..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: doltnit
2014-06-10, 21:19
Wasze propozycje.
Autor Wiadomość
Traductus 

Wysłany: 2013-06-24, 18:02   

Witam. Długo mnie nie było na serwerze tak więc muszę pogratulować tym co udało sie dotrwać do dziś
Jednak do rzeczy:
niedlugo ma być reset i inne ceregiele z tym związane albo i nic
dużo problemu jest w kwestii przedmiotów monopolu i innego lania wody

ja z moich skromnych obserwacji mogę wywnioskować jedno

gdyby ograniczyć drop run do minimum albo i nawet usunąć słowa runiczne
byłby początkowo chaos ale i może zmiana na lepsze

uzasadniam to typem rozgrywek z classic jak i długoletnim starzem w diablo 1
tam jednak największa frajde sprawia znalezienie dobrego magic itemu
różnorodność dropu jak i prefixów i suffixów w diablo 2 daje naprawdę ogromny wachlarz możliwości na dodatek można nieco zmodyfikować mod żeby było większe urozmaicenie magicznych cech w przedmiotach może i nowe efekty?

co by z tego wynikło
napewno dużo bluzgów ze niema eni czy innych op itemów

zmieniłyby się buildy postaci nowe taktyki część przestanie mieć racje bytu (o ile będą wprowadzone nowe dodatki do typów magic , rare)

gra będzie trudniejsza ale bardziej satysfakcjonująca

cheaterzy duperzy czy inni będą musieli dobrze pogłowić się co będzie nową walutą
oraz co dupować (chyba złoto będzie miało wartość hazard za rare itemami)

kamienie szlachetne wrócą do łask (o ile beda wyłączone runy jeśli nie będą to przynajmniej będą mody z samych runek) i zarazem można dodać dzióry do rękawic butów czy innych przedmiotów które wcześniej niemiały możliwości

zadajcie sobie pytanie jaki item byłby najlepszy dla wojownika a jaki dla maga jak nie będzie słów runicznych
moim zdaniem pomijając oklepane unikaty każdy dobry eth rare item miałby racje bytu
co lepsze można dorzucić pare nowych receptur do nadawania przedmiotowi cechy niezniszczalnosci albo reperacji co x sekund

z nieco innej bajki
można pomyśleć nad sytuacją przedmiotów które dodają aury bądź klątwy usuwając je
daje sie duży popis dla grania zespołowego
jednakże
cierniem w siedzeniu są i będą immuny fakt można co najwyżej ustawić max 95% resów dla stworów żeby gracze mogli grać i zabijać jak leci niż mieć ściane płaczu i liczyć na gosu item bo i tak będzie ciężko więc granie w grupie będzie jak najbardziej w cenie
ale i solo będzie można sie pobawić

wybaczcie że tak bardzo mnie poniosło zapewne niejedną osobę będzie razić sposób zapisu
ale jak komuś zależy to wyciągnie coś cennego dla siebie
może macie lepsze pomysły to oczekuję na ich wyjawienie
może w końcu coś porządnego sie zrobi

Sarevok92 

Wysłany: 2013-06-24, 18:23   

Właściwie to opisałeś tryb classic (który to na Realmie się nie starzeje w przeciwieństwie do LoD-a :> ). Niestety nie cieszy się on tak dużym zainteresowaniem, jakim powinien się cieszyć taki fajny tryb :<
Dlatego imo zmuszanie graczy do grania na cl, lub raczej w wykastrowanego LoD-a nie skończy się niczym dobrym :<

Zmiany w itemach, affixach i recepturach, które proponujesz są dość ciekawe, ale imo zbyt duże. Mod IDR od początku miał być bardziej nowym patchem do D2, dającym to, czego nie dał Blizzard.
W obecnej sytuacji w sprawie takich zmian powinna się wypowiedzieć aktualna administracja :>
Poza tym przed wprowadzeniem czegoś takiego trzeba by było się zastanowić nad balansem.

Taka jest moja opinia.
Ale ofc nie ja tutaj decyduję co jest dobre, a co złe :)

Traductus napisał/a:
cierniem w siedzeniu są i będą immuny fakt można co najwyżej ustawić max 95% resów dla stworów żeby gracze mogli grać i zabijać jak leci niż mieć ściane płaczu i liczyć na gosu item bo i tak będzie ciężko więc granie w grupie będzie jak najbardziej w cenie
ale i solo będzie można sie pobawić

Hyhy, jak za starych, dobrych czasów 1.00 :>
Skoro masz takie podejście do gry, to aż szkoda, że nie było Cię tutaj jak graliśmy w 1.00 przez TCP/IP ;)

fortywords 

Konto na IDR: 14words
Wysłany: 2013-06-24, 18:56   

Traductus

Twoja wizja podobna jest raczej do jakiegoś moda, który ucina to co dał nam Dodatek (LOD). Można po prostu zagrać w classic, ale robienie socketów w rękawicach to pomysł, który znalazł zastosowanie w najbardziej kosmicznych modach :) , a graczom idr chyba nie chodzi o aż tak przesadną modyfikację gry.

Traductus 

Wysłany: 2013-06-24, 19:25   

fortywords napisał/a:
Traductus

Twoja wizja podobna jest raczej do jakiegoś moda, który ucina to co dał nam Dodatek (LOD). Można po prostu zagrać w classic, ale robienie socketów w rękawicach to pomysł, który znalazł zastosowanie w najbardziej kosmicznych modach :) , a graczom idr chyba nie chodzi o aż tak przesadną modyfikację gry.

dzióry mialy za zadanie wspomóc efektywność kamieni szlachetnych
jednak to nie priorytet działań może być równie dobrze jak jest teraz w tej sprawie

cóż co do modowania i traktowania jako patch

wzbogacenie preffixów i suffixów można potraktowaj jak patch
moim zdaniem runy były eksperymentem blizza

co do classic
super by się grało jednak fakt faktem classic jest o wiele zbyt ograniczony a diametralną zmianą jest kwestia run i słówek
co lepsze słowo runiczne a raczej przedmiot ze słowem można użyć jako nagrody w trybach pvp czy eventach albo i konkursach

wiem ze brak run może a raczej napewno spowoduje oburzenie wśród graczy
ale możliwe szczególnie dla oldschool playerów że ta zmiana się przyjmie a serwer zyska na unikalności nic na drodze rewolucji a ewolucji

z czasem można dodawać nowe unikaty nie przesadzone
warto pomyśleć o unikatach które odają jak i odejmują do cech
tak jak w diablo 1
takim przykładem przedmiotu normalnie w d2 jest oblicze andariel z - fire res

a może warto spróbować zrobic
jeśli to miałoby rację bytu można też i ankiete przeprowadzić

własnie mnie błysneła myśl co jeśli się zwiekszy możliwości magic i rare itemów na tyle żeby mogły konkurowac na luzie ze słowami runicznymi (tyle że słowa to taki overpower że trzeba by stworzyć dodatkowy poziom trudności)
eliminując słowa zmniejszamy siłe gracza a gra staje się wyzwaniem

hmm ale cóż poczekam zobaczę może ktoś na coś wpadnie

NightWolffik 
Kreatywny Wolffik

Konto na BN: no way ]:>
Konto na IDR: NightWolff
Wysłany: 2013-06-24, 19:31   

Traductus napisał/a:
wiem ze brak run może a raczej napewno spowoduje oburzenie wśród graczy

Reset powoduje oburzenie, a taka zmiana musiałaby być wprowadzona po resecie, bo chyba na obecnym ladderze nagle wszystkim nie pozabieramy run i RW.
Wg mnie od grania bez run jest tryb classic i raczej bym widział eventy i konkursy które go (oraz pozostałe tryby) promują aniżeli wycinanie czegokolwiek z LoD.
Co do wprowadzania nowych przedmiotów czy modyfikacji istniejących to tak jak Usy napisał potrzebny jest dobry balans, ale kto by się go podjął, opracował i przetestował?

Sabko 

Wysłany: 2013-06-26, 00:59   

1. Likwidacja banku
2. Zmniejszenie ilości eventów do 2-3 w miesiącu (2-3dniowe).
3. Wywalenie 3 linijek napisów pokazywanych przy wchodzeniu do gry lub przesunięcie /motd. Ewentualnie zostawienie linijki od eventów. Jak często się zmienia gry to dosyć to wkurza.

Janca 

Wysłany: 2013-06-26, 04:28   

1. A przypadkiem to już się nie stało?
2. Tu się nie zgodzę, zawsze znajdzie się grono osób, które nie będzie mogło skorzystać z eventu i tylko dodatkowe marudzenie na forum będzie.
3. Zawsze możesz kliknąć "n" i po sprawie. Na dobrą sprawę przestałem w ogóle to zauważać;)

Eczek 

Wysłany: 2013-06-26, 05:21   

co do propozycji Traductusa nie prościej wgrać starszy patch? 1.09 oferuje mniej więcej to co napisałeś
i postawić go na nowym GS a 1.13 zostawić tak jak jest teraz bez resetu
kto będzie chciał będzie grał na starym kto chce spróbować czegoś nowego(starego) pogra na 1.09

problem z kasą na opłacenie nowego GS można rozwiązać w prosty sposób mianowicie pozbierać od graczy w formie dobrowolnej wpłaty na konto jakiegoś root admina który by sie zajmował tym serwerem i gracz który by dokonał tej wpłaty dostawał by np status Vip/donor na forum i na serwie miałby komendę /flag xx nie pamiętam jak dokładnie ona "szła"
dajmy na to 10-20osob wpłaciło by po 5-10zl i jestem pewien ze starczyłoby to na opłacenie na miesiąc (bo co tyle sie chyba placi?)
pzdr

no już siódemce wyjaśniłem na serwie chodzi o /flag 112 ktory daje tylko poświatę ala /SQULECH czy /ignoruj nie zmienia wyglądu postaci na czacie
Ostatnio zmieniony przez Eczek 2013-06-26, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

SevenHeaven 
Seveniątko

Konto na BN: to wstyd
Konto na IDR: SevenHeaven
Wysłany: 2013-06-26, 09:48   

Dobrowolne wpłaty były już omawiane i proponowane przy okazji pierwszego resetu. Nie wiem co z tego wyszło, ale pewnie kokosów nie było.
Eczek napisał/a:
10-20osob wpłaciło by po 5-10zl

Yhym, jeśli mam być szczery to np. ja - bym nie wpłacił g:<
Eczek napisał/a:
i na serwie miałby komendę /flag xx

Nie mówię, że to zły pomysł, ale takie coś raczej wywołało by chaos, ponieważ nowi gracze nie wiedzieliby kto dokładnie jest operatorem/adminem. No i automatycznie gracze z dostępem do "flag" podszywaliby się pod nich.
Sabko napisał/a:
1. Likwidacja banku

http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=74631

"No w życiu bym nie ograniczył pojmowania Twojej osoby do jednej szufladki : D"
-NightWolffik

EU-R8 

Wysłany: 2013-06-26, 10:19   

Eczek napisał/a:
dajmy na to 10-20osob wpłaciło by po 5-10zl i jestem pewien ze starczyłoby to na opłacenie na miesiąc (bo co tyle sie chyba placi?)

A może by tak ... podatek od dropów ? ;p 1 hr = 1zł ;p Będzie jak w real life - podatki, urzędy skarbowe, instancje sądowe, kodeksy, lokalni magnaci i mafia, do szczęścia braknie już tylko taniego wina :D Bo ktoś, komu nic nie dropi a będzie musiał płacić - odejdzie szybko. A jak komuś dropi mocno - to niech się też podzieli z innymi.

Bakteria Karola Marksa się szerzy ! Bazując na tym, iż człowiek jest niezwykle cięty na kasę (typowo), nie sugerował bym wprowadzać jakichkolwiek opłat jeśli nie planujecie na poważnie rozkręcić realmu. Bo inaczej to będzie płatny battle.net z dodatkami:
-> bez resetu
-> możliwość trade bez scamu
-> evęty !

Wszystko inne - załatwia plugy: b.net rw's, torch, wchuck mega skrytka, players 8 dla szybszego expa i lepszego dropu.

Mateusz0089 

Konto na IDR: KapitanBomba
Wysłany: 2013-06-26, 10:20   

Tak właściwie to bank nie został zlikwidowany. Likwidację rozumiałbym przez usunięcie wszystkich postaci znajdujących się na koncie Bank_IDR (nie wiem czy tak dokładnie się nazywa). W temacie o "likwidacji" banku jest tylko info, że nie będzie on przyjmował itemów od graczy na wspieranie nowych i finansowanie konkursów. A co z itemami ze zbanowanych kont? Czy nadal będą trafiać do banku? Na razie nie ma takiego problemu, bo dawno już nie było żadnego perma, ale kiedyś...
Poza tym pozostawienie banku w obecnej formie umożliwia osobom z dostępem do niego korzystać ze zgromadzonych tam przedmiotów. Oczywiście nikogo o to nie podejrzewam, ale zawsze pozostaje pewna doza niepewności...

Jeśli chodzi o eventy, to wg mnie może zostać tak jak jest. Uważam, że nie wpłynęły one znacząco na gospodarkę realmu (na mój majątek na pewno nie ;c), za to z pewnością zachęciły wiele osób do grania na realmie (do założenia konta, czy też "starych wyjadaczy" do kontynuowania swojej przygody).

Co do propozycji Traductusa, to są one zbyt rewolucyjne imo. Patch ID miał wprowadzać tylko kosmetyczne zmiany i tego się trzymajmy ;)

EU-R8 

Wysłany: 2013-06-26, 10:37   

Swego czasu trafiłem na zagraniczny realm, gdzie były następujące mody:
-> hrabina ma drop run 1/32 dla każdej, więc najdalej po 100 runach każdy miał wszystkie runy co potrzebne
-> przedmioty rzadkie oraz unikatowe miały odblokowaną liczbę socketów, np. gryf - max 3 sockety, tyrael 4, azure 6
-> można było składać każde słowo runiczne w każdym itemie, np. forti w tyraelu, spirit w stormshield, infinity w azure oraz last wish w death cleaver ... miazga.
I przyznam, że to był hardkor !

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2013-06-26, 10:40   

EU-R8 napisał/a:
można było składać każde słowo runiczne w każdym itemie, np. forti w tyraelu, spirit w stormshield, infinity w azure oraz last wish w death cleaver ... miazga.
I przyznam, że to był hardkor !

To już CE, wiec hardor tutaj jest. :D

Eczek 

Wysłany: 2013-06-26, 10:46   

no byłby hardkor tylko skąd tyle podniecenia w twoich postach eu-r8?
i nadal nie rozumiem co chciałeś przekazać tymi "fajnymi" tekstami...

chyba nie zrozumieliście o co mi dokładnie chodziło z tą oplata była by ona przekazywana na drugi GS na którym stała by inna kraina czy to na patchu np 1.09 czy to kraina only pvp

co do krainy 1.13 tej która jest teraz to stałaby sobie dalej i grałbyś eu-r8 bez strachu o stratę czarki w secie tala

no i nie mieliśmy za bardzo odbiegać od głównego tematu wiec darujcie sobie te "wpisy" :roll:

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Konto na BN: Nigdy nie miałem :c
Konto na IDR: Zielarz
Wysłany: 2013-06-26, 11:11   

Co do skasowania postaci z banku - raz już to mówiłem, ale się powtórzę, nie robimy tego, bo jest tam sporo itemów niepochodzących ze zbanowanych kont, tylko z darowizn, i nie ma jeszcze decyzji co z nimi zrobić

Ja nie trolluję, to poniżej mojej godności.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi