..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: doltnit
2014-06-10, 22:19
Wasze propozycje.
Autor Wiadomość
Kopersky 

Konto na IDR: Kopersky
Wysłany: 2017-02-26, 22:42   

Jeżeli nerf neca bedzie mocno odczuwalny to na tym ladderze juz dam sobie spokój.

Pletwal31 

Wysłany: 2017-02-26, 23:49   

Karti napisał/a:
Dlaczego w ogóle z góry zakładasz, że CE Nec po nerfie będzie crapem? Nie rozumiem tego w ogóle...

Jest kilku nowych graczy, którzy pchają się właśnie w ce. Poskładali eni, składają infi, expią postacie, a teraz w piątek trzeba im powiedzieć, że nekro będzie słabszy. Może gdyby wiedzieli, to czas i runy przeznaczyliby na coś innego. Mi to rybka, bo mam drugą postać ubraną którą mogę grać, albo po prostu dam sobie spokój do resetu.

Według mnie, zmiany w tę stronę powinny być poprzedzane resetem, żeby gracze na nowo mogli wybrać czym chcą grać, z pełną świadomością jak będzie się grało daną postacią.

Po resecie zawsze można sprawdzić na he jak się dana postać będzie sprawdzać.
Ewentualnie podać termin resetu i wtedy nerf do testowania np. 2 tygodnie przed.

Wszystko spoko, ale tak się nie robi, że ktoś ubrał sobie postać, a teraz mu się ją osłabi.
Też uważam, że nekro jest za mocny, ale wypadałoby teraz spytać wszystkich graczy którzy grają aktywnie CE czy się na taką zmianę zgadzają. Podejrzewam, że większość osób która krzyczy za osłabieniem w ogóle tą postacią nie gra.

Teraz do wszystkich którzy zaraz będą po mnie jechać, ze piszą tak, ponieważ sam gram ce :) mogę nie grać nim do końca sezonu, jakby komuś miało być przez to lepiej :) i tak gram, dzięki temu super silnemu charowi udało mi się ubrać aż dwie postacie od listopada (w tym ce), a ile gram to każdy widzi. Taka gra, oparta głównie na szczęściu, a szybkość czyszczenia może pomóc, ale nie musi.

Gdybym wiedział, że będzie dwa razy osłabiany to zostałbym przy soso. Zamiast eni, złożyłbym coha, a za jaha kupił jakiś porządny torch. I dwa hry do przodu, a odkąd gram tylko dwa wydropiłem, więc mi to różnicę robi.

Podsumowując. Po poprzednim nerfie widać było znaczną różnice w czyszczeniu bez infi, a gracze z infi zbytnio tego nie odczuli. Bogatym to rybka, a biedni może drugi raz dostaną po dupie.

Kupiłem mercedesa, a po pół roku przyjdą założyć mi ogranicznik bo za szybko zap jeżdżę :D

Proponowałbym się zająć druidem, bo swoim robię eventy na crapach przy players 8 i nawet nie noszę potek w pasku, bo są zbędne.

Karti 

Konto na IDR: Karti6
Wysłany: 2017-02-27, 00:11   

Jak już pisałem, robienie tego po resecie będzie właśnie gorsze, z tego względu, że duża część osób lubi ten "wyścig", który pojawia się na początku. Widząc nerf na ich wybraną postać, będą mieć wtedy najbardziej za złe, że ruszamy ich postać po wypuszczeniu laddera, a nie przed.

Nerf także nie będzie drastyczny i niszczący postać. Planowo mają być obrażenia 70-120% -> 75-100%.

Złożone Enigmy i Infinity przecież też się zmarnują, bo w razie ewentualnej zmiany postaci możesz te przedmioty przerzucić.

Dodajcie także buff, jaki wszedł po reworku klątw przy maksowaniu AMPa. Nekromanta nie ucierpi wielce, więc spokojnie.

Richie_Madano 

Konto na IDR: Richie_Madano
Wysłany: 2017-02-27, 01:12   

Druidem nie gram, ale widziałem kilku w akcji na eventach i jest to prawda, że druid summon wymiata eventy. Powiem w ten sposób. Moją główną postacią jest barb, którego skrupulatnie ubierałem od miesiąca. Po prostu lubię nim grać, daję mi dużo frajdy z grania. Ogólnie uwielbiam postacie walczące w zwarciu. Do czego zmierzam? Idąc moim barbem na event, męcząc się 30min - do 1h żeby oblecieć go, wkurzalem się widząc druida czy nekro, którym objazd eventu zajmuje może z 10 min. Ostatni event z popcornami to już lekka przesada. Na każdej grze nekro, bijący wszystko, a za nim latają soski paladyni barby łapiące expa i zbierające drop. Myśle sobie. No dobra takie realia serwera. Żeby się czegoś dorobić, zrobię nekro albo druida. Teraz się dowiaduję ze będzie nerfiony. Dla mnie problemem nie jest to, że nekro czy dudu są za mocni. Amki czy asski też dają radę na eventach. Po prostu eventy są robione tak, że nie ma innej alternatywy do grania i czyszczenia eventu poza nekro i druidem. Co da znerfienie nekra? Nic. Czy to zmieni cos, że gracze będą latać na eventy innymi postaciami? Wątpię. A i moim zdaniem warto by było też zapytać graczy co o tym myślą. Balans? Jaki balans? Jeżeli każdy event zakłada 6x więcej mobow czy tam bosspackow, wszędzie masa potworków, to powiedz sam jaka jest alternatywa poza nekrem czy druidem, która zrobi event w mgnieniu oka. Jest? Nie ma.
Zamiast nerfić nekra, np. na obecnym evencie daj w twierdzy kamienia 6x wiecęj mobów ale niech to będą władcy śmierci (ci na szale bitewnym). Niech ich będzie cała gromadka 20-30 i gwarantuję, że nekro padnie w 10 sekund. Meele chary tu na serwerze maja charakter niestety tylko 4fun. na eventach nie ma z nich wielkiego pożytku. Dla zabawy można zrobić UBT barbem, taxsnąć kogoś owszem, polatać zealotem. A powiedz sam, np. taki hammer, postać oklepana i nie oszukujmy się, że normalnej rozgrywce jest super, postać wielozadaniowa tak naprawdę do wszystkiego. A od momentu jak tu gram widziałem może góra 2-óch hammerów, bo ta postać nie ma racji bytu na eventach, a te ostanie ( event wojownika i następny z popcornami) były dla niego nie osiągalne. Sam zrobiłem nekro tylko po to aby robić eventy i większość osób tak robi.

Edit: DO Arakiel. Nie wiem czy twój post się tyczy mnie, jeśli tak, to widzę, że mimo 26 lat które widnieją w twoim profilu masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Dla mnie nerfienie może być, znacząco nie zmieni grywalności postaci,bo nekro i tak będzie najlepszy na eventy, a 3/4 mojego postu dotyczy grywalności innymi postaciami na eventach, aniżeli nekro czy druid.K
Ostatnio zmieniony przez Richie_Madano 2017-02-27, 10:18, w całości zmieniany 3 razy  

Karti 

Wysłany: 2017-02-27, 02:26   

Summon Druid nie jest taki hiper kolorowy. Jego początki są bardzo powolne i czyszczenie nim może wydawać się karkołomne. Bardzo dobrze się skaluje wraz ze zdobywanym gearem lecz mimo tego, nigdy nie osiągnie takiego czyszczenia, co klasy posiadające AOE. Oczywiście, jest najbezpieczniejszą postacią ze wszystkich innych, ale survi =/ szybkość czyszczenia.

Następny event będzie zawierać coś dla melee postaci, co powinno graczy zdecydowanie zainteresować g:)

szaman1977 
dziadek na IDR

Wysłany: 2017-02-27, 08:50   

juz tak nie wychwalajcie tego neca

jego zajebistosc konczy sie na A85

Arakiel 
Piszczyciel

Konto na IDR: Arakiel
Wysłany: 2017-02-27, 09:23   

"haha, daj krowy z fanem a cexplo padnie" :p Grał Ty taką postacią? Przy znosnym eq masz 30 kostkow, 4 golemy w tym gliniaka 15k hp +, arabusa i jak chcesz to mięsna zaporę z ~20 ożywieńców. bezpieczniejszego chara nie ma.
nie ma co podnosić do góry buildów, bo wtedy trzebaby podnosić poziom mobów. Co za przyjemność bić dzieci?
Źal mi jak widze te gimbusy płaczące że po mistycznym nerfie o skalę którego nikt Kartiego nie zapytał cexplo bedzie niegrywalny. Przypominam - bazowo ce ma 60-100% zycia moba, amp jest slabszy niz obecnie, przyzywasz jednego goluma a kostki i magowie robia slaby dmg i padają szybko. I jakoś mimo to ludzie z powodzeniem grali. Polaczki cebulaczki narzekacze krzykacze, może jak gość niedawno zaproponować jeszcze haera z każdego moba?. Sam mam cexplo i imo jego wartosc ce powinna wrocić do bazowej 60-100, bo ma dość buffa i nic nie tłumaczy koksowania tej postaci ponad miarę.

Szaman, jego zajebistość kończy się gdy eve nie jest mass.

ITL-ek 

Wysłany: 2017-02-27, 11:21   

Co do neca summ/ce, to on w poprzednich zmianach patchów idr został potężnie zbuffowany, i tak będąc już jedną z lepszych postaci czyszczących eventy. Obecnie ma potężnych szkieletów magów, może robić armie ożywieńców, i ma wzmocnionego ampa/lr ( zmiana z -100% na -150% umożliwia osiągnięcie -100% phys res mobów na hellu, wcześniej było to -50% ). Surwi ( na eventach, nie mowa o nowym uberze ) lepsze ma jedynie summ druid, sam wlatywałem bez obaw w buffed soulsy na -100 resie i czyściłem wszystko jak leci. Odrobina ostrożności wystarcza żeby nie padać. Nerf jest KONIECZNY. Ja proponuje do lekkiego osłabienia ce dodać logarytmiczne skalowanie się ampa i lr ( decreasing returns tak zwane), i tak samo zrobić z convem, który obecnie może przebić ponad 200% resa xd Co do postaci melee, tu jest duży problem - żeby nadawały się do czegokolwiek na eventach, TRZEBA by dać im aoe, ale to z drugiej strony może zaburzyć balans.. chociaż nie koniecznie, skoro i tak z physical charów obecnie wygrywa.. bowka, która aoe posiada. No albo dawać kompletnie inne typy eventów :P

buber82 

Wysłany: 2017-02-27, 12:53   

To i tak będzie mocny nerf, bo obecnie dobrze zrobiony necro czyści P4 w miarę szybko ( przez szybkosć mam na mysli porównanie do javki albo soso light które są IMO znacznie droższe)

Jak już macie nerfić to zmniejszcie AMPa i zakres zasięgu CE. Reszte zostawcie jak jest.

slhl 

Wysłany: 2017-02-27, 20:06   

gram sobie gram i takie poczynilem obserwacje:

gram sumonerem, mam slabego kompa, jesli zamule gre 5'cioma postaciami to nie daje rady grac(absolutnie) musze prosic Happykat'a zeby mi gre zamulil, nie wiem czy to sie pokrywa ze swiatopogladem na d2 dycydentow,

1. dlaczego by nie wprowadzic mechanizmu player x, widze same zalety, mniejszy ruch na serwerze, mniej klopotow dla graczy.
2. przepis do kostki horadrimow ktory niszczy item wyciagajac z niego runy/jawele.

pozdrawiam goraco
slhl

Pletwal31 

Wysłany: 2017-02-27, 20:09   

Arakiel napisał/a:
"haha, daj krowy z fanem a cexplo padnie" :p Grał Ty taką postacią? Przy znosnym eq masz 30 kostkow, 4 golemy w tym gliniaka 15k hp +, arabusa i jak chcesz to mięsna zaporę z ~20 ożywieńców. bezpieczniejszego chara nie ma.
nie ma co podnosić do góry buildów, bo wtedy trzebaby podnosić poziom mobów. Co za przyjemność bić dzieci?
Źal mi jak widze te gimbusy płaczące że po mistycznym nerfie o skalę którego nikt Kartiego nie zapytał cexplo bedzie niegrywalny. Przypominam - bazowo ce ma 60-100% zycia moba, amp jest slabszy niz obecnie, przyzywasz jednego goluma a kostki i magowie robia slaby dmg i padają szybko. I jakoś mimo to ludzie z powodzeniem grali. Polaczki cebulaczki narzekacze krzykacze, może jak gość niedawno zaproponować jeszcze haera z każdego moba?. Sam mam cexplo i imo jego wartosc ce powinna wrocić do bazowej 60-100, bo ma dość buffa i nic nie tłumaczy koksowania tej postaci ponad miarę.

Szaman, jego zajebistość kończy się gdy eve nie jest mass.

Nikt Cię nie atakuje, więc wrzuć na luz :) Nie wiem ile ten ld trwa, ale prawda jest taka, że większość sra hrami. Pewnie teraz najgłośniej krzyczą, żeby nekro znerfić, aby nikt się szybko do nich nie zbliżył. Jeżeli nerf ma być mały to co to za róznica czy oblece event w 12 minut, czy w 10? Nowi poczyszczą szybko, dorobią się, złożą sobie inne chary, nakręcą dział bazar. Starzy dozbierają sobie jeszcze więcej run, będą mogli płacić za grzyba po 3 hry. Wszyscy będą zadowoleni.

Wiem, że rzuciłeś takie luźne info, ale zawsze coś można by przybliżyć, to nie byłoby takiej burzy :D

Jedna osoba wyżej napisała, ze robicie z nekro crapa, więc nie wmawiajcie sami sobie, że się oburzamy o to, że nekro będzie niegrywalny. Chodzi o zasade, info wystarczająco wcześniej, bo nie wiadomo czy nowi się nie zrażą i po resecie, gdy wszyscy są na równi i nie ma podziału na tych którzy płacą hrami za grzyby, a na tych którzy zbierają pgmy żeby sobie kupić czako na swojego nekro. Oprócz infi i eni, trzeba jeszcze kupić pasek, czapke, broń. A już widzę jak nowy gracz który miksuje pule, żeby nazbierać na hoto mówi- wrzuce sobie czako, aracha i hoto na frenzy barba, ale będę tłukł :D

Co do bezpieczniejszego chara to pisałem wyżej. Mam dudu na tornado. 5k absorbacji obrażeń, 6k czy 7k z huraganu, o tornado juz nie mowie. Do tego jeszcze summony. Tym się nie da zginąć.

Sam namówiłem kolegę kilka dni wcześniej, żeby złożył eni i zrobił nekro, zamiast robić infi na swoją soso. Będzie na pewno zadowolony z tej informacji :) a po ostatnim nerfie już kilku graczy nas opuściło :) Sam chciałem wtedy zrezygnować, bo dymałem mnóstwo godzin, żeby nazbierać na eni, nacieszyłem się tydzień i żałowałem, że nie zrobiłem infi. Potem dymałem przez prawie 3 miesiące, żeby na to infi nazbierać.

Karti, piszesz, że można zawsze przerzucić itemy na inną postać. Ja sobie mogę przerzucać, a kumpel gdyby wiedział, to pewnie zamiast tej eni złożyłby coha, albo infi i dalej grał soso, bo go nie stać, żeby złożyć sobie następne drogie rw, a to eni na soso jest zbędna.
Ja osobiście nie lubię grać tym nekro. Gram nim tylko po to, żeby ubrać do końca barba i soso, dwie moje ulubione postacie :)

Proponowałbym razem z aktualizacją wrzucić informacje o zbliżonym terminie resetu, albo informacje kiedy taka informacja będzie podana. Przynajmniej ludzie nie będą się oburzać, gdy będą mieli świadomość, że ten ld potrwa jeszcze z 2-3 miesiące. Można będzie chociaż tego nekro rozebrać i pograć czymś z czego ma się frajdę.

PS Nie jestem gimbem, ani płaczącą polską cebulą :D
PPS Zrób tego nerfa bo jest potrzebny, ale pogadaj z ludźmi jak ludźmi, w razie czego trzeba zaproponować pomoc w zaczęciu innymi postaciami, gdyby im się odechciało przez to grać :)

Arakiel 
Piszczyciel

Konto na IDR: Arakiel
Wysłany: 2017-02-27, 20:39   

Ci mistyczni, legendarni nowi gracze o których wszyscy tak dbają... :D Sa jak moc tyraela.
Jedna random osoba nie będąca modem rzuciła, że necro ce będzie krapem, więc motłoch złapał za widły i pochodnie bo ma prawo bez pytania o konkrety kręcić drame. Luz. jeżeli Ty robisz eve w 12 minut, to psner w 20, a drut sumon choć ma spoko survi, to będzie cisnął pół godziny. I Tu właśnie jest cały pies pogrzebany z ogonem. Latasz innym charem, który przyniesie ci 1/3 tego co cexplo, to sobie nie kupisz tego Twojego grzyba za 3 hry bo ktoś Cie przebije. Inna rzecz, że grzybki chyba potanieją po dramie na czacie. Nikt nikogo nie zmusza do grania takim charem, ale jak nim nie grasz to wypadasz z obiegu. Nie opłaca się mieć innego buildu na większości eve. UQ też nie oblecisz bez ce na luzie.
Druga rzecz - viper, czako, rand pasek, raven, ring rand, dwa x spiryt (dostaniesz free jesli jesteś nowym graczem, czako kupisz za kuźnie)- oblecisz tym 2 razy szybciej niż full zealem. Infi nieżbedne? serio? latam z insi, bo hry czekają na melazonke, bo jej build jest droższy niż full cexplo.
Spójrz na ranking. 200 pierwszych charów - 71 to nec :p I tak jest dobrze, bo dawniej była tylko czarka mf. teraz cexplo i czarka mf.

Nic tu więcej nie mam do dodania, poza tym, że infa o resecie NIE PODAWAJCIE bo się gra wyludni na amen do resetu, a zmiany będa niesprawdzone. Czego ofc tłumaczyć nie trzeba. Czasem nie zaszkodzi eve, gdzie mobow jest mało, ale są potężne. Wtedy i mele chary się wykażą.
Pozdro

Pletwal31 

Wysłany: 2017-02-27, 21:10   

Ja nie pisze, że jest okej jak jest. Chodzi mi o to, że wszyscy tłukli tym nekro od dawna (ja też) i się dorobili. Jeżeli reset będzie niedługo to spoko, ale jak wypadnie za pół roku, albo później, to też dajmy innym graczom grać na takich samych warunkach, na jakich graliśmy my. Jest przepaść w czyszczeniu z infi i bez. Poprzedni nerf wydłużył czas czyszczenia z insi, a graczy z infi to nie ruszyło.

Arakiel napisał/a:
Ci mistyczni, legendarni nowi gracze o których wszyscy tak dbają... :D Sa jak moc tyraela

Wiem do czego pijesz, dlatego zaznaczyłem, że mogę tym nekro w ogóle nie grać.

Arakiel napisał/a:
I Tu właśnie jest cały pies pogrzebany z ogonem. Latasz innym charem, który przyniesie ci 1/3 tego co cexplo, to sobie nie kupisz tego Twojego grzyba za 3 hry bo ktoś Cie przebije.

O to chodzi, ponad rok gracze latali i te hry mają. Nowi nie mają, a jest ich naprawdę sporo. Może za rzadko wchodzisz, albo grasz prywatne gry :)

I przeczytaj PPS, bo ja jestem za nerfem :)

Arakiel napisał/a:
Nikt nikogo nie zmusza do grania takim charem, ale jak nim nie grasz to wypadasz z obiegu.

Wszystko zależy od szczęścia. Maczu gra niewiele dłużej ode mnie, a jest bardziej ustawiony. On ciśnie druidem i teraz dosyć rzadko, a nadal drop ma lepszy od mojego CE :D

Karti 

Wysłany: 2017-02-27, 21:54   

Pletwal31 napisał/a:
...a po ostatnim nerfie już kilku graczy nas opuściło :) ...

O który nerf chodzi dokładnie napisz.

Ogólnie powtórzę jeszcze raz - Nie piszcie tak, jakoby Nec po nerfie miał się stać kompletnie niegrywalny, bo tak nie będzie. Nerf ma po prostu lekko zmniejszyć jego siłę, a nie ją mu zabrać. Poczekajcie, aż zmiana wejdzie na realm i wtedy ją ocenicie g:)

Pletwal31 

Wysłany: 2017-02-27, 22:30   

Karti napisał/a:
Pletwal31 napisał/a:
...a po ostatnim nerfie już kilku graczy nas opuściło :) ...

O który nerf chodzi dokładnie napisz.

Ogólnie powtórzę jeszcze raz - Nie piszcie tak, jakoby Nec po nerfie miał się stać kompletnie niegrywalny, bo tak nie będzie. Nerf ma po prostu lekko zmniejszyć jego siłę, a nie ją mu zabrać. Poczekajcie, aż zmiana wejdzie na realm i wtedy ją ocenicie g:)

osłabienie magów jakos w grudniu, wiem że najpierw był buff, w kazdym razie kilku z mojej listy uciekło :) tak jest, ze jak się daje, ludzie się przyzwyczajają i ciężko później zabrać :D

w każdym razie już na ten temat nie pisze, bo szkoda kartek na forum :D
nerf sie przyda, bo psuje rozgrywkę, tak to może gracze graliby częściej razem :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi