..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: doltnit
2014-06-10, 21:19
Wasze propozycje.
Autor Wiadomość
Sabko 

Wysłany: 2013-06-20, 16:52   

Gajda napisał/a:
Moja propozycja dotycząca zmian:

Rozumiem, że zmianę regulaminu uzgadniacie we własnym gronie(admin/zasłużeni), ale może by tak zasięgać opinii userów? Mam na myśli ankietę dot. zmiany reg. np 2-dniową ankietę? Bo widzę, zmiana w reg. bazaru nastąpiła, która jest wg mnie bez sensu. Nie pisałem o tym w tym topicu, bo myślałem, że to luźne propozycje, i trzeba coś więcej niż jeden niezadowolony user.

A dlaczego bez sensu? Wystawiasz item, nikt nie kupuje, bo nie ma zainteresowanie, to obniżasz KT żeby szybciej sprzedać. Tak samo masz z posezonowymi obniżkami irl.

Secudno, nikt nie będzie tego zmieniał po 2 godzinach, tylko raczej po 2-3 dniach, wiec imo argument jezusowy ze nie każdy siedzie po 24h jest trochę nietrafiony. Zwłaszcza, że dopuszczone zmian zostały tylko gdy licytacja nie wystartowała - więc nawet nikogo nie interesuje cena startowa. Sytuacja zero zainteresowania. Każdy miał możliwość zalicytowanie bądź rzucenia KT - nie zrobił tego więc nie jest zainteresowany. Zmiana jest ok.

Mateusz0089 

Konto na IDR: KapitanBomba
Wysłany: 2013-06-20, 17:05   

Skoro jesteśmy już przy regulaminie, to zastanawia mnie pkt 2.4 Regulaminu serwera:

Cytat:
2.4. W danej chwili na serwerze mogą być zalogowane najwyżej cztery postacie danego użytkownika, przy czym w grach w trybie Softcore LoD liczba ta jest ograniczona do dwóch postaci.

W związku z tym pkt miałem dziś na serwerze krótką wymianę zdań z Kamilem. Otóż zamuliłem komuś grę na sclod dwiema postaciami: jedną z acc i drugą z acc2, po czym wszedłem enchem, więc w sumie miałem odpalone trzy gry. Enchem zostałem w grze, żeby domulić (tak wiem, nie powinienem, żeby nie blokować, ale nie to jest akurat teraz najważniejsze). Chodzi mi o to, że pkt 2.4 mówi o maksymalnie dwóch postaciach na sclod danego użytkownika, więc jeśli wejdę dwiema postaciami z mojego acc, dwiema postaciami z acc kolegi1 i dwiema postaciami z acc kolegi2, to będzie to złamanie tego pkt regulaminu? Teoretycznie moje postacie są tylko na moim acc, dostęp do acc friendów nie jest zabroniony...

Ryś 
Sieg grammatik!

Klan: -brak-
Konto na IDR: RysPicz
Wysłany: 2013-06-20, 17:15   

Mateusz0089 napisał/a:
W związku z tym pkt miałem dziś na serwerze krótką wymianę zdań z Kamilem. Otóż zamuliłem komuś grę na sclod dwiema postaciami: jedną z acc i drugą z acc2, po czym wszedłem enchem, więc w sumie miałem odpalone trzy gry. Enchem zostałem w grze, żeby domulić (tak wiem, nie powinienem, żeby nie blokować, ale nie to jest akurat teraz najważniejsze). Chodzi mi o to, że pkt 2.4 mówi o maksymalnie dwóch postaciach na sclod danego użytkownika, więc jeśli wejdę dwiema postaciami z mojego acc, dwiema postaciami z acc kolegi1 i dwiema postaciami z acc kolegi2, to będzie to złamanie tego pkt regulaminu? Teoretycznie moje postacie są tylko na moim acc, dostęp do acc friendów nie jest zabroniony...
Jeden użytkownik (jeden adres IP)= 2 postacie. Jest napisane jeden użyszkodnik, jedna fizyczna osoba a nie jedno konto. g:)

Mateusz0089 

Wysłany: 2013-06-20, 18:01   

Jak dla mnie obecny zapis nie jest do końca precyzyjny, ale nie będę robił dramy o jakąś pierdołę g:)

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2013-06-20, 19:01   

Cytat:
Z jednego adresu IP może korzystać jeden użytkownik. Jeśli jesteś w sieci, zgłoś to w tym temacie.

Cytat:
2.4. W danej chwili na serwerze mogą być zalogowane najwyżej cztery postacie danego użytkownika, przy czym w grach w trybie Softcore LoD liczba ta jest ograniczona do dwóch postaci.

Jeśli potraktować te wpisy regulaminu jako "jedność" (a imo tak powinno się je interpretować) to wynika z tych zapisów, że:

Jeden adres ip = jeden użytkownik (chyba, że z danego adresu ip, zostało zarejestrowanych więcej osób)
czyli w danej chwili jest max 4 postacie z danego IP (danego użytkownika)

EDIT:
Ewentualnie można dopisać:
1 gracz(użytkownik) = 1 konto na serwerze, z jednego konta mogą być zalogowane 4 postacie (2 w trybie SC)

Eczek 

Wysłany: 2013-06-20, 19:07   

miałem się już w ogóle nie wypowiadać na temat resetu czy zmian związanych z serwerem no ale .... zastanawia mnie po co są zakładane tematy skoro ze zdaniem userow i tak mało kto się liczy a decyzje podejmują admini/zasłużeni <- - a to co to w ogóle jest? kółeczko wzajemnej adoracji czy jak ?

info dla freak_09 to nie jest żaden atak ani żart na temat innego usera czy tez wulgaryzm interpretowany przez ciebie czy tez uznany za bardziej "obrażający" niż inny na tym samym poziomie

Mashala 

Konto na IDR: jezuscytrus
Wysłany: 2013-06-20, 19:12   

Wewnętrzny system pozapartyjny oparty na zasadach obrad okrągłego stołu. g:)

g:)

NightWolffik 
Kreatywny Wolffik

Konto na BN: no way ]:>
Konto na IDR: NightWolff
Wysłany: 2013-06-20, 21:18   

Eczek napisał/a:
zastanawia mnie po co są zakładane tematy skoro ze zdaniem userow i tak mało kto się liczy a decyzje podejmują admini/zasłużeni <- - a to co to w ogóle jest? kółeczko wzajemnej adoracji czy jak ?

Temat jest po to aby gracze mogli wystosować swoje propozycje, sugestie itd
Zasłużeni wraz z adminami wyciągają te bardziej cenne i sensowne sugestie a następnie je przegłosowują i wprowadzają lub nie w życie.
Z tego co zauważyłem to sporo eventów i pomysłów / usprawnień wyszło od graczy i zostało później wprowadzonych, więc takie stwierdzenie że głos użytkownika się nie liczy jest trochę nad wyrost.

Ryś 
Sieg grammatik!

Klan: -brak-
Konto na IDR: RysPicz
Wysłany: 2013-06-20, 21:55   

Eczek napisał/a:
zastanawia mnie po co są zakładane tematy skoro ze zdaniem userow i tak mało kto się liczy
90% propozycji zmian w regulaminie, eventach i tego typu rzeczach, wychodzi od graczy. Zasłużeni Gracze (GEN) tylko weryfikuje te propozycje, lub ew. wysnuwa samo od siebie. Jedyne co jest niezależne od graczy, to kolejność wrzucanych eventów, ale od ponad półtora roku nikt o to nie ma pretensji, więc chyba nie ma ku temu powodów do zmian.
Eczek napisał/a:
admini/zasłużeni <- - a to co to w ogóle jest? kółeczko wzajemnej adoracji czy jak ?
Administracja, sam wiesz. A zasłużeni gracze to są userzy którzy są tu naprawdę długo, zależy im na realmie i nie są to jednostrzałowcy (jeśli wiesz o kogo mi konkretnie chodzi g:) ). Zasłużeni gracze powstali z inicjatywy Haxa i mojej- jeszcze zanim byłem operatorem- coś na kształt sejmu, senatu... i tak dalej. Zależało nam na tym by do tego grona dołączali gracze którzy naprawdę wyróżniają się pozytywnymi aspektami na forum i są po prostu cenni, potrzebni nam, jako administracji. Bo z ich zdaniem się szczególnie liczymy, dyskusje z nimi są owocne i im też zależy.
Teraz z tej grupy pierwotnej, która powstała, został tylko Król Wilk i ja, co nie zmienia faktu że są tam osoby kompetentne i... jak sama nazwa wskazuje, zasłużone. Ale to tak tylko dla Waszej informacji g:)
I co do "kółeczka wzajemnej adoracji"- hmm, Kamila nie znałem dopóki nie dołączył do GEN (protip: to skrót od Grono Elitarnych Noobów g:) ), z Zielem regularnie się nie zgadzamy, zresztą z Wolfikiem nieraz też mamy odmienne zdania... nie wygląda mi to na kółeczko wzajemnej adoracji a raczej na grono które razem jest w stanie dojść (wiem, gayish as hell i brakuje tu tylko Lenika) do jakiegoś konsensusu. Szczerze powiedziawszy, jako admin, nie wyobrażam sobie teraz podejmowania decyzji bez Zasłużonych, a w szczególności Wolfika (przepraszam resztę zasłużonych za to wywyższenie, ale decyzje adminów są indywidualne :C).
Mashala napisał/a:
Wewnętrzny system pozapartyjny oparty na zasadach obrad okrągłego stołu. g:)
Not true :( Ondalizujemy się w czako w tej sekcji :(

Gajda 
:)

Konto na IDR: Gajda, Gajda2
Wysłany: 2013-06-21, 17:30   

Sabko napisał/a:
A dlaczego bez sensu? Wystawiasz item, nikt nie kupuje, bo nie ma zainteresowanie, to obniżasz KT żeby szybciej sprzedać.

Po prostu dla mnie jak w życiu - jak się ktoś na coś decyduje to się tego trzyma, a nie zmienia w zależności od samopoczucia.

Nie trafiony, to jest argument, że 'żeby szybciej sprzedać' obniża się KT. Licytacja z założenia trwa jakiś czas, więc jak chcesz coś szybko sprzedać, NIE wystawiasz tego na licytacje tylko, dajesz o/n listę, albo zakładasz grę [O]. Więc jak robisz licytacje, aby wycisnąć jak najwięcej $ i ustalasz KT na jakimś poziomie, to daj userom uczciwie licytować.

Sabko napisał/a:
Secudno, nikt nie będzie tego zmieniał po 2 godzinach, tylko raczej po 2-3 dniach

'raczej' - b. dobry argument ;)

Tak czy siak już jest musztarda po obiedzie, akurat ten pkt reg, nie uzdrowi ani nie zepsuje gospodarki realmu. Nadal chodzi mi o ankietę na forum która byłą by brana pod uwage przez adminów/zasłużonych, podczas zmiany regulaminu.

fortywords 

Konto na IDR: 14words
Wysłany: 2013-06-21, 19:57   

hmm będę może pisał nieco chaotycznie bo taki mam sposób pisania.

może mnie ktoś oświeci bo już się zagubiłem...
więc na starcie nie rozumiem aktualnie sensu istnienia tego tematu , bo powstał on nieco jakby w wyniku całego zamieszania dotyczącego ankiety o resecie, która okazała się być unieważniona bo temat został zamknięty. A dokładnie uciął on wypociny wszystkich o tym co by chcieli zmienić , co by widzieli nowego PO RESECIE. Skoro nie ma resetu, to ciężko wprowadzać jakieś zmiany , to tak jak w polityce trochę , jakby pod koniec kadencji nagle chciało się robić wielkie przewroty prawne, gospodarcze i społecznościowe. Lekko wydaje mi się studnią bez dna. Chciałbym też nawiązać do tematów o podobnej idei, sprzed poprzedniego resetu ... Był sobie taki temat jest tam na którejś stronie wstecz, mieliśmy tam wypisywać co byśmy chcieli zmienić, ogólnie większość wypowiedzi skupiła się na ataku na realmowy bank , ŻE NIE MA ISTNIEĆ w ogóle, a jednak się ostał,to było takie trochę wypięcie się ze strony władzy na demokratyczne społeczeństwo, "bo administracja widzi dobrego jego działanie na następnym ld",co okazało się pomyłką, a kolejne próby pisania na temat jak zła jest to instytucja były Ucinanie przed administrację tamtej kadencji, typu "za kolejną wypowiedź nt banku dziękujemy" , chyba to forum, więc nawet jakby 10000 osób chciało napisać coś od siebie na ten temat, to chyba ma do tego prawo?, nawet jeśli trochę by się wypowiedzi powielały, tak jak to miało miejsce w temacie z ankietą, a tam nikt nie ucina rozmów o klanach,zmienianiu licytacji bo 10osoba o tym pisze. Znowu nawiążę do tych obietnic bez pokrycia... nie miało go być a został w nieco zmienionej formie , a i tak stał się przyczyną wielu dram bo ten i tamten ma do niego dostęp a ja nie.

więc nie offtopując jeśli ma to do czegoś prowadzić

mój plan "anty drama" głównie

1. Nie ma banku WCALE, a itemy ze zbanowanych acc idą na szrot... generalnie dobrze by czystkami na sofcie zajmował się grający głownie HC admin, a akurat mamy tu taką zażyłość (Freak'a) uniknęło by to dram , że nie wiadomo co się dzieje z tymi itemami.
w odwrotną stronę pewnie nie ma zbytnio takiej potrzeby bo nie wiem czy w ogóle zdarzyło się by nagrodzony został banem-perm ktoś grający HC.
2. Każdy ma tylko 1 lub 2 acc zależnie od tego czy sobie na nie zapracował w myśl ustalonych zasad premiowania drugim kontem za osiągnięcie jakiegoś poziomu, i nie ma dostępu do innych. Nawet po koleżeńsku, wiele osób widziało w tym wiele zła, ja też to widzę. Bo kolega ma smittera ut , a ja muszę zrobić ut, to zrób sobie swojego smittera.
Uniknie się w ten sposób podejrzeń o multi, wyklaruje się sytuacja z annisami, kto ile zdobywa i jakie posiada i czemu ma aż tyle , albo tylko ma 3 i akurat wszystkie 3 są bliskie perf. (ale będzie RYK!)
3.Pomysł klanów i turniejów, wojen itp związanych z tym jest miłą opcją, przypomniał by może niektórym zamierzchłe czasy gdy klany miały jakąś rację bytu np na battlenecie (kiedy to było hmm). Ale myślę, że to już zależało by od graczy czy by chcieli się w to bawić myślę że znalazło by się spore grono zainteresowanych, oczywiście nikomu nie nakazując tego, ale potem wszyscy by poszli za "TĄ" cząstką jak sądzę.
4. Przeczytać, przemyśleć , i usztywnić "cennik" kar za wykroczenia, i rozgraniczyć je do forumowych restrykcji i idrealmowych. Tak by nie dostac 2tygodnie bana na grę za 3 tematy na bazarze. Powrót do pierwotnej idei nagradzania warnami czy jakieś listy zbrodniarzy byłby dobry. (Kolejna anty drama)
5.Przeczytać, przemyśleć i usztywnić regulamin , szczególnie kwestie tych licytacji , które ogólnie wydają mi się śmieszne a najwięcej o to było spin,że ten się wycofał że nie wiadomo która cena jest teraz ważna , a trzeci jeszcze zmienia sobie kup teraz, na korzyść kupujących co śmieszniejsze i zostaje nagradzany banem na grę na 7dni (nawiązka do punktu 4) Kolejna anty drama

to moje postulaty/wizje , i temat dotyczy tego by każdy wystawił swoje, więc w sumie nie widzę sensu komentowania ich,w przeciwnym razie temat odbiegnie daleko od swojego przeznaczenia i zacznie się dyskusja na temat któregoś z tych pkt. Tylko pozostawienia ich ocenie góry, w momencie przyszłego niedoszłego albo w ogóle nie nadchodzącego resetu.

SevenHeaven 
Seveniątko

Konto na BN: to wstyd
Konto na IDR: SevenHeaven
Wysłany: 2013-06-21, 20:20   

fortywords napisał/a:
ogólnie większość wypowiedzi skupiła się na ataku na realmowy bank , ŻE NIE MA ISTNIEĆ w ogóle, a jednak się ostał,to było takie trochę wypięcie się ze strony władzy na demokratyczne społeczeństwo,

Myślę, że mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, iż realmowy bank zostanie zawieszony, a dokładnie temat "Pomoc dla nowych graczy" z działu rekrutacja zostanie usunięty (prawdopodobnie jeszcze dzisiaj). Co do wypinania się na demokratyczne społeczeństwo IDR-u to wydaje mi się, iż to zbyt grube słowa. Część osób bank by chciała, a część nie. W sumie sprawa banku jest dość dziwna, ponieważ decydują o nim gracze, którzy mają już dłuższy staż, a korzyści mają płynąć w stronę tych, którzy jeszcze się w ogóle nie zarejestrowali. Ciężko by było zebrać opinie na temat banku od ludzi, którzy nie wiedzą co to ID i IDR - dodatkowo wymagając od nich klarownej wypowiedzi na ten temat z uwzględnieniem gospodarki realmu.
Chciałbym jeszcze nieskromnie dodać, iż zawsze uważałem, że jakiekolwiek "free datki" dla kogokolwiek, cegiełka po cegiełce niszczą rynek/gospodarkę. Dlatego tutaj apeluję (do tych, którzy to ofc przeczytają), aby starać się nie rozdawać dóbr majątkowych za free na prawo i lewo.

"No w życiu bym nie ograniczył pojmowania Twojej osoby do jednej szufladki : D"
-NightWolffik

Mateusz0089 

Wysłany: 2013-06-21, 21:36   

SevenHeaven napisał/a:
Myślę, że mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, iż realmowy bank zostanie zawieszony, a dokładnie temat "Pomoc dla nowych graczy" z działu rekrutacja zostanie usunięty

SevenHeaven napisał/a:
W sumie sprawa banku jest dość dziwna, ponieważ decydują o nim gracze, którzy mają już dłuższy staż, a korzyści mają płynąć w stronę tych, którzy jeszcze się w ogóle nie zarejestrowali. Ciężko by było zebrać opinie na temat banku od ludzi, którzy nie wiedzą co to ID i IDR - dodatkowo wymagając od nich klarownej wypowiedzi na ten temat z uwzględnieniem gospodarki realmu.

Myślę, że te dwa cytaty rozwiązują problem banku. Skoro zostaje zawieszona pomoc dla nowych graczy, to nie ma już problemu, że nie mogą się oni wypowiedzieć na jego temat. Prowadzi to więc do wniosku, że o przyszłości banku zdecydować mogą gracze z dłuższym stażem... Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby zrobić ankietę pt. "Czy chcesz likwidacji banku idr?" i poznać opinię graczy. Wiem, że jest problem z ograniczeniem możliwości głosowania tylko dla graczy idr, ale z drugiej strony, czy tych pozostałych userów jest aż tak dużo, jeśli 90% dziennych postów pochodzi z działu idr?

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Konto na BN: Nigdy nie miałem :c
Konto na IDR: Zielarz
Wysłany: 2013-06-21, 22:03   

E tam, nikt nikogo tu nie knebluje, topic o resecie została zamknięty nie ze złej woli, tylko przez wzgląd na niewłaściwe, niezgodne z założeniem zachowanie forum (możliwość głosowania w ankiecie przez osoby z poza grupy idr).

Idąc po kolei po Twoich argumentach:

ad1. Ustaliliśmy na razie, że zawiesimy funkcjonowanie banku w obecnej postaci. Postacie z niego na razie nie znikają, ponieważ itemy na nich nie pochodziły tylko ze zbanowanych acc (a nawet w większości nie), i nie ma jeszcze decyzji co z nimi zrobić. Jeśli chodzi o itemy ze zbanowanych kont - wydaje mi się, że automatyczne ich kasowanie to zbyt radykalne rozwiązanie, i mam inna propozycję.
Otóż, po nałożeniu perma na konta i jego uprawomocnieniu się itemy z niego byłyby inwentaryzowane i przeprowadzana byłaby ich publiczna licytycja w cenach zbliżonych do rynkowych. Wydaje mi się, że to rozsądne rozwiązanie, zwłaszcza że przy normalnej, dalszej grze tego gracza trafiłyby one na rynek. Można się zastanawiać, co robić z tak pozyskanymi runami - zużywać je na nagrody, czy też utylizować - to już kwestia dyskusyjna.
Oczywiście z tej opcji musiałyby być wyłączone acc zbanowane za bota i ew mh, jako że przedmioty na nich byłyby zdobyte "nielegalnie".

ad2. Zakłada się w chwili obecnej, że jedna osoba ma jedno i tylko jedno konto główne, i ewentualnie jedno przypisane do niego konto z numerem porządkowym 2. I na tych 2 kontach gra. Możliwość udostępniania haseł w założeniu miała służyć czemuś innemu. Przykład z życia (mam nadzieję, że Kaka się nie obrazi) - wymyśliłem sobie ostatnio nową postać. Wpadłem na Kakę na realmie i mówię "Kaka, robie se takiego i takiego chara, masz może crapa x, y lub z? A przy okazji mam dla Ciebie cośtam czego szukałeś." A Kaka mi na to - "a nie wiem, wbij se na moje konto i zobacz, bo ja muszę lecieć". On oszczędził czas, bo nie musiał szperać, ja w wolnej chwili przejrzałem muły i cośtam znalazłem. Nikt nie traci, itema i tak bym dostał od niego za friko, on ode mnie innego też za friko. Nie wiem, czemu miałoby to kogolwiek boleć.
Więc - moim zdaniem - udostępnianie hasła tak, ale w ograniczonym zakresie.

ad3. Klany, wydaje mi się, to przede wszystkim kwestia graczy i ich własnej dążności do łączenia się w grupy. Zwłaszcza, że w kontekście postulatu likwidacji banku Administracja nie byłaby w stanie organizować samodzielnie konkursów dla klanów, przez wzgląd na brak środków na nagrody.

ad4. Tabela kar w chwili obecnej stanowi pomoc dla admina/operatora/moderatora wyznaczającego karę. Jedyne uszczegółowienie, jakie w mojej opinii wchodzi w grę, to określenie widełek minimalnej i maksymalnej kary za popełnienie danego wykroczenia wobec regulaminu. Tak, jak ma to miejsce np w kodeksie cywilnym. Forum realmu i realm są łącznym bytem według litery regulaminów, i tak moim zdaniem powinno pozostać. Doświadczenie uczy, że kary na forum nie są traktowane jako dotkliwe (także n-dniowy zakaz postowania w dziale bazar nie powstrzymywał niektórych przed łamaniem regulaminu licytacji), stąd zostały one przeniesione na sam realm. I wbrew pozorom jest to konsekwentne, regulamin bazaru jest częścią regulaminu realmu.

ad5. Regulamin licytacji jest dostatecznie jasno określony, cała reszta, to jego respektowanie przez użytkowników, oraz egzekwowanie przez administrację. Jeśli chodzi o inne pozycje regulaminu realmu/bazaru, możesz zawsze zgłosić konkretne propozycje, gdzie i jakie zmiany byś widział. Wtedy można je przedyskutować, przemyśleć a kto wie, może nawet przegłosować.

Na koniec pozwolę sobie tylko pokazać coś tym, którzy sądzą, że pojedynczy użytkownik nie ma żadnej szansy na wpłynięcie na administrację:
http://diablo.phx.pl/foru...der=asc&start=0

Ja nie trolluję, to poniżej mojej godności.

fortywords 

Konto na IDR: 14words
Wysłany: 2013-06-22, 11:13   

Zielarz napisał/a:
Otóż, po nałożeniu perma na konta i jego uprawomocnieniu się itemy z niego byłyby inwentaryzowane i przeprowadzana byłaby ich publiczna licytycja w cenach zbliżonych do rynkowych. Wydaje mi się, że to rozsądne rozwiązanie, zwłaszcza że przy normalnej, dalszej grze tego gracza trafiłyby one na rynek. Można się zastanawiać, co robić z tak pozyskanymi runami - zużywać je na nagrody, czy też utylizować - to już kwestia dyskusyjna.

powrót do handlowania itemami przez bank? czyli cofanie się do prehistorii, która się nie podobała jak sobie przypominam... i podejrzenia czy wszystkie runy poszły na cele konkursowe czy może ktoś z nich korzysta, bo o to były dramki co się dzieje z kapitałem za wyprzedanie zbanowanych dóbr... błędne koło się zamyka , jak dla mnie to "wpiździet" całkiem z tym. TO czy trafiły by one do obiegu to kwestia sporna, w momencie zbanowania może nie posiadać zbyt wiele na handel na mułach, a tylko to co ma na sobie, a to chyba rzadko się sprzedaje..

Zielarz napisał/a:
wymyśliłem sobie ostatnio nową postać. Wpadłem na Kakę na realmie i mówię "Kaka, robie se takiego i takiego chara, masz może crapa x, y lub z? A przy okazji mam dla Ciebie cośtam czego szukałeś." A Kaka mi na to - "a nie wiem, wbij se na moje konto i zobacz, bo ja muszę lecieć". On oszczędził czas, bo nie musiał szperać, ja w wolnej chwili przejrzałem muły i cośtam znalazłem. Nikt nie traci, itema i tak bym dostał od niego za friko, on ode mnie innego też za friko. Nie wiem, czemu miałoby to kogolwiek boleć.
Więc - moim zdaniem - udostępnianie hasła tak, ale w ograniczonym zakresie.

Polecę teraz z grubej rury i trudno że zakręci się to wokół mojego ziomusia Rysia, do którego nic nie mam. Pojawiały się próby znalezienia "bola" tudzież poprawy regulaminu która pozwoliła by "udupić" pewnego kolesia który dość jawnie i często korzysta z konta brata i pojawiło się przypuszczenie że to multi. Faktycznie ze dwa trzy razy widziałem jak w równoczesnym czasie korzysta z niego dwóch ludzkich graczy, ale częsciej służy mu to drugie acc jako muły. Podobnie robi wyżej wspomniany Ryś , który korzysta z acc "azur3" i innych. To ponoć konto niejakiego Lenego czy lenika, który zaraz być może stanie w obronie, ale chyba nie specjalnie grywa aktualnie, tzn od paru miesięcy dobrych na pewno.. Chyba tylko z początku tego ld, jak wojował HC CL, Aktualnie jest to acc mulące ,z którego właśnie korzystasz. Sam docelowo pisałeś wiadomości że próbujesz coś na ten klimat poradzić , a sum sumaru to samo praktykujesz. To jest nieco niesprawiedliwe bo skoro ma przysługiwać 2 acc maxymalnie i tyle a nie więcej charów, to już nie nasz problem że nie ma gdzie upychać swoich hrs. Nie kręcę tu dramy tylko daje jasny przykład, że chciano/próbowano jakoś zaradzić na domniemane multi pewnego goscia o ktorym teraz pisze to Ryszard wie. To nie jest zaden atak na Ciebie i prosze nie bulwersuj się , tylko proste przytoczenie że chciałeś karać coś, co sam poniekąd praktykujesz, si? dlatego jak dla mnie powinno być całkiem zawieszone coś takiego jak korzystanie z czyjegoś acc. Żeby nie było Dramek

Cytat:
Administracja nie byłaby w stanie organizować samodzielnie konkursów dla klanów, przez wzgląd na brak środków na nagrody.

zdaje mi się czy częściej to znudzeni prywatni pojedynczy gracze sponsorują , czy pomyliłem realmy? ah nie to chyba tutaj tak jest :)

po pewnym czasie i te klany chętnie by się zrzucały , by potem najlepszy zgarnął pule.. tak jak w pokerze :> , a i myślę że poprawiły by kondycje PvP/TvT

na pozostałe dwie adnotacje nie mam nic do napisania , dodam tyle że fajnie by było aby były jasne klarowne i sprawiedliwe , tak by nikt nie miał ale co do swojej "nagrody"

może nieco życiowo podszedłem do sprawy ... w sumie co tu się dalej wydarzy to czas pokaże :D , ale chciałbym żeby w 100% wszyscy byli równi, a uprawnieni wykorzystywali swoje możliwości tylko do walki z niesprawiedliwcami :) tak byśmy na prawde czuli , że to nie jest "Telia" (Tak zrobiłeś wiele dobrego i włożyłeś Rysiu wiele trudu w ten realm i masz moje uznanie, jednak pewne sprawy trzeba by troszkę poustawiać i przez chwilę stanąć z boku i zobaczyć, że to są podobne kwestie , które przytoczyłem, i to na pewno nie z zazdrości o to że trzymasz tam swoje 50 zodów :roll: )

już miałem tego nie wysyłać , ale jak się naprodukowałem to wyślę, najwyżej mnie ktoś znienawidzi :572:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi