..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: diabloel
2016-11-30, 19:03
How to ID Realm
Autor Wiadomość
Ryś 
Sieg grammatik!

Klan: -brak-
Konto na IDR: RysPicz
Wysłany: 2012-11-23, 14:02   How to ID Realm

How to ID Realm

1. Wstęp
2. Po co?
3. Ważne linki
4. Różnice
5. Problemy
6. Pomoc
7. Co, jak i gdzie?
8. Nuby

1. Wstęp

Witajcie, moje realmowe nubaski. Jest to drugi- po smiterowym guidzie- mój artykuł, wypuszczony z okazji resetu ID realmu, który mimo tego że ladder trwa już rok, ma się całkiem nieźle. Jednak wciąż z organizacją i wieloma rzeczami nie jest tak, jak chciałbym, wciąż jest wiele miejsca na poprawki, ulepszenia i udogodnienia.
Artykuł jest głównie adresowany do nowych graczy, którzy nie mieli wiele wspólnego z realmem, zwłaszcza z naszym. Mam nadzieję, że Wam to pomoże. :)

2. Po co?

Powód jest prosty- by przyciągnąć i zatrzymać innych graczy na realmie. *badum tss*

3. Ważne linki

Jak na każdym szanującym się realmie, tak i tutaj, by w pełni korzystać z tego co ma do zaoferowania, trzeba pamiętać o pewnych linkach, działach i innych rzeczach, które pomogą w rozgrywce.
Większość z nich mieści się w dziale Imperium Realm, chociaż są też takie które wykraczają poza ten dział. Po kolei:

* Strona główna Imperium Realm: http://idrealm.tk/index.php

Na stronie mieści się wiele ważnych informacji i linków, takich jak lista obecnie grających graczy, ranking realmu czy licznik kluczy do DC dla odpowiednio GS1 i GS2. Ponadto, są tam formułki dla kostki horadrimów ekskluzywne tylko dla naszego realmu.
Warto się z tym zapoznać jeszcze zanim napisze się post w rekrutacji.

* Ogłoszenia: http://diablo.phx.pl/forum/viewforum.php?f=180

W tym dziale zamieszczane są ważne dla realmowego życia informacje, które każdy gracz powinien sobie przyswoić i monitorować na bieżąco. To tam ukazuje się informacja o zmianie eventu, o konkursie lub zmianach w regulaminie. Bardzo ważny dział, który należy co najmniej raz dziennie odświeżać.

* Sprawy Ogólne: http://diablo.phx.pl/forum/viewforum.php?f=179

Tutaj są przeróżne tematy odnośnie realmowego życia, osobiście kiedyś nazwałem ten dział "miejscem do integracji". Mimo że jesteśmy otwartą społecznością, jesteśmy raczej jak wieś- znamy się wszyscy wzajemnie. Dzięki temu działowi będziesz mógł poznać graczy z ich innej strony co pozwoli Ci szybciej wgłębić się i zadomowić na realmie. Lepiej wiedzieć, z kim się będzie mieć do czynienia ; )

* Forum Bazar Realmu: http://diablo.phx.pl/forum/viewforum.php?f=181
Najważniejsze forum dla nowego gracza. Oprócz udziału w życiu realmowym, warto być także aktywnym na forum realmu, zwłaszcza tutaj- dzięki temu działowi łatwiej i szybciej będziesz mógł się pozbyć zalegających przedmiotów. A jeśli nie wiesz, ile który może być wart...

* Forum Wycena: http://diablo.phx.pl/forum/viewforum.php?f=183

Obok Bazaru, równie przydatne i ważne forum dla graczy. Chociaż wyceniających jest raczej niewiele (hai.), są to zwykle ludzie którzy znają się na rzeczy i szybko pomogą Ci wycenić przedmiot, którego wartości nie znasz.
Nie pytaj ludzi w grze, ile co jest warte (a już zwłaszcza mnie, bo od długiego czasu odsyłam ludzi w to właśnie miejsce). Od tego jest ten dział, i tutaj jest miejsce na pytania o cenę- tym bardziej że to miejsce jest ogólnodostępne i łatwiej tu o rzetelną i uczciwą wycenę.
Dzięki wnikliwemu przejrzeniu cennika możesz także zorientować się, jakie przedmioty mają tu dużą wartość i skupić się na ich zdobyciu.

* Forum Pomocy Technicznejj: http://diablo.phx.pl/forum/viewforum.php?f=127
Jeśli masz problem natury technicznej w sprawie realmu lub jego strony, jest to miejsce dla Ciebie. Zwykle wypowiadają się tu operatorzy lub admini, aczkolwiek gracze nieraz przychodzą z pomocną dłonią.

* Forum Imperium PVP: http://diablo.phx.pl/forum/viewforum.php?f=184

Dział dla graczy, którzy zdążyli się już dorobić i "pykają" sobie w grach pvp. Osobiście uważam, że bez odpowiedniego sprzętu nie ma się nawet co tam pchać.

4. Różnice

Między realmem a (nie)sławnym battle.netem zapełnionym botami i duperami a realmem- czy też dla graczy SP, między singlem a realmem, jest bardzo dużo różnic. Nie tylko pod względem zmian ogólnych, które są dostępne tutaj, ale pod względem budowy i społeczeństwa także.
Tak jak w każdym gronie, tak i tutaj są pewne grupy graczy, trudniące się konkretnymi zajęciami. Jest grupa graczy HC LoD, która przez wzgląd na niewielką ilość chętnych (i odważnych) osób jest gronem niezwykle otwartym na nowych graczy, którzy potrafią się dzielić tym co mają i pomagać sobie wzajemnie. Osobiście darzę to grono bardzo dużym szacunkiem :) .

Kontakt z administracją jest raczej sporadyczny, głównie dlatego bo 95% rzeczy można załatwić z Operatorami:

* RysPicz
* Doltnit
* Materac
* Kamil1991
* Gucio (admin)
* Msthev (admin)

Do nich zgłasza się większość problemów, skarg i zażaleń odnośnie rozgrywki na realmie. Każdy gracz jest tu traktowany indywidualnie, kradzieże są karane a przedmioty zwracane właścicielowi, jeśli postać się zablokuje- naprawiamy to.
Najaktywniejszymi operatorami są Kamil1991 i ja (RysPicz). Rzadziej wpadają Materac, Gucio, Msthev i Doltnit. Tak czy inaczej jeśli masz jakiś problem- skontaktuj się z nimi.

Jest też spora grupa graczy, która posiada dostęp do komendy announcement- dzięki temu można wysłać wiadomość na cały realm. Służy to ogłoszeniom pokroju nowego eventu, darmowych przedmiotów, zaproszenia na baalruny/csy, zamulenia UT, itp. Announcementu nie wolno używać w prywatnej sprawie (pokroju "sprzedam soja").
Ludzie posiadający dostęp do owej komendy:

* Doka
* Freak_09
* RysPicz
* Tomaszjan
* Msthev
* Gucio
* Doltnit
* Materac
* Kamil1991
* Kaka
* Truskol
* Romanek_87
* NightWolff
* Ulver
* Zielarz

Można ich pytać śmiało o rzucenie announcementu w różnych sprawach (zamulenie UT, baalruny, csy).

Poza tym, na realmie jest dostępny ench. Jest to ench realmowy- zbudowany ze środków od graczy (głównie członków administracji).
Ludzie którzy mają dostęp do realmowego encha:

* Opticum
* Freak_09
* Szaman
* RysPicz
* Msthev
* Gucio
* Doltnit
* Materac
* Kamil1991
* Sabko
* Kaka
* Reda
* Ulver
* Truskol
* Romanek_87
* Zielarz

Tych ludzi można prosić o rzucenie uroku dla swojej postaci. Niektórzy gracze posiadają swojego własnego encha na danym trybie, jednak ich tutaj wymieniać nie będę- należy im się prywatność.

4.a Eventy

Na realmie IDR są cotygodniowe eventy. Eventy to tymczasowe zmiany w lokacjach, potworach lub dropie konkretnych przedmiotów, mające na celu urozmaicić rozgrywkę. Eventy są zwykle zapowiadane w dziale ogłoszenia- są one cotygodniowe i od niedawna rozpoczynają i kończą się w poniedziałek.
Eventy to coś ekskluzywnego dla naszego realmu- każdy event jest unikatowy i zmienia odrębną lokację lub drop potwora. Mimo wszystko, należy uważać- bardzo często z powodu eventu w określonych lokacjach jest po prostu trudniej.
Eventy funkcjonują tylko na poziomie trudności "Piekło". Może być więcej potworów na niższych poziomach trudności, ale nie będą miały większego poziomu (85).

5. Problemy

Niestety, mimo tego że się bardzo staramy (mhm... ;x), czasami zdarzają się problemy pokroju kradzieży torcha, trollowania na grze czy innych zachowań powszechnie uważanych wśród cywilizowanych ludzi za nietaktowne.
Pamiętaj, że ZAWSZE, jakiegokolwiek problemu byś nie miał- nam jako administracji są potrzebne screenshoty od Ciebie. Musisz nam dostarczyć dowodów na to że ktoś Cię obraził, okradł czy coś w tym stylu. Zwykle wystarczą screeny rozmowy.
Problemy rozwiązujemy na dwa sposoby: albo poprzez kontakt bezpośredni na realmie (rzadko zdarzają się momenty gdy nie ma na realmie chociaż jednego operatora), albo poprzez forumowe PM/ temat, jeżeli sprawa jest naprawdę poważna (plus chce się narobić oskarżonemu złej opinii- aczkolwiek ostrzegam, bo to broń obusieczna :) ).
Pamiętaj także, że nie odpowiadamy za błędy gracza. Za błędy, które ewidentnie wynikają z winy maszyny lub serwera, tak. Nie przychodź gdy podczas Twojej nieuwagi lub str buga stracisz jakiś przedmiot.

6. Pomoc

Długo się szykowałem do tego by w końcu móc to opublikować, i z radością, dumą, obwieścić Wam że od jakiegoś czasu (wstępnie miało to być w dzień publikacji tego tekstu) funkcjonuje mała "ustawa", mająca na celu pomoc nowym graczom.
Realmowy bank będzie obdzielał nowych przybyszy przedmiotami, które znacznie ułatwią im rozgrywkę! Wartość owych przedmiotów nie będzie przekraczała 2 ist, aczkolwiek czako, tal amu, armor, okulus i tego typu rzeczy na pewno bardzo pomogą nowym graczom w walce przeciwko siłom zła. :)
Jak otrzymać wsparcie i kto może je otrzymać- to proste. Wymóg jest jeden:
Twój staż na realmie nie może przekraczać dwóch tygodni od daty rejestracji.
Jak otrzymać- wystarczy napisać do mnie (*RysPicz) na realmie wiadomość o tym, że jest się nowym graczem i chciałoby się otrzymać darmowe rzeczy na start. Formę prośby pozostawiam Wam, aczkolwiek proszę o zachowanie kultury osobistej, posługiwanie się poprawną polszczyzną i szanowanie mojego czasu- mimo wszystko nie mogę na realmie być niemal 24/7.

Dobra, itemy załatwione. Ale jak expić, kogo prosić o taxi?
Tu też jest prosta sprawa. Taxi na jakimkolwiek poziomie trudności to nie problem: zakłada się otwartą grę "n taxi [poziom trudności]" i czeka chwilę. Długo się zwykle nie czeka, a taxi są robione zwykle za darmo. Jeśli ja mam chwilę i dobry net, to i sam staram się pomóc.

Potem przychodzi kolej na expienie.
Na realmie nie ma czegoś takiego jak UT exp (nie wszyscy mogą to kojarzyć, ale mniejsza). Tutaj prosi się o encha.
Expi się zazwyczaj tak:

1-12 tristy (aczkolwiek bardzo dobrym źródłem expa jest też wieża hrabiny)
12-14 kanały lv 2/3 (radament)
14-20 tomby
21-24 cowy norm
24-25 starożytni
25-40 krowy kosz
40-41 starożytni kosz
41-60 CSy hell
60-61 Starożytni hell
61++- baalruny hell.

Do 40 lvla można sobie bez problemów radzić, używając encha (czy to realmowego, czy czyjegoś prywatnego). Listę ludzi mogących dać encha podałem wyżej.
Pamiętaj- bardzo ważne jest to, by wykorzystywać możliwość dwóch postaci na grze. Więcej postaci na grze= więcej expa i mniejsza szansa na brak dropu z potwora. To może przyspieszyć Twój żmudny proces wbijania lvla. W dziale "Ogłoszenia" na forum realmu jest link do zmodyfikowanego pliku d2gfx.dll który pozwoli na odpalenie więcej niż 1 kopii Diablo. Warto o tym pamiętać i z tego skorzystać.

7. Co, jak i gdzie?

Realm znacznie różni się od bitewnej siatki. Tu mamy deficyt przedmiotów- w runy obfitują niemal wszyscy. Co za tym idzie- lepiej skupić się na szukaniu rzadkich przedmiotów, niż zapełnianiu skarbca runami. Przedmioty takie jak pajęczyna śmierci, oko gryfa, elitarne lekkie zbroje 4 soc 70+ life, przedmioty pod słowa run (dobrej jakości) i inne rzadkie zdobycze mogą sprawić, że wartość Twojego konta zwiększy się 5-6 krotnie po znalezieniu JEDNEGO jedynego przedmiotu z tych, które wymieniłem.
Dlatego, należałoby się skupić na przedmiotach które będą miały rynek zbytu. Nie jakieś czako, tal army na których będzie można zarobić jakieś groszowe sprawy, tylko koronetki dla postaci, różne przedmioty rare i crafted. Na nie jest deficyt i za nie można zgarnąć bardzo dużo.
Idąc dalej tym tropem- jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym- źródłem latania po itemy będzie Pryszczoskór, który ma szansę na wyrzucenie gryfa, dw, df i masy innych przedmiotów, które znacznie pomogą Ci w rozbudowie swoich postaci i konta. Alternatywą mogą być słynne już Areas 85.
Można też tłuc UT- nagrody są aż podwójne- bo oprócz torcha, dostajesz sztandary bohaterów które są potrzebne do wywołania DC (na gs2). Na realmie jest deficyt dobrych (i perf) torchy i nie ma też wielu mocnych annihilusów, tak więc kolejnym dobrym pomysłem na zarobek byłoby szperanie (lub kupowanie) za kluczami.
Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na zarobek tutaj jest horking business. Horker nie jest bardzo drogą postacią, a oprócz dropów jest w stanie chapać porządne circe i koronetki z hazardu.
Runy wypadną w międzyczasie, o talizmanach i gemach nie wspominając. Lepiej się skupić na przedmiotach- naprawdę. Zobaczyć na bazarze, kto czego szuka i zapamiętać, skupić się by to złapać. Przykładowo- niektórzy ludzie są w stanie oblać Cię złotem za znalezienie duska 15 ed 3 soc lub eth tasaka śmierci (xd).

8. Nuby

Czyli podziękowania. Właściwie tylko f l chciałbym podziękować za to, że ciągle jesteście i za te ciągłe "XD" z mojej strony, za ciekawe nocne rozmowy ( g:) ) i generalnie dobrą zabawę.

Ostatnio zmieniony przez Freak_09 2016-11-26, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  

doka 

Konto na IDR: doka
Wysłany: 2012-11-23, 14:23   

dobra praca - piątka z plusem - good job
bede miec gdzie odsylac swiezakow

Cykuta 

Konto na IDR: Cykuta
Wysłany: 2012-11-23, 15:17   

[ Dodano: 2012-11-23, 15:17 ]
kawal doobrej bardzo potrzebnej roboty :-) podstawowe info w pigulce - jak rzekł Doka - bedzie gdzie odsylac swiezakow ^^
Ostatnio zmieniony przez Cykuta 2012-11-23, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2012-11-23, 18:26   

No nad tym pracowałeś Rysiek. (O ile pamiętasz rozmowę o tym na IDR.)
Anyway bardzo dobry przewodnik dla każdego początkującego.

Wisio88 

Wysłany: 2012-11-24, 16:28   

Dobra robota Rysiu.

Chciałby przy okazji zachęcić do spróbowania swoich sił w trybie hc lod.
Na mułach mam sporo przedmiotów typu verdugo ,tal armor ,tytkow które chętnie oddam nowym graczom. Frykasów nie będzie ale umożliwą w miare sprawną rozgrywke na początku przygody w tym trybie.

Napewno nikogo nie zostawie bez pomocy ,prosze szeptać na grze.

weronikaneska 

Konto na BN: już nie gram
Konto na IDR: już nie gram
Wysłany: 2012-11-26, 16:30   Re: How to ID Realm

Ryś napisał/a:

za ciekawe nocne rozmowy ( g:) ).

jeśli o to chodzi to cała przyjemność po mojej stronie...D (m.in.)

co do artykułu to należy się mega ******

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Konto na BN: Nigdy nie miałem :c
Konto na IDR: Zielarz
Wysłany: 2012-11-26, 18:53   

Fajosko, jeszcze przypiąć by się przydało.

Ja nie trolluję, to poniżej mojej godności.

Opticum 

Konto na BN: Opticum
Konto na IDR: Opticum
Wysłany: 2012-11-26, 19:09   

Świetny artykuł, każdy newb powinien być szczęśliwy g:>
Chociaż, czytając początkowo nazwę tematu, przypuszczałem, że jakiś anglik wszedł sobie na ID i chciał pograć sobie na IDR :roll:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi