..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Eps
2014-01-11, 08:33
Recenzja moda Apokaliptic autorstwa Lauviach'a
Autor Wiadomość
Kreon 

Wysłany: 2014-01-06, 01:54   Recenzja moda Apokaliptic autorstwa Lauviach'a

Autor recenzji; Lauviach, Artiuchow Adrian, materiał powzięty z http://alchemic.4um.pl/

Lauviach napisał/a:
WITAM!

Recenzja będzie się tyczyła moda Apocaliptic dla Diablo 2 stworzona przez Nizarego oraz Kreona.
Moda testowałem przez weekend, jako iż grywalny jest tymczasowo 1 poziom trudności (normal) tak więc pozwoliłem sobie zagrać zawodowcem.
Niestety pech chciał, że w 2 dniu gry tuż przy samym jego końcu na całą niedzielę w trakcie gry wyłączyli u mnie prąd. Dopiero na samą noc włączyli i mogłem dokończyć grę – co się potem okazało? Utraciłem notatki jakie spisałem, wszelkie uwagi oraz co gorsza – save zawodowca uległ uszkodzeniu. Dla mnie to był powód by być naprawdę sfrustrowany, ponieważ najbardziej było mi żal notatek, przez to teraz recka będzie "łysa" – czyli nie tak jak planowałem. Musiałem też zacząć grę od nowa, więc nazwałem postać tym razem Gillgamesh. Grę którą raz niemal skończyłem – za drugim razem grało się już caaałkiem inaczej.
A więc tak:

Za pierwszym podejściem było poznanie mechaniki gry, nie wiedziałem jakie są sety, unikaty, jaka siła bossów, tak więc grałem zawodowcem bardzo ostrożnie, przechodziłem od deski do deski każdy kąt. Zlokalizowałem muzykę z Baldur's Gate 1, moja ukochana gra rpg, na starcie w menu oraz na niektórych potyczkach ulubione kawałki z baldura leciały.

Poziom trudności:
Powiem tak, zaskoczył mnie poziom trudności. Granie zawodowcem sprawiło mi wiele trudności, nie mogłem pozwolić na żaden zgon. Najcięższa walka to zdecydowanie była z Diablo. Teleportowałem się około 150 razy do miasta nim go zabiłem. To był też sposób na wygaszenie jego nieskończone przywoływanie Panów Jadu..? Hm.. no właśnie, nie mam notatek i zapomniałem jak się nazywały przyzywane potwory. Powiem też, że miałem ogromne szczęście bo akurat przy Diablo trafiła się kapliczka ognisty ogień, coś co spowodowało redukcję wszystkich life do połowy w tym Diablo. Wykorzystałem tę kapliczkę i w sumie zostało tylko połowa jego życia. Bogu dzięki że się nie leczył, bo musiałbym zakładać pas z uniemożliwieniem leczenia się jak w przypadku Mefista.
Diablo zgon (foty postacią zwykłą)

Pomocniki Mefista

Zaskakujący jest też poziom myślenia przeciwników, skubańce niektóre trzymają się swojego szefa i nie jest łatwo ją rozbroić wyciągając po jednym z grupy, czasem trzeba stawić czoło całek grupie. Tyczy się to specjalnych starć i grup.

Nie wiem czy realne jest przejście zawodowcem na poziomie piekło.. ja chyba spasuję. Za dużo męki.

Zgon Baala

Unikalne stwory:
Gratuluję pomysłowości za unikalne stwory np: Asztat, Nostalgia, Omen, Ignition itd.. Jest ich garstka, ale to w jaki sposób atakują i czym walczą – opada szczęka. Omen wali jakimiś kamieniami, Prawdziwy Prastary Koz zalewa ekran novą z młotów, Ignition pali pół ekranu.. To dopiero widoki. W sumie w notatkach miałem spis wszystkich lecz z winy elektrowni straciłem dane, toteż piszę wszystko w skrócie. A szkoda, bo chciałem dokładnie opisać jak to wygląda – bo ów unikalne potwory – to według mnie – NAJWIĘKSZY atut w tym modzie.
Założę się, iż twórca inspirował się Baldur's Gate, kiedy na bohatera Sarevok wysyłał zabójców itd. Każdy z nich był w jakiś sposób mocno przypakowany z niezłymi artefaktami co potem ciągło do gry jak diabli.
Nostalgia i Nostalgia łup

Ignition

Asztat

Grupy stworków:
Faktycznie, są tutaj czasem miejsca takie, że nie można nogi wcisnąć. Np. Jeże na Wyżynie Tamoe, armia zombie na zaginionym mieście, czy w 3 akcie na moczarach. Nie wszędzie, ale niektóre miejsca są zalane wrogami. Jeśli nie może ktoś przez to przejść – wniosek jest tylko jeden – za słaby ekwipunek. Wtedy trzeba farmić na unikalnych potworach, a kasę zdobywamy właśnie na grupach. Przerypane są też łuczniki, jak się nie ma tarczy to może być nie ciekawie.
Grupa jeży

Grupa łuczników

Grupa Yeti

Grupa Zombie

Przedmioty:
Potężne są tu zestawy. Jest ich kilka na normalu, ale są naprawdę świetne. Najemnikowi wpakowałem zestaw "Potężny Kozioł", a ja sam noszę komplet "Zemsta Nizara". Hazard to podstawa. Niesamowite przedmioty można tu znaleźć. Bez nich nie ma sensu lecieć do Diablo. Potężne pierścienie i amulety, modyfikacja starych setów itd. Jest co wybierać.

Sekrety:
Sekretów na tej wersji nie ma. Mod się rozkręca i bardzo brakuje jakiś sekretnych kluczy do innym miast, zaginionych jaskiń czy składanki jakiś mapek i innych tajemnic. Gra ma potęcjał i jeśli odpowiednio twórca podejdzie do mechaniki związanej z eventami – mod naprawdę będzie wielki.

NAJWAŻNIEJSZE:
Co mnie najbardziej wkurzyło: Nizari z Abandonu, męczarnia w zabiciu denata.
(fota z drogi starożytnych)

Co mnie najbardziej zadziwiło: Asztat, Prawdziwy Prastary Koz, Omen, Igniton
Najcięższa walka: Diablo – godzina zabijania i to tylko z połową jego życia na starcie
Czego nie polecam: Grania zawodowcem (za ciężko)
Pierwsze przejście gry paladynem zawodowcem: Umiarkowany poziom, za wyjątkiem bossów, ciężkie na sto dwa.
Drugie przejście gry paladynem zwykłym: Leciałem jak huragan, powstrzymał mnie tylko diablo na kolejną godzinę.
Najlepsze miejsce do nabicia poziomu: players8, teleport na zlodowaciałą wyżynę i atakujemy od razu Eldrit'ha Sprawcę. Zaczynałem od 48 poziomu skończyłem na 61. Godzina nabijania expa.
Jak grałem: Obydwiema postaciami najszybsza broń, potężne wysysanie energii (62ptk)
Tylko i wyłącznie: Zapał max, Fanatyzm max, Święta tarcza reszta ptk.
Zdobyłem w 5 akcie cały i najlepszy zestaw na normalu "Zemsta Nizara" – Gra się znacznie łatwiej.

Podsumowanie:
Dla mnie dobry mod. Świetnie mi się grało, dosyć mocno poczułem powrót do korzeni, (ach, muzyka z baldura..) dawno nie grałem "zapałem i fanatyzmem", jak mi tego brakowało heh (u Bisha nie ma ów umiejętności w modzie New Nightmare) jest tu dużo wkładu, wspaniały atut w kwesti unikalnych potworów – co mnie zamurowało i chwalę twórcę za to, bardzo jednak brakuje mi specjalnej karty "zakładki np. Licznika zabić jak z modu BishoYo. Taka zakładka strasznie zwiększyłaby grywalność, bo każdy lubi zdobywać statystyki, zabitych bossów itd. Kto wie, może twórca zrobi coś takiego kiedyś co bardzo polecam, gdyż warto. No i skoro mod się rozwija to apeluję o stworzenie smaczków tj. Sekrecików kluczy mapek itd.
Co do recki – w sumie powiem, że to jest recenzja bardzo malutka i nie taka jaką planowałem. Wszystko z braku notatek recenzja ta jest po prostu z "głowy" przez co nawz wielu nie pamiętam, a nie mam zbytnio czasu aż do wekeendu na większe poświęcenie czasu.
Moda Nizarego szczerze polecam. To dobry mod. Ma dosyć mocno podkręcony poziom trudności, dla mnie głównie w odczuciu umiarkowany, ale walka z bossami to wyzwanie. Naprawdę. Ledwie zawodowcem przeszedłem Normala, na Diablo to była męczarnia. Drugim po diablo jest Hrabina piekielnie silna. Lepiej grać zwykła postacią, jest milion razy prościej, wtedy gra robi się bardzo łatwa. W sumie należę do graczy którzy znają bardzo dobrze zasady gry, więc w każdym modzie najważniejszę umiejętności to druzgocący cios, uniemożliwienie leczenia się, wysokie wysysanie life i gigantyczna prędkość postaci. To klucz do łatwego przechodzenia gry. Bugów na razie specjalnie nie ma, no, po za jednym (nie widać statów broni Nizara po włożeniu klejnotów i najechaniu kursorem na broń):

Zapomniałem dodać też, że przy tworzeniu ów moda siedział też Kreon. Tak więc i Nizari i Kreon to są oficjalnie osobami dla których należą się pochwały za grę Apokaliptic. Gratuluję pomysłowości. ;) Oby tak dalej

Tytułowej Hrabiny, nie zdążyłem jeszcze opisać. Na ten wątek powstanie nowy post niebawem.

Pozdrawiam. Lauviach.

Obecny save:
Gillgamesh
lv = 66
damag = 3220-5005
życie = 2750

Ostatnio zmieniony przez Anubin 2014-01-15, 23:54, w całości zmieniany 3 razy  

Miki92 
Meshif

Wysłany: 2014-01-12, 17:15   

Witam. Ciekawi jedna rzecz: dlaczego została wklejona tu recenzja użytkownika Lauviach bez podania źródła? Oryginalna recenzja znajduje się tutaj: [cenzura - powód - podejrzenie "szeptanego marketingu" konkurencyjnego forum, link bez zgody moderacji forum"]
Następnym razem podawajcie źródło, jeśli bierzecie coś z innego serwisu, bo większość graczy nie wie skąd ta recenzja się wzięła, poza tym tak nieładnie.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Anubin 2014-01-12, 18:18, w całości zmieniany 2 razy  

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2014-01-12, 17:26   

Jako redakcja Imperium Diablo postanowiliśmy założyć dział dla moda "Apokaliptic" na naszym forum.
Należy zaznaczyć, że opiekunami tego działu są Kreon, oraz Nizari - czyli twórcy moda.
Jako redakcja Imperium Diablo, ufamy, ze materiał przez nich udostępniany na naszym forum (w tym przypadku powyższa recenzja), został opublikowany po uprzedniej zgodzie jego autora.

Należy również zaznaczyć, że podawanie źródeł treści nie zawsze jest konieczne. (Zdaje mi się, że nie jesteś autorem tej recenzji)

Osobą odpowiedzialną za opublikowanie powyższej recenzji jest Kreon, z którym w wyniku zaistnienia nowych okoliczności oczywiście skontaktuję się, aby dopełnić formalności.

Kreon 

Wysłany: 2014-01-12, 18:06   

Przecież wiadome jest to że pytaliśmy o zgodę, proszę oto screen:

Źródło zrzutu ekranu: http://alchemic.4um.pl/index.php / Wiadomości otrzymane
Żeby nie było, bo nie wiadomo co mogą sobie uroić.

Mam tylko nadzieję, że właściciel forum alchemic wyraża zgodę na zamieszczenie screenshota z jego forum...

Nie wiem skąd to zamieszanie, szukacie chyba jakiegoś haka na nas bo ciągle nas atakujecie.
Więc proszę, dajcie sobie już spokój z tą nagonka na nas bo jest to coraz bardziej żałosne. Specjalnie po telefonie musiałem usiąść i to odkręcać (przepraszam bardzo - tu nie było niczego do odkręcania) zamiast czas spędzić ze swoją narzeczoną i córką bo bez żadnego poparcia faktami zaczęliscie tą do nikad prowadzacą toksyczną dyskusje. Wystarczyło zapytać autora recenzji o wypowiedzenie się w tej kwestii a nie odrazu rzucać g... eee... błotem. Proszę zastanówcie się 2 razy na przyszłość zanim coś napiszecie (mówiąc w liczbie mnogiej per 'wy" mam namyśli trolli i hejterów).

Ostatnio zmieniony przez Kreon 2014-01-12, 18:56, w całości zmieniany 5 razy  

Anubin 

Grafik 3D

Wysłany: 2014-01-12, 18:14   

Potwierdzam, że sprawa jest rozwiązana i recenzja została opublikowana tutaj legalnie.
Przy okazji, w związku z zapisem:
Cytat:
13. Zabrania się publikowania reklam lub linków do serwisów internetowych innych niż Imperium Diablo, w celach czysto reklamowych, bez zgody admina lub moderatora

W regulaminie forum Imperium Diablo, usuwam link zawarty w poście użytkownika Miki92 z powodu:
1. Miki92 nie jest autorem powyższej recenzji i nie do niego należy ubieganie się o prawa do niej.
2. Podejrzenie uprawiania szeptanego marketingu konkurencyjnego forum.

BishoYo 
Chaos Leader

Konto na BN: BishoYo#2987
Wysłany: 2014-01-14, 15:18   

Mam nadzieję że Cie Kreon nie dziwi to, że właśnie widzisz tu mojego posta i nie uroisz sobie że jest to jakiś kolejny spisek. Jako że sam o mnie wspomniałeś to wydaje mi się że powinienem się wypowiedzieć w tym temacie.

Na początek, IMO powinien od początku być wstawiony link do Recenzji, wstawiony jako 'źródło' i by nie było o czym gadać. Przynajmniej tak się zwykle robi jak się wstawia coś z innego źródła.

Dziwi mnie trochę fakt iż link Miki'ego został usunięty chociaż prowadził prosto do Recenzji, a link który podał Kreon prowadzi do strony głównej i jest to do przyjęcia. Dziwnie to wyszło.

* Wyrażam zgodę na wstawianie screenów czy linków o ile podpisane będzie skąd są.

Kreon:
Nie będę pisał wprost bo chciałbym żebyś się szczerze i zgodnie z prawdą wypowiedział. Chyba nie sądzisz, że jako administrator strony nie wiem co się na niej dzieje, więc mi tylko nie pisz o urojeniach. Dlatego powiedz wszystkim dlaczego Twój screen nie pokazuje tak ważnej rzeczy jaka jest po prawej stronie? Tam jest właśnie informacja która by temat zamknęła prawda? Więc dlaczego zdecydowałeś się że nie pokażesz tego ludziom tylko obetniesz to na screenie? Tylko zgodnie z prawdą poproszę.

Cytat:
Przecież wiadome jest to że pytaliśmy o zgodę, proszę oto screen:

Te słowa zupełnie straciły wiarygodność ponieważ nie ma na screenie najważniejszego. Chyba zdajesz sobie sprawę z tego i zapewne to poprawisz.

Cytat:
Przecież wiadome

Oh rly?

(http://skull-corp.com.pl/alchemic/)
Zapraszamy!

Miki92 
Meshif

Wysłany: 2014-01-15, 01:54   

Drogi Kreonie, że niby kto szuka na Was haka i Was atakuje? Zwróciłem uwagę tylko na prawa autorskie, które zostały pogwałcone. Jak słusznie zauważył BishoYo, nie ma daty na screenie, tak więc screen powinien być nie ważny, nie wiadomo kiedy spytałeś o prawo do udostępnienia recenzji, być może w ten sam dzień kiedy zwróciłem na to uwagę? Zanim ID zostało reaktywowane, dostaliście na forum BishoYo bez żadnych problemów własny dział, który zresztą jest tam nadal, możliwość reklamowania moda i wiele innych, a teraz dowiadujemy się że jesteśmy trollami i hejterami mimo że nic do Was nie mamy...miło... a jedyne na co zwróciłem uwagę (słusznie) to pogwałcenie praw autorskich. Recenzja została napisana przez użytkownika innego forum, prawa do niej ma autor, a administrator (BishoYo) wymaga podania źródła udostępnionych dóbr z JEGO forum, tak jak napisał:

Cytat:
Na początek, IMO powinien od początku być wstawiony link do Recenzji, wstawiony jako 'źródło' i by nie było o czym gadać. Przynajmniej tak się zwykle robi jak się wstawia coś z innego źródła.

Cytat:
* Wyrażam zgodę na wstawianie screenów czy linków o ile podpisane będzie skąd są.

Recenzja bardzo ładnie napisana, ale mogliście spytać Lauviach'a o zgodę zanim ją udostępniliście. Proszę, wrzuć screena z datą otrzymania wiadomości od Lauviach'a odnośnie pozwolenia na udostępnianie Jego recenzji.

Anubin:

Reklamowanie konkurencyjnego forum nie było moim zamiarem. Gdybym chciał to zrobić, to wkleiłbym linka do forum w swojej sygnaturce i nie było by problemu, poza tym ID oraz forum użytkownika BishoYo wymienili się bannerami, więc naprawdę nie rozumiem czemu potraktowałeś to jako szeptaną reklamę.

Znów muszę się zgodzić z BishoYo - usunąłeś mój link źródłowy który prowadził do recenzji, a zostawiłeś link Kreona który prowadzi do strony głównej konkurencyjnego forum. Naprawdę dziwnie to wygląda.

Pozdrawiam.

Haxite 

Wysłany: 2014-01-15, 09:08   

Miki92, wkroczyłeś właśnie na bardzo trudny teren. Ledwo skończyłeś 18 lat, a skaczesz jak stary maleńki. Piszesz o pogwałceniu praw autorskich, a gdzie artykuły z tym związane?! - BRAK ARGUMENTACJI!

Pozwól, że zrobię to za ciebie bo pewnie jesteś laikiem, który nigdy do ustawy nie zaglądał.

Zgodnie z Art. 8. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Cytat:
1. Prawo autorskie przysługuje twórcy, o ile ustawa nie stanowi inaczej.

W tym wypadku jedynym i słusznym autorem recenzji jest Lauviach.

Cytat:
Art. 1. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:
1) wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe);
(...)
W takim razie recenzja podchodzi pod "znak graficzny".
Reasumując te kilka cytatów to zgodnie z Art. 2. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Jeśli autor recenzji - Lauviach, zezwolił na rozpowszechnianie swojej recenzji za zgodą, która została otrzymana "na piśmie" nie masz prawa się wtrącać między kwestie autora recenzji, a osoby która otrzymała zgodę.
Jeśli zgoda została wydana w czasie późniejszym od upublicznienia to wystarczy w sumie usunąć temat i założyć nowy jeszcze raz z tą samą recenzją. Wtedy zgoda jest, a ty ze swoimi pseudo racjami nie masz podstaw by ponownie się ponownie wtrącać.
Co ciekawe, nie potrzeba podawać źródła skąd jest recenzja jeśli autor zezwolił na rozpowszechnianie. W innym przypadku odsyłam do zapoznania się z "Prawem cytatu".
Nie baw się w adwokata, bo jeśli Lauviach, nie robi z tego żadnego problemu to znaczy, że problem nie istnieje. Tak samo kwestie związane współpracy pomiędzy BishoYo, a autorami modyfikacji Apokaliptic należą do nich.
Autorzy Apokaliptica mają prawo gdzie chcą prosić o pomoc w rozpowszechnianiu swojej modyfikacji, a ciebie to powinno guzik interesować gdzie, kto i jakie działy zostały stworzone na potrzeby moda Apokaliptic.

Ku twojemu nieszczęściu ta kwestia podchodzi pod pomówienie;
Miki92 napisał/a:
być może w ten sam dzień kiedy zwróciłem na to uwagę?

a zgodnie z kodeksem karnym, rozdział 27. Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
Cytat:
Art. 212.
1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
(...)
Na twoje szczęście wątpię by Kreon w ogóle chciał wstąpić na drogę sądową ponieważ
Cytat:
(...)
4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
(...)

~ KWESTIA ANUBINA:
Jeżeli chodzi o to co zrobił Anubin, nie mam w ogóle zastrzeżeń ponieważ złamałeś 13 punkt regulaminu forum, podając link do innego forum niż Imperium Diablo, więc Anubin dobrze zrobił usuwając twój link, a zostawiając odnośnik Kreona. W takim razie jeśli screen pochodzi z prywatnej wiadomości, z forum użytkownika BishoYo, Kreon zrobił bardzo dobrze podając źródło. Tym bardziej, że chciał udowodnić iż jest w posiadaniu zgody od autora recenzji - Lauviach'a, oraz gdzie tą zgodę można szukać.

Zapamiętaj na przyszłość zanim wytoczysz z kimś wojnę. Najpierw dokładnie przemyśl to co wysyłasz, by później nie było faila bo powołując się na prawo nie znając w ogóle prawa jest hipokryzją w najczystszej postaci.

Anubin 

Grafik 3D

Wysłany: 2014-01-15, 10:27   

Śledziłem ten temat i czekałem na moment, w którym będę mógł się włączyć do dyskusji.

Cytat:
Zanim ID zostało reaktywowane, dostaliście na forum BishoYo bez żadnych problemów własny dział, który zresztą jest tam nadal, możliwość reklamowania moda i wiele innych, a teraz dowiadujemy się że jesteśmy trollami i hejterami mimo że nic do Was nie mamy

Miki92, Wypowiem się najpierw w kwestii, która nie odnosi się do mnie. Ale - Mod Apokaliptic (jak wspomniałem już wcześniej) ma swoje korzenie na Imperium Diablo, twórcy moda mogą być Wam wdzięczni za udostępnione forum i inne formy wsparcia, ale nie miej im za złe, że postanowili rozwinąć swoją działalność również tutaj. Przy okazji w ten sposób udowodnili swoją lojalność i wdzięczność wobec nas.

Przypominam również, że wszelkie sprawy sporne takie jak prawa autorskie powinny być zgłaszane do moderatorów w prywatnych wiadomościach. Jesteśmy osobami zaufanymi i na pewno zajmiemy się rozwiązaniem problemu. Oczywiście nic nie stanie się, gdy ktoś wrzuca swoje wątpliwości na forum jednakże taka forma zgłaszania wątpliwości skutkuje niepotrzebną dyskusją, irytacją stron zainteresowanych i prowadzi do nieporozumień, o offtopicu nie wspominając.

Haxite,
W bardzo czytelny sposób wyjaśnił kwestię praw autorskich. Dyskusja na temat "własności intelektualnej" zawsze wywołuje wiele emocji.

Co do mnie:
Haxite, wyjaśnił. Ze swojej strony dodam, że zarówno link pod screenem jest źródłem , tak samo jak w sygnaturze można mieć link, tak samo można podać w profilu swoją stronę www, co skutkuje wyświetleniem specjalnego buttona. Tak samo również BishoYo, w tematach ze swoimi modami ma prawo umieszczać link do swoich modów.

Miki92, W przypadku Twojego posta napisałem, że link "reklamuje konkurencyjne forum" ponieważ materiał, czyli recenzja Lauviach'a, należy do niego samego, a nie do Was i nie jest własnością Waszego forum, tylko Lauviach'a. Wasz dział traktujący o modzie Apokaliptic uznałem więc za konkurencyjny dla naszego działu.

Miki92 
Meshif

Wysłany: 2014-01-15, 10:35   

Cytat:
Miki92, wkroczyłeś właśnie na bardzo trudny teren. Ledwo skończyłeś 18 lat, a skaczesz jak stary maleńki. Piszesz o pogwałceniu praw autorskich, a gdzie artykuły z tym związane?! - BRAK ARGUMENTACJI!

Pisze to ktoś, kto boi się podać swój prawdziwy wiek. Nie rozśmieszaj mnie.

Cytat:
W tym wypadku jedynym i słusznym autorem recenzji jest Lauviach.

Recenzja, która została opublikowana PRZED zdobyciem zgody na jej opublikowanie. Nie rzucaj sie, bo wiem lepiej czy Nizari bądź Kreon zapytali Lauviach'a zanim ją tutaj wrzucili, panie mądry.

Cytat:
Jeśli autor recenzji - Lauviach, zezwolił na rozpowszechnianie swojej recenzji za zgodą, która została otrzymana "na piśmie" nie masz prawa się wtrącać między kwestie autora recenzji, a osoby która otrzymała zgodę.

Jak wyżej. Z tą różnicą, że recka została pierwotnie napisana na forum BishoYo, a właściciel owego forum wymaga podania źródła.

Cytat:
a zgodnie z kodeksem karnym, rozdział 27. Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej

Naprawdę jesteś taki naiwny i uważasz ze popełniłem pomówienie? Naprawdę uważasz że nie wiem kiedy Kreon pytał o zgodę? BishoYo, jak napisał, wie co sie u niego na forum dzieje, a ja jestem z nim w stałym kontakcie.

Teraz ja powinienem Cię pozwać o pomówienie odnośnie mojej osoby. Zanim postraszysz to się zastanów.

Rzucać kodeksami każdy umie, ale nie każdy umie logicznie myśleć.

Cytat:
Jeżeli chodzi o to co zrobił Anubin, nie mam w ogóle zastrzeżeń ponieważ złamałeś 13 punkt regulaminu forum, podając link do innego forum niż Imperium Diablo, więc Anubin dobrze zrobił usuwając twój link, a zostawiając odnośnik Kreona. W takim razie jeśli screen pochodzi z prywatnej wiadomości, z forum użytkownika BishoYo, Kreon zrobił bardzo dobrze podając źródło. Tym bardziej, że chciał udowodnić iż jest w posiadaniu zgody od autora recenzji - Lauviach'a, oraz gdzie tą zgodę można szukać.

Na screenie nie ma daty więc jest nieważny. Jeśli jeszcze to do Ciebie nie dotarło no to nie mamy o czym mówić. Jak BishoYo napisał, wymaga podania źródła, jeśli brane są z jego forum, więc mój link powinien zostać, lub Kreon powinien usunąć recenzję.

Cytat:
Zapamiętaj na przyszłość zanim wytoczysz z kimś wojnę. Najpierw dokładnie przemyśl to co wysyłasz, by później nie było faila bo powołując się na prawo nie znając w ogóle prawa jest hipokryzją w najczystszej postaci.]

Ponownie mnie nie rozśmieszaj. Gdybym chciał wytoczyć komuś wojnę, to zrobiłbym to całkowicie inaczej. Nie odróżniasz wytoczenia wojny, od zwrócenia uwagi na pogwałcenie praw autorskich i udostępnienie recenzji zanim wyrażona została na to zgoda. Współczuję... A o nieznajomość prawa możesz posądzać swoich kolegów w Twoim wieku (90-95 lat).

Inna sprawa, czytając temat obok również z recenzją, może jej autor przesadził, ale Twój post tam jest naprawdę żałosny, a tekst o dotyku szympansa (sam nie wiem co autor recenzji miał na myśli pisząc o szympansach, ale nikogo nie obrażam) nadaje się najwyżej do gimnazjum. Obraziłeś go, pomówiłeś (i to nie jednokrotnie) a na to też są paragrafy, wiedziałeś o tym? Zapewne nie.

Anubin

Cytat:
Miki92, Wypowiem się najpierw w kwestii, która nie odnosi się do mnie. Ale - Mod Apokaliptic (jak wspomniałem już wcześniej) ma swoje korzenie na Imperium Diablo, twórcy moda mogą być Wam wdzięczni za udostępnione forum i inne formy wsparcia, ale nie miej im za złe, że postanowili rozwinąć swoją działalność również tutaj. Przy okazji w ten sposób udowodnili swoją lojalność i wdzięczność wobec nas.

Gdybyśmy mieli im to za złe, to byśmy to załatwili na PW. Już nawet nie mówię o tym, że wrócili na ID bez żadnego powiadomienia. Kreon nazwał nas (tak mi sie wydaje) trollami i hejterami, a to jest naprawdę dziecinne, bo nic mu nie zrobiliśmy.

Gdyby mój kolega/znajomy/przyjaciel/ (niepotrzebne skreślić) pogwałcił prawa autorskie to też bym na to zwrócił uwagę, bo tak po prostu nie można.

Oczywiście dalej czekamy na screen Kreona z datą zdobycia praw autorskich od Lauviach'a.

Pozdrawiam.

Haxite 

Wysłany: 2014-01-15, 11:21   

Miki92, człowieku jesteś prześmieszny :D
Nie boje się podać prawdziwego wieku tylko DBAM O PRYWATNOŚĆ, która jest gwałcona codziennie przez miliony ludzi (nk.pl / facebook.com etc).
Szczerze mnie nie interesuje z kim ty jesteś w stałym kontakcie. Fakt jest taki, że BishoYo może wymagać podania linku ale na jakiej podstawie? Że recenzja pierwotnie była na jego forum, później za zgodą autora pojawiła się tutaj? Człowieku ogarnij się. BishoYo nie ma żadnych praw do recenzji dlatego źródło nie jest wymagane. Różnica by była jeśli to BishoYo był autorem recenzji i nie wydał zgody. Zgodnie z tym nie można by nawet wkleić gdziekolwiek indziej prócz jego forum.

Napisałeś również że zgoda została zdobyta przed wrzutem recenzji tutaj ale nadal dzieciaku nie argumentujesz, nie masz kompletnie żadnych podstaw tak twierdzić bez podania dowodów. Ja nie jestem naiwny, ja po prostu stwierdziłem fakt.
Nurtuje mnie fakt, jak BishoYo wie co się u niego dzieje - jedyne co na myśl przychodzi w tym przypadku to, że zagląda do prywatnych wiadomości innych userów. Jednak to jest tylko moje zdanie i nikogo oczywko nie osądzam, mi nie zagląda bo nie ma jak w razie "W" więc nvm.

Wracając dalej do ciebie;
Ja cie pomawiam? Na jakiej podstawie chcesz mnie posądzać? - ARGUMENTY!
Proszę podaj mi również gdzie jest napisane, ze musi być data. Najważniejsza jest zgoda, nie cyferki :-)
Nie rzucam kodeksami, a ustawą i paragrafem, tym bardziej że LOGICZNIE MYŚLĘ oraz potrafię dobitnie argumentować swoje wywody.

Mój post w 'hejterskim' temacie jest jedynie odpowiedzią dobitną na żałosną 'recenzję'. Ukazując również poziom tej recenzji jak głupich zagrywek ze strony autora "hejt-recki".
Nadal nie argumentujesz swoich wypowiedzi.
    Po 1. nie obraziłem ani nie pomówiłem (chyba nie znasz definicji tych słów).
    Po 2. Gdybym to zrobił zapewne bym wiedział ponieważ od kilku lat siedzę w Kodeksie Karnym, Prawie Cywilnym i Administracyjnym. Cóż dobrze jak znasz prawo ponieważ nieznajomość prawa nie usprawiedliwia ;)

Czekam na kolejną twoją próbę ratowania swoich wypowiedzi, bo póki co kiepsko ci idzie.

Miki92 
Meshif

Wysłany: 2014-01-15, 11:52   

Cytat:
Nie boje się podać prawdziwego wieku tylko DBAM O PRYWATNOŚĆ, która jest gwałcona codziennie przez miliony ludzi (nk.pl / facebook.com etc).

Oczywiście podanie wieku strasznie Ci zaszkodzi :) Przy okazji uświadomię Cię, że jeśli komuś będzie bardzo zależeć na odkryciu Twojego wieku, to zrobi to.

Cytat:
Szczerze mnie nie interesuje z kim ty jesteś w stałym kontakcie. Fakt jest taki, że BishoYo może wymagać podania linku ale na jakiej podstawie?

A na jakiej podstawie Wy możecie kasować mój link do recenzji Lauviacha? Ano na takiej, że zabrania tego regulamin. (mimo że źle odebraliście to jako reklamę). Tak samo BishoYo, na podstawie swojego regulaminu, może ubiegać się o źródło. Takie trudne do zrozumienia?

Cytat:
Że recenzja pierwotnie była na jego forum, później za zgodą autora pojawiła się tutaj?

Później za zgodą? Raczej bez zgody. Lauviach został zapytany o zgodę gdy napisałem w tym temacie swój pierwszy post. Gdyby nie to, to pewnie do dzisiaj recka by tu była bez uzyskania praw autorskich.

Cytat:
Napisałeś również że zgoda została zdobyta przed wrzutem recenzji tutaj ale nadal dzieciaku nie argumentujesz, nie masz kompletnie żadnych podstaw tak twierdzić bez podania dowodów

Oj pisałem, nie rzucaj sie bo mam solidne podstawy twierdzić, że recka została tu wrzucona bez uzyskania praw.

Cytat:
Ja nie jestem naiwny, ja po prostu stwierdziłem fakt. Ja cie pomawiam? Na jakiej podstawie chcesz mnie posądzać?

Ja ja ja... popraw powtórzenia bo ciężko się to czyta, panie prawniku.
Posądzasz mnie o pomówienie, mimo że wszystko, co dotychczas piszę, jest prawdą i robisz z tego kłamstwo wiedząc jedno wielkie G. Naprawdę uważasz że wiesz lepiej kiedy Kreon pytał o zgodę? Ciekawe :)

Cytat:
Proszę podaj mi również gdzie jest napisane, ze musi być data. Najważniejsza jest zgoda, nie cyferki

Oczywiście, najlepiej wziąć czyjeś i po jakimś czasie dopiero spytać o zgodę. Idziesz do kumpla, bierzesz książkę i dopiero po tygodniu pytasz się go czy mogłeś sobie wziąć?

Cytat:
Nie rzucam kodeksami, a ustawą i paragrafem, tym bardziej że LOGICZNIE MYŚLĘ oraz potrafię dobitnie argumentować swoje wywody.

Powołałeś się na kodeks, więc ująłem to żartobliwie w liczbie mnogiej.

Cytat:
Po 1. nie obraziłem ani nie pomówiłem (chyba nie znasz definicji tych słów).

No pewnie, obrażanie użytkownika tekstami z gimnazjum to logiczne myślenie, godne kogoś, kto, cytuję:
Cytat:
od kilku lat siedzę w Kodeksie Karnym, Prawie Cywilnym i Administracyjnym

Brawo.

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez Miki92 2014-01-15, 12:31, w całości zmieniany 2 razy  

Mateusz0089 

Konto na IDR: KapitanBomba
Wysłany: 2014-01-15, 11:53   

Miałem tu nic nie pisać, ale jednak wtrącę swoje 3 grosze.

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego forum BishoYo jest traktowane jako konkurencja dla ID. Przecież BishoYo jaki i kilka innych osób m.in. Miki są userami obu forów. Obaj zamieszczali informacje o swoich modach na forum alchemic i ID. Ja bym to rozpatrywał w kategoriach "zaprzyjaźnione fora", a nie "konkurencyjne". Chociaż po tych wydarzeniach okaże się, że będziemy mieli kategorię "wrogie fora".

Po drugie nie wiem skąd ten atak na Mikiego, przecież on tylko kulturalnie zwrócił uwagę na brak podania źródła recenzji. Pomijając kwestie prawne, to kultura wymaga, żeby to źródło podać. Ja wcześniej widziałem tę recenzję na alchemicu, więc wiem kto to jest Lauviach, ale pewnie część osób się zastanawia skąd ta recenzja.
Nie rozumiem też tej reakcji Kreona... Zamiast "normalnie" odpowiedzieć na pytanie Mikiego, to się oburzył, że ktoś w ogóle śmiał zapytać o zgodę na publikację. I jeszcze ten screen bez daty i godziny. Imo lepiej sprawę postawić uczciwie. Nawet jeśli zgoda była wydana po publikacji, to chyba nikt nie robiłby z tego problemu, a tak to teraz są niepotrzebne spiny :<

A co do Haxa, to znowu się na nim zawiodłem. Z takim podejściem do userów na pewno ich na forum nie będzie przybywać, a stali bywalcy mogą się zniechęcić. Rozumiem, że należy tępić chamstwo, hejterów, itd. ale w wypowiedziach Mikiego tego nie dostrzegłem... A wypominanie wieku, to co to w ogóle za argument...

Podsumowując:

BishoYo napisał/a:

Anubin 

Grafik 3D

Wysłany: 2014-01-15, 12:31   

Miki92 napisał/a:
A na jakiej podstawie Wy możecie kasować mój link do recenzji Lauviacha? Ano na takiej, że zabrania tego regulamin. (mimo że źle odebraliście to jako reklamę). Tak samo BishoYo, na podstawie swojego regulaminu, może ubiegać się o źródło. Takie trudne do zrozumienia?

My możemy kasować link na podstawie naszego regulaminu, bo to jest nasze forum. Cytuję samego siebie:
Cytat:
Miki92, W przypadku Twojego posta napisałem, że link "reklamuje konkurencyjne forum" ponieważ materiał, czyli recenzja Lauviach'a, należy do niego samego, a nie do Was i nie jest własnością Waszego forum, tylko Lauviach'a. Wasz dział traktujący o modzie Apokaliptic uznałem więc za konkurencyjny dla naszego działu.

BishoYo, na podstawie swojego regulaminu, może zarządzać swoim forum. O prawa autorskie do swojego dzieła, ma prawo ubiegać się wyłącznie autor dzieła (i tu, ani nasz, ani Wasz regulamin nie ma nic do gadania), więc popełniłeś bardzo poważny błąd w rozumowaniu.

Miki92 napisał/a:
mimo że źle odebraliście to jako reklamę

skoro link został skasowany, to uznaliśmy, że nie powinno go być. To, ze był to bład jest wyłącznie Twoją opinią, ale to my zarządzamy naszym forum.

Miki92 napisał/a:
Lauviach został zapytany o zgodę gdy napisałem w tym temacie swój pierwszy post.

Skąd ta pewność? Został poruszony temat praw autorskich, więc wysłałem do Kreona PW z pytaniem czy posiada prawa do Recenzji, pokazał, że posiada, więc problem nie istnieje.

Miki92 napisał/a:
Oj pisałem, nie rzucaj sie bo mam solidne podstawy twierdzić, że recka została tu wrzucona bez uzyskania praw.

Skąd, jakie? Argumenty, cokolwiek na poparcie ? Nadal ich brakuje.

Miki92 napisał/a:
Oczywiście, najlepiej wziąć czyjeś i po jakimś czasie dopiero spytać o zgodę. Idziesz do kumpla, bierzesz książkę i dopiero po tygodniu pytasz się go czy mogłeś sobie wziąć?

Nope, gdy idę do kumpla, zjadam całą zawartość jego lodówki, potem stawiam mu żarcie. Na tym polega współpraca, partnerstwo, którego Wy nie znacie.

Mateusz0089 napisał/a:
Po pierwsze nie rozumiem dlaczego forum BishoYo jest traktowane jako konkurencja dla ID. Przecież BishoYo jaki i kilka innych osób m.in. Miki są userami obu forów. Obaj zamieszczali informacje o swoich modach na forum alchemic i ID. Ja bym to rozpatrywał w kategoriach "zaprzyjaźnione fora", a nie "konkurencyjne". Chociaż po tych wydarzeniach okaże się, że będziemy mieli kategorię "wrogie fora".

Ponownie cytuję samego siebie:
Cytat:

Forum BishoYo samo w sobie nie jest konkurencyjne do naszego, ale dział Apokaliptic na nim już tak. Od zawsze współpracowaliśmy z BishoYo doceniamy tworzone przez niego modyfikacje i cieszymy się, że publikuje na temat nich informacje również na naszym forum. BishoYo również odpowiada użytkownikom w kwestiach technicznych swoich modów, więc zapewnia tutaj dla nich pewien rodzaj wsparcia. Absolutnie nie traktujemy jego forum jako wrogiego.. Jednakże dział Apokaliptic jest inną sprawą - Moim błędem w tym przypadku było użycie skrótu myślowego, pisząc "konkurencyjne forum".
Mateusz0089 napisał/a:
nie wiem skąd ten atak na Mikiego

"Atak" w pierwszej kolejności przeprowadził na nas Miki. My tylko odpowiadamy na jego posty i chcemy jasnych uzasadnień.
Mateusz0089 napisał/a:
A wypominanie wieku, to co to w ogóle za argument

Tego argumentu użył Miki jako pierwszy zarzucając Haxowi, że nie podaje prawdziwego wieku.
Cytat:

Takie sprawy załatwia się poprzez PW z moderatorem, a nie na publicznym forum. To, co napisałem wcześniej:
Przypominam również, że wszelkie sprawy sporne takie jak prawa autorskie powinny być zgłaszane do moderatorów w prywatnych wiadomościach. Jesteśmy osobami zaufanymi i na pewno zajmiemy się rozwiązaniem problemu. Oczywiście nic nie stanie się, gdy ktoś wrzuca swoje wątpliwości na forum jednakże taka forma zgłaszania wątpliwości skutkuje niepotrzebną dyskusją, irytacją stron zainteresowanych i prowadzi do nieporozumień, o offtopicu nie wspominając.

Freak_09 
Moderator

Konto na IDR: Freak_09
Wysłany: 2014-01-15, 12:59   

Śledziłem ten temat od samego początku... Wtrącę się dopiero teraz, ponieważ moja frustracja sięgnęła szczytu...

Miki92, Haxite, takie "rozmowy" przenieście na płaszczyznę PW, gdyż ten temat nie jest odpowiednim miejscem tego typu posty.

Za następne, podobne, "wywody" będę nagradzał.

Poczekajmy na wypowiedź Kreona i dowód na to, że zgodę otrzymał przed wstawieniem recenzji.

Jeśli uzyskał ją dopiero po wstawieniu, tak jak sugeruje Miki92, wtedy ten temat zostanie zamknięty, a Kreon utworzy nowy, w którym ponownie wstawi reckę.

Odpowiedz do tematu