..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Eps
2013-12-17, 20:29
Szczegółowa modyfikacja skilli i statów
Autor Wiadomość
Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2013-06-25, 14:51   Szczegółowa modyfikacja skilli i statów

Ostatnio odkopałem moda, nad którym niegdyś pracowałem i przyszła mi chęć na kontynuowanie pomysłu. M.in. Barbarzyńca zyskał wiele zmodyfikowanych umiejętności. Niestety głównym mankamentem ciągle jest konieczność używania Many.

Chciałbym przerobić nazwę "Mana" na "Moc" (co zapewne nie jest problemem, zależy to tylko gdzie szukać)
Barbarzyńcy chciałbym stworzyć "Moc" na kształt Furii z D3
I tu mam pytania:

1. Czy jest możliwość, aby dla każdej postaci interfejs wyglądał nieco inaczej? (Tzn, teraz w D2 każda postać ma niebieską kulę many. Czy da się zrobić, aby barb miał pomarańczową, kto inny zieloną itd?)

2. Istnieją umiejętności przywracające życie (jak głód). Czy jest możliwe, aby niektóre umiejętności przywracały pewną ilość "many" (u mnie po nowemu "Mocy")? Wtedy takie umiejętności były by "Generatorami Mocy", a pozostałe Spenderami.

3. Czy jest możliwość zablokowania lokowania punktów do danej statystyki u danej postaci? (Chciałbym, aby "Energia" Barbarzyńcy była zawsze stała i zależała jedynie od przedmiotów. w związku z tym wzrost "Mocy"(many) Barbarzyńcy również byłby zależny od przedmiotów. Standardowy wzrost "Mocy"(many) +1 co poziom, by mi nie przeszkadzał, byłoby to naturalne samowzmacnianie się Barba.

Jeśli będę miał jakiekolwiek dodatkowe pytania, będę pisać w tym temacie.

lecil 

Wysłany: 2013-06-25, 22:23   

1. Na pewno jest taka możliwość, gdyż analizowałem kiedyś postępy innej powstającej modyfikacji do D2. Ten modmaker utworzył furię dla barbarzyńcy (koloru pomarańczowego), dla nekromanty mroczną energię itd. Jak to zrobił to nie wiem, ale na pewno jest to możliwe ;) .
Co do reszty nie wiem, ale powodzenia w dalszym moddingu ;) (będę zainteresowany Twoimi postępami).

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2013-06-25, 22:27   

Anubin napisał/a:
Chciałbym przerobić nazwę "Mana" na "Moc" (co zapewne nie jest problemem, zależy to tylko gdzie szukać)

String.tbl
Anubin napisał/a:
1. Czy jest możliwość, aby dla każdej postaci interfejs wyglądał nieco inaczej? (Tzn, teraz w D2 każda postać ma niebieską kulę many. Czy da się zrobić, aby barb miał pomarańczową, kto inny zieloną itd?)

CE.
Cytat:
2. Istnieją umiejętności przywracające życie (jak głód). Czy jest możliwe, aby niektóre umiejętności przywracały pewną ilość "many" (u mnie po nowemu "Mocy")? Wtedy takie umiejętności były by "Generatorami Mocy", a pozostałe Spenderami.

Sprawdź czy zmiana life na mana zadziała. Tutaj akurat nie mam pewności. ;)
Anubin napisał/a:
3. Czy jest możliwość zablokowania lokowania punktów do danej statystyki u danej postaci? (Chciałbym, aby "Energia" Barbarzyńcy była zawsze stała i zależała jedynie od przedmiotów. w związku z tym wzrost "Mocy"(many) Barbarzyńcy również byłby zależny od przedmiotów. Standardowy wzrost "Mocy"(many) +1 co poziom, by mi nie przeszkadzał, byłoby to naturalne samowzmacnianie się Barba.

CE.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi