..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: doltnit
2014-06-10, 21:19
Wasze propozycje.
Autor Wiadomość
Arakiel 
Piszczyciel

Konto na IDR: Arakiel
Wysłany: 2017-02-26, 18:05   

Robi się tak, że stare unikaty jak dw czy gryf są bez wartości, a zwykła wersja gry w nowych itemsach jest po prostu nudna i prosta. Wzmacnianie itemów w tak kosmicznym stopniu zabija pierwotną wersję gry.
Ce sumon jest tak op na mass eve, że reszta może nie istnieć.
UQ niewykonalny solo, a większośc graczy na rilmie tak grywa.

Karti 

Konto na IDR: Karti6
Wysłany: 2017-02-26, 19:20   

1. Dlaczego niby bez wartości? Podane przez Cb unikaty mają zawężoną grupę postaci ich używających (Gryf dla light charów, a DW tylko dla psn Neca i ewentualnie rabbies Dru). To nie są przedmioty typu Arlekin, który jest uniwersalny i teoretycznie dla każdego. Żaden z nowych uniq nie przebije tychże unikatów. To nie jest problem innych itemów, a ilości postaci, które mogą tychże unikatów używać.

2. Ce summona nerf pojawi się w piątek, wraz z nerfem Asski feniks.

3. UQ nie ma być wykonalny solo w całości i nigdy nie będzie. Da się jednak solo latać pojedyncze poziomy i zabijać potwory w poszukiwaniu nowych setówek.

bezlmienny 
Twoja Stara

Konto na BN: grochoslaw
Konto na IDR: bezlmienny
Wysłany: 2017-02-26, 19:30   

Arakiel napisał/a:
Robi się tak, że stare unikaty jak dw czy gryf są bez wartości, a zwykła wersja gry w nowych itemsach jest po prostu nudna i prosta. Wzmacnianie itemów w tak kosmicznym stopniu zabija pierwotną wersję gry.
Ce sumon jest tak op na mass eve, że reszta może nie istnieć.
UQ niewykonalny solo, a większośc graczy na rilmie tak grywa.

Poniekąt się zgodzę, z tego co widziałem nowo wprowadzane itemy są dość OP, brakuje mi tańszych i słabszych nowości. Dlatego zgłąszam propozycje z wprowadzeniem nowości ale nie takich "full total wypas omg innych itemów już nie założę" :572:

Na temat Necro się nie będę nawet za mocno wypowiadał - NERF !!!

Karti 

Wysłany: 2017-02-26, 19:48   

Wymieńcie mi więc przykłady OP przedmiotów, bo ja nie mogę się osobiście zbytnio dopatrzeć, poza może Lodowym Wiatrem oraz lekko Harnasiem g:)

buber82 

Wysłany: 2017-02-26, 19:51   

A mnie cholernie ciekawi co ci nie pasuje w necro?

Bo co, za mocny ze zza ekranu zabija moby na eventach? Wiesz ile czasu musialem poświęcić żeby sie enigmy i reszty dorobić?

Nie równajmy proszę w dół tylko ciągnij slabsze postacie do góry.

Karti 

Wysłany: 2017-02-26, 20:01   

Przecież buffowaliśmy stale sporo słabszych buildów przez okres ostatnich miesięcy. W pewnych przypadkach trzeba znerfić postać X, jeżeli wymaga tego sytuacja, a balans na IDR wygląda inaczej, niż na czystym D2 LoD.

Nerf na Necro CE nie odbierze Ci Enigmy i reszty przedmiotów g:)

buber82 

Wysłany: 2017-02-26, 20:06   

Co nie zmienia faktu, że nerfisz najbardziej grywalną postać która goła albo w niebieskich itemach daje radę w przeciwieństwie do reszty która bez gozu gearu nie da rady wyjść poza A1 na piekle.

Logika....

Karti 

Wysłany: 2017-02-26, 20:13   

Jeżeli uważasz, że żadna inna postać poza Necro nie umie wyjść poza A1 hell bez dobrego sprzętu, to nie mamy myślę o czym rozmawiać... g:)

Ma logika jest poprawna, natomiast co do Twojej mam pewne wątpliwości, po przeczytaniu tej wypowiedzi.

buber82 

Wysłany: 2017-02-26, 20:22   

To byl tylko przyklad ale widzę że dalsza gadka jest bez sensu. Zrob ten reset a wszyscy beda biegac soską cold do pożygu az będzie ich stać na coś lepszgo. EOT

DeadMan 
Powrót do nałogu :C

Konto na BN: Kiedyś było...
Konto na IDR: DeadMan
Wysłany: 2017-02-26, 20:36   

Brawo, wróciłem na realm po roku niegrania, stwierdziłem ze zrobię sobie necra bo tak i zaraz zaczynają truć o nerfach.

Bądźcie poważni. Nerf byłby spoko bo postać faktycznie jest op, ale skoro macie w niedalekiej przyszłosci plany na reset to nerfcie po jego przeprowadzeniu. No chyba, że zachowacie odpowiednie proporcje w co nieszczególnie mocno wierzę. A co do równania w dół, przecież łatwiej znerfić jeden najlepszy build niż buffować pierdyliard innych słabszych, wynika to z lenistwa, pardon, optymalizacji czasu pracy :|

Seriously, to najlepszym sposobem na nerf CE jest nie robienie badziewnych eventów z x50 trash, tylko postawienie na jakość dropów, ale przecież to też wynika z lenistwa czego przykładem jest najnowszy event.

A w sumie róbta co chceta przynajmniej nie będę musiał dzielić czasu na d2 i PoE po starcie nowej ligi w tymże.

Arakiel 
Piszczyciel

Konto na IDR: Arakiel
Wysłany: 2017-02-26, 20:43   

buber82 napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że nerfisz najbardziej grywalną postać która goła albo w niebieskich itemach daje radę w przeciwieństwie do reszty która bez gozu gearu nie da rady wyjść poza A1 na piekle.
Logika....

buber82 napisał/a:
Bo co, za mocny ze zza ekranu zabija moby na eventach?
Nie równajmy proszę w dół tylko ciągnij slabsze postacie do góry.

buber82 napisał/a:
To byl tylko przyklad ale widzę że dalsza gadka jest bez sensu. Zrob ten reset a wszyscy beda biegac soską cold do pożygu az będzie ich stać na coś lepszgo. EOT

Pomińmy milczeniem gościa, który sam się zaorał. Jak się zdecydujesz czy nec jest op czy nie, to daj nam znać.

CE czyści masówki najszybciej, ma elastyczny setup i jest tani jak barszcz. Zbiera drop i exp jak kombajn. Walnąć sobie przy tym durne 300 mf też nie problem.
BTW: nazbieraj sobie na eni drutem mele.

Katri, dobrze wiesz, ile były warte właśnie owe dfy, dw i gryfy na poprzednich laderach. Ile są warte teraz też wiesz. I będą jeszcze tańsze, bo nowe sety pokrywają bonusy z tych itemzordów z nawiązką, więc po co tracić hry na niedocelowy setup? (dw może nienajlepszy przykład, bo ostatnio modne cexplomancery po prostu).

Mówiąc o nowych itemach chodzi mi bardziej o sety. Nowe uniki wbrew obawom są spoko.
I przede wszystkim - nie mówię, że te zmiany są złe, tylko że warto się zastanowić na ile to ingeruje w naszego diabełka.

Bajdełej - pograłem troche drutem summonem i jedna rzecz mi się nie widzi - praktycznie same fiz dmg. Może jakby kruki miały losowy dmg jak magowie neca?

buber82 

Wysłany: 2017-02-26, 20:49   

nec nie jest OP, jest po prostu szybki i działa. Weź pod uwagę że każdy jakoś na inne buildy musi zarobić.

Skoro chcesz startować melee druidem to sam sobie jesteś winien, nieprawdaż?

Czym szybciej znajdziesz gear jak nie nekro albo soską które z automatu są szybko grywalne w crap itemach?

Odpowiedz sobie sam.

Karti 

Wysłany: 2017-02-26, 21:14   

DeadMan napisał/a:
Bądźcie poważni. Nerf byłby spoko bo postać faktycznie jest op, ale skoro macie w niedalekiej przyszłosci plany na reset to nerfcie po jego przeprowadzeniu. No chyba, że zachowacie odpowiednie proporcje w co nieszczególnie mocno wierzę. A co do równania w dół, przecież łatwiej znerfić jeden najlepszy build niż buffować pierdyliard innych słabszych, wynika to z lenistwa, pardon, optymalizacji czasu pracy :|

Jesteśmy bardzo poważni. Skoro sam piszesz, że postać jest op, to dlaczego kontynuujesz to zmieniając ton na bardziej kpiący? :570: Także polecam przeczytać ostatnie kilka miesięcy zmian i podsumować, ile buffów dostały te słabsze buildy. Czasem jest tak, że nerf na ten OP build jest potrzebny i tyle. Osądzanie nas o leniwe rozwiązanie jest co najmniej śmieszne.

Poza tym, dlaczego niby lepsze będzie zmienianie postaci po resecie LD, skoro można zrobić to teraz i lepiej ocenić + nie wywoła to fali niezadowolenia po resecie w stylu "Dlaczego osłabiacie postacie akurat teraz, a nie przed resetem, kiedy to można było na samym realmie to przetestować i dostać porządny feedback?"

DeadMan napisał/a:
Seriously, to najlepszym sposobem na nerf CE jest nie robienie badziewnych eventów z x50 trash, tylko postawienie na jakość dropów, ale przecież to też wynika z lenistwa czego przykładem jest najnowszy event.

Są też akurat i takie eventy lecz zmiany w samym dropie bywają bardziej niebezpieczne, aniżeli te zwiększające ilość potworów.

DeadMan napisał/a:
A w sumie róbta co chceta przynajmniej nie będę musiał dzielić czasu na d2 i PoE po starcie nowej ligi w tymże.

Nikt nigdy tutaj nikogo nie zmuszał do gry. Każdy odpowiada za siebie i wybiera gry, które mu bardziej podchodzą.

Arakiel napisał/a:
Katri, dobrze wiesz, ile były warte właśnie owe dfy, dw i gryfy na poprzednich laderach. Ile są warte teraz też wiesz. I będą jeszcze tańsze, bo nowe sety pokrywają bonusy z tych itemzordów z nawiązką, więc po co tracić hry na niedocelowy setup? (dw może nienajlepszy przykład, bo ostatnio modne cexplomancery po prostu).

Mówiąc o nowych itemach chodzi mi bardziej o sety. Nowe uniki wbrew obawom są spoko.
I przede wszystkim - nie mówię, że te zmiany są złe, tylko że warto się zastanowić na ile to ingeruje w naszego diabełka.

Na poprzednich ladderach, sytuacja z Gryfami, Fantomami, DW i innymi podobnymi przedmiotami po roku+ trwania laddera była taka sama jak teraz. Nowe sety ofc także mają jakiś impakt na to lecz weźmy też pod uwagę, ile osób ten UQ na realmie lata. Większość dalej zasuwa na non UQ content i cieszy się z tego. 20/15 Gryfy, ~30% Fantomy i ~2/50 DW także będą poszukiwane. Może nie na dużą skalę, ale na pewno znajdzie się jakiś szukający.

Co do samego UQ jeszcze, jego sytuacja po resecie będzie wyglądać inaczej, niż obecnie. Dropy zostaną dość mocno zmniejszone, ilość potworów będzie mniejsza, a sam Grzyb będzie wypadać rzadziej, niż obecnie (nie biorę tutaj pod uwagę eventowej zwiększonej szansy, tylko bazową). Potwory także będą zapewne wzmocnione ponownie. Osłabianie nastąpiło głównie ze względu na czas trwania laddera. Dodatkowo, sety także zostaną pozmieniane.

DeadMan 
Powrót do nałogu :C

Konto na BN: Kiedyś było...
Konto na IDR: DeadMan
Wysłany: 2017-02-26, 21:34   

Karti napisał/a:
Poza tym, dlaczego niby lepsze będzie zmienianie postaci po resecie LD, skoro można zrobić to teraz i lepiej ocenić + nie wywoła to fali niezadowolenia po resecie w stylu "Dlaczego osłabiacie postacie akurat teraz, a nie przed resetem, kiedy to można było na samym realmie to przetestować i dostać porządny feedback?"

Różnica jest co najmniej taka, że najbardziej dotyka ludzi, którzy grają od niedawna. Zapowiedzenie info o nerfie post res nikogo nie dotyka bo nikt po resecie nie ma postaci. Można się do tego odnieść i grać czymś innym. Ważny jest moment podania do ogólnej wiadomości że nerf nastapi. Tak to zostałem z przysłowiową ręką w nocniku bo gdybym tydzień temu wiedział, że macie zamiar ruszać build o którym od dobrych kilku lat wiadomo że jest bardzo mocny w środowisku realmowym, to zabierałbym się za coś innego. W kwestii necra to wykazaliście się po prostu prawdziwym refleksem szachisty. trzeba było od niego zacząć balansowanie klas a nie kończyć.

Karti napisał/a:
Jesteśmy bardzo poważni. Skoro sam piszesz, że postać jest op, to dlaczego kontynuujesz to zmieniając ton na bardziej kpiący?

Bo lubię.
Karti napisał/a:
Także polecam przeczytać ostatnie kilka miesięcy zmian i podsumować, ile buffów dostały te słabsze buildy. Czasem jest tak, że nerf na ten OP build jest potrzebny i tyle.

Był potrzebny już podczas mojego grania na realmie dwa laddery temu gdzie już tym buildem grałem i sprawdzał się wyśmienicie, stąd wiedziony doświadczeniem teraz też go zrobiłem. Jestem egoistycznym bubkiem w kwestii d2 i nie lubię jak się mi zabiera zabawki. No bo kto lubi. Forum jest od dyskusji więc wrzucam swoje trzy grosze. Do was należy realm i i tak zrobicie to co uznacie, ale korzystając z prawa do wypowiedzi zaakcentuję co mnie gryzie.

Karti napisał/a:
Są też akurat i takie eventy lecz zmiany w samym dropie bywają bardziej niebezpieczne, aniżeli te zwiększające ilość potworów.

Zawsze można sprawdzić. Lubujesz się w prowadzeniu testów różnorakich zmian na serwerze.
Karti napisał/a:
"Dlaczego osłabiacie postacie akurat teraz, a nie przed resetem, kiedy to można było na samym realmie to przetestować i dostać porządny feedback?"

Więc to samo można robić z eventami. W razie czego trzepnąć rollbacka i po sprawie. Czemu się tak nie robi?

Karti napisał/a:
Nikt nigdy tutaj nikogo nie zmuszał do gry. Każdy odpowiada za siebie i wybiera gry, które mu bardziej podchodzą.

Najbardziej podchodzi mi d2, posłużyłem się tylko by zaakcentować swoją wypowiedź ot co. Cemancer to jedna z najprzyjemniejszych postaci do robienia eventów w formie którą preferujecie. Teraz robicie z niego crapa - spoko ale za późno i za wcześnie zarazem.

Karti 

Wysłany: 2017-02-26, 21:56   

Dlaczego w ogóle z góry zakładasz, że CE Nec po nerfie będzie crapem? Nie rozumiem tego w ogóle...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi