..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Freak_09
2014-05-23, 11:39
Diablo II + Lord of Destruction na Windows 8/8.1
Autor Wiadomość
Jamajka 
Nekromanta

Konto na BN: Jamajka#2610
Konto na IDR: Jamajka
  Wysłany: 2014-05-22, 19:34   Diablo II + Lord of Destruction na Windows 8/8.1

Diablo II na Windows 8

Od prawie dwóch lat jestem posiadaczem laptopa z systemem Windows 8, teraz już Windows 8.1 i od dnia zakupu laptopa, szukałem sposobu na uruchomienie na nim Diablo II + dodatek. Przebrnąłem przez gigabajty tekstu, screenów, programów, ale w Internecie nic nie znalazłem i myślę, że nie tylko ja mam ten problem, zwłaszcza, że znajomemu drugi Diabełek też robił fochy na "kafelkach". Pragnę tylko przypomnieć, że to nie na PIĘTNASTOLETNIEJ grze winniśmy wieszać psy - jeśli chcemy już koniecznie na coś ponarzekać, to proszę bardzo - rozwój techniki i samego Windowsa jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

1. Zacznijmy jednak od początku, czyli od listy błędów na jakie się natknąłem osobiście i jakie zaobserwował mój znajomy u siebie na komputerze. Pierwszą platformą jest laptop Acer V3-571, a drugą Acer Predator G3-605, ta wersja z i5, zamiast i7.

1. Całkowity brak uruchomienia gry, wyświetla się komunikat o braku kompatybilności, a po zaznaczeniu opcji "Uruchom mimo" nic się nie dzieje.

2. Wywalanie z gry w połowie prezentacji logo Blizzard North oraz po kliknięciu wiele razy w "Filmy".

3. Spowalnianie gry podczas gdy mapa jest otwarta

4. Uciążliwe spowolnienie gry, gdy otwieramy mapę.

5. Gdy zaczynamy grę postacią wszystko jest w porządku, oprócz tego, że wszystko dzieje się w "slow emotion" - gra zwalnia o połowę!

6. Przy pojawieniu się więcej niż trzech wymagających potworów gra zwalnia, kiedy pojawi się cała zgraja mobów Diabełek zwalnia bardzo zauważalnie (jeszcze trochę, a zaczęlibyśmy się cofać!).

7. Więcej lagów, kiedy gramy online (bez znaczenia, czy to jest BN, czy jakiś serwer prywatny - testowane na laptopie z Windows Vista przy takim samym połączeniu internetowym).

8. Pomniejsze problemy z grafiką, szczególnie z filmami, jednak mało zauważalne.

Pamiętajcie, że to są tylko moje obserwacje, błędy zauważone przez Was mogą być inne!

2. Rozwiązanie problemu:
Żeby w spokoju można było cieszyć się rozrywką polecam przede wszystkim odpowiednio spatchować grę, czyli uaktualnić do jej najnowszej wersji. Patcha możecie pobrać tutaj: http://diablo.phx.pl/download/item/443/ . Dzięki niemu będziecie mogli się połączyć także z nieoficjalnym serwerami (takimi jak IDR, czy DoT Realm).
Ta podstawowa czynność opisana wyżej nie zajmuje więcej niż 2 minuty, ale z pewnością nie załatwi sprawy, dlatego kolejną sprawą jaką trzeba się zająć to zgodność z systemami oraz innymi opcjami z zakładki zgodności gry.
1. Po pierwsze patrzymy na pudełko Diablo II (i dodatku) dla jakich systemów gra się nadaje. Testujemy je wszystkie, chociaż można po prostu zaznaczyć XP SP3, dla mnie jest on najlepszy chyba.
2. Jeśli nie jest to dla Was zbyt irytujące możecie też dać fajkę w polu wyboru tego, czy gra ma się otwierać na polecenia admina, ale ja jakoś tego nie używam, gdyż cały czas wyskakujące okienko pozwolenia mnie trochę dobija :P .
3. Test grafiki. I mamy najważniejsze. Zmora posiadaczy nowszych komputerów: grafika i system. Więc musimy ponownie przejść test grafiki. W tym celu otwieramy program jako Administrator (bez tego często mi się nie otwierało, albo był długi okres oczekiwania, komputer robi swoje, a my cierpliwie czekamy. Po kilkunastu sekundach test jest już zakończony a my wybieramy opcję z 2D.

Po tych zabiegach wystarczy uruchomić ponownie komputer i cieszyć się grą! U mnie to załatwiło sprawę, mam nadzieję, że Wam też w czymś pomoże :P .

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2014-05-23, 05:31   

xywa11 napisał/a:
Od prawie dwóch lat jestem posiadaczem laptopa z systemem Windows 8, teraz już Windows 8.1

Chwalipięta. :<
+ za poradnik. Mnie nie będzie dane skorzystać z jego dobrodziejstw. :twisted:

Freak_09 
Moderator

Konto na IDR: Freak_09
Wysłany: 2014-05-23, 11:38   

Dobra robota xywa11.

Temat przyklejam i przenoszę do działu "Pomoc".

Jamajka 
Nekromanta

Konto na BN: Jamajka#2610
Konto na IDR: Jamajka
Wysłany: 2014-05-23, 15:54   

Eps napisał/a:
Chwalipięta.

Eee tam, windows jak windows :P . Jak bym się chwalił oesiksem to mógłbyć warczeć :P .

Odpowiedz do tematu