśli używasz bota gdzie indziej dobrze, ale u nas absolutnie jest to niedopuszczalne, więc nie rób tego, a najlepiej nawet nie mów o tym, bo nie będziesz nadmiernie poważany. Teraz ta sytuacja się zmienia, sygnał staje się zupełnie inny - nie chcemy u nas botów, ale bociarzy przygarniemy, bo wydaje nam się że potrzeba większego ruchu na serwerze. Tak więc jeśli przypadkiem się pomylisz i odpalisz bocika nie martw się, damy Ci drugą szanse, pogłaszczemy po głowie i zaakceptujemy.
Imo najwartościowsze linijki w tym temacie (drugim biegunem jest zarzut co do Ryśka, całkowicie bezpodstawny). Mimo iż wcześniej wydawało mi się że druga szansa jest dobrym pomysłem, po tym poście zmieniłem zdanie. Twarda polityka antybotowa dobrze świadczy o idr, szkoda byłoby to zmieniać.

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2012-02-24, 12:46   

msthev napisał/a:
Zielarz napisał/a:

Zielarz napisał/a:

W dodatku zacieracie ślady chowając stare wytyczne w kwestii kar w miejsce niedostępne dla wszystkich, jakby była to jakaś tajemnica, a wstawiacie nowy temat przygotowany pod tabelkę z karami jako zapychacz.

Przeniesiony, bo w jego miejsce została wstawiona nowa tabela. No ale skoro taki on dla Ciebie ważny, to masz, napatrz się: http://i.imgur.com/i9CID.png

Nie w tym rzecz, że chcę się na niego napatrzyć. Po prostu chciałem się na niego powołać, a jako że zniknął z działu ogłoszenia i nie pojawił w archiwum uznałem że został zwyczajnie skasowany. A nie rozumiem co jest w nim takiego że nie mógłby do tego archiwum trafić, skoro trafiają tam wszelkie ocenzurowane resztki i postach łamiących regulamin.
Swoją drogą - sprytnym zabiegiem było wystawienie najpierw pustego tematu, a dopiero później dodanie do niego treści. O 00:20 jak pisałem posta na pewno był jeszcze pusty, wydaje mi się że przy następnym podejściu koło 3 też, więc wnioskuje, że nowa tabela pojawiła się dopiero dziś rano. Temat ma już 58 wyświetleń, można założyć, że ok połowy z tych osób (jak nie więcej), widziało go już wczoraj i, o ile nie śledzi co się z nim dzieje, nie wiedzą nawet, że został już uzupełniony, gdyż nie zostało to nigdzie ogłoszone.

Cytat:
Poza tym ogólnie to do mnie się zwracaj, to całkowicie moja robota.

Możliwe, z drugiej strony jednak wypowiadasz się w tej sprawie jako jedyny spośród administratorów i moderatorów idr, więc naturalnym jest że występujesz w roli ich reprezentanta i masz ich mandat na poparcie swoich działań i stwierdzeń, zaś opinia którą przedstawiasz jest uzgodnioną, "oficjalną" opinią administracji (bo nie przesadzajmy, prywatnie każdy ma swoją).

msthev napisał/a:
Widzę, że tu zaraz do linczu dojdzie... Cóż, skoro lud uważa, że powinniśmy się bawić w państwo, no to się pobawimy.

Zlinczować nikogo nie jesteśmy w stanie, nawet gdybyśmy chcieli. Poza tym nie ma to nic wspólnego z zabawą w państwo, takie rzeczy to w Księstwie Sarmacji. Tutaj problem dotyczy brania odpowiedzialności za swoje decyzje i przestrzegania podstawowych zasad współpracy na linii administracja - użytkownicy.

msthev napisał/a:
A co do cytatu o Rysiu - powstrzymajcie się na przyszłość. Jak widać klamka nie zapadła, a takie słowa skierowane w jego stronę nie są zbyt miłe.

Azet napisał/a:
(drugim biegunem jest zarzut co do Ryśka, całkowicie bezpodstawny)

To nie jest zarzut pod adresem Ryśka, tylko pod adresem całej reszty użytkowników. Może to zbieg okoliczności, może nie, ale z mojej perspektywy użycie go zadziałało całkowicie zgodnie z planem.
Ostatnio zmieniony przez Zielarz 2012-02-24, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi