..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wywiad - Haxite
Autor Wiadomość
marvillas 

Wysłany: 2015-05-28, 00:34   Wywiad - Haxite

Witam serdecznie :)
Mam zaszczyt przedstawić Wam pierwszy z serii wywiadów z bardziej lub mniej znanymi postaciami z Imperium Diablo. W pierwszym odcinku miałem przyjemność porozmawiać z byłym zastępcą redaktora naczelnego, moderatorem, jednym z założycieli i administratorem realmu w jednym - czyli z Haxite'm.
Mile widziane są wszelkie sugestie co do kolejnych wywiadów - osób które chcielibyście w nich zobaczyć, pytań na które chcielibyście usłyszeć odpowiedzi. Zapraszam do lektury :)

Marvillas: Witam, przedstaw się krótko, w dwóch zdaniach.

Haxite: Cześć Marvillas,
Jestem Haxite, starzy wyjadacze na Imperium Diablo powinni mnie kojarzyć, gdyż pełniłem funkcję moderatora na forum oraz zastępcę redaktora naczelnego na stronie diablo.phx.pl, a także jednym z głównych założycieli Imperium Realm (Pozdrawiam Kosika, Gucia, Gierwazego oraz Szaloną_Parówkę) :)
Moje preferencje seksualne to zdecydowanie: Zabójczyni, Amazonka, Czarodziejka. Każda z osobna i wszystkie razem :'D

M: Żadnych mokrych snów o ondalach w czako cytując klasyka?

H: Co do snów, zdarzało się gdy chciałem bardzo wydropić BER to mi padały we śnie ZOD'y :'D Jednak o ondalach w czako nigdy nie śniłem :'D Za to zdarzyło się zobaczyć w D2 jednoręczny topór NAGA (Piers_kobiety) ;)

M: Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z diablo?

H: Moja przygoda z Diablo zaczęła się bodajże w '98 czyli rok po wydaniu D1 w Polsce. Miło wspominam ten czas podczas grania i zdobywania Tasaka Buczera ]:->

M: Pierwsze postacie w D1? Ulubione postaci?

H: Zdecydowanie moją pierwszą postacią był Warrior (wojownik), w Hellfire siekałem Bardem wszystko jak leci. Mimo to Wojownikiem doszedłem najdalej i chyba najfajniej mi się nim grało. Robiłem też podchody do czarodzieja, ale jednak to nie był ten champ.

M: Jak wyglądało przejście na nowszą wersję diabełka, jakie odczucia przed premierą? Czekałeś z niecierpliwością?

H: Tak naprawdę w D2 zacząłem grać dopiero jakiś rok po premierze i to całkiem przypadkowo się dowiedziałem o kolejnej wersji odwiedzając kuzyna. Niestety nie wiem jak się czuły osoby, które wiedziały i wyczekiwały premiery, a szkoda bo chciałbym być jedną z nich :P

M: Najpierw single? Jak wyglądały początki przygody?

H: Zgadza się, single player był pierwszym trybem w jakim zaczęła się cała dwunastoletnia przygoda z D2. Nie wiedziałem czego oczekiwać, postać nagle potrafiła biegać! Lepsza grafika, nowe postacie. Jednak uśmiech pojawia się do tej pory, gdy sobie przypomnę jak uciekałem przed piorunami z kamiennego kręgi, przed otwarciem się portalu do Tristram. Pomyślałem sobie, że jest to pułapka i uciekałem jak najdalej się dało by mnie nie zabili :D Kolejny etap to Wyżyna Tamoe gdzie się pojawiły pierwsze trupy czarodzieje - bałem się ich.. a Andariel? Ta to dopiero była harda sztuka, trucizna i piersi na wierzchu, troszkę mi zajęło zanim udało mi się ją zabić ale dałem radę :)

M: Przeszedłeś do 4tego aktu? Bo jak ja pamiętam moje pierwsze próby to tak: paladynem na ciernie z trójzębem doszedłem do środka 2giego aktu, potem soską na urok i z kuszą do trzeciego aktu... Dopiero dużo później przeszedłem na koszmar tak naprawdę.

H: Oczywiście, że przeszedłem i to Barbarzyńcą. Wiesz, ta kupa mięśni musiała sprostać wszelkim potworom. Pamiętam, ze najtrudniej mi było znaleźć prawdziwy grobowiec Tal-Rasha, pół dnia schodziłem zanim trafiłem. Po czym okazało się, że nie miałem laski Horadrimów przy sobie. Na szczęście szybko nauczony doświadczeniem zwoje nosiłem przy sobie to nie było problemu by do miasta wrócić :)

M: Potem multiplayer na BN czy też krótka przygoda z TCP/IP jak w moim przypadku?

H: Bardzo krótka przygoda była TCP/IP w osiedlowej sieci z sąsiadami, z którymi oczywko podzieliłem się dwójeczką. Szału nie było 3 osoby grało w D2 ale klimat niezapomniany Emotikon smile Później kolega pokazał mi prywatny serwer "Grota Trolla" na którym spędziłem masę czasu ale nigdy nie udało mi się przejść rekrutacji głównie przez totalny brak doświadczenia i obycia. Ludzie czasem rzucali mi takie itemy aż nie wierzyłem, że takie super itemki są w D2. Z perspektywy czasu wiem, ze to crapy były :) Na oficjalny CBN trafiłem kilka lat później, po zakupie oryginalnego D2 ale wolałem prywatne serwery gdzie administracja mimo wszystko pilnowała porządku. Jeśli miałbym wybierać od nowa przygodę z multiplayerem to tylko i wyłącznie prywatne serwery ;)

M: A pierwsze spotkanie z ID?

H: Pierwsze spotkanie z ID... :D Sięgając do zakamarków wspomnień miałem to szczęście trafić na ID gdy było w wersji pierwszej czyli "okienkowej", ok. miesiąca, może dwóch szukałem tej strony otwierającej się w oknie ponownie ale nie znalazłem. Powód? Przemo zaktualizował szatę Imperium Diablo do wersji drugiej, a ja nie poznałem od razu tej zacnej stronki. Po kilku latach zaglądania na ID postanowiłem napisać do Przema z propozycją rozszerzenia działu Diablo 2 - Doświadczenie o następującą tabelkę:
http://web.archive.org/we...abelka-exp.html
(przepraszam, że z tego adresu ale niestety oryginalna nie działa, która była zamieszczona pod adresem http://diablo.phx.pl/tabelka-exp.html
W sumie też od tej tabelki bardzo powoli zaczęło się moje redagowanie i kolejno awansy aż do zastępcy redaktora naczelnego :)
Chętnych do zobaczenia starych wersji ID zapraszam tutaj: http://diablo.phx.pl/czyt...mperium-diablo/

M: I pewnie też za to dostałeś w 2008 roku Tyraela za Debiut Roku?

H: Hmm.. szczerze powiedziawszy nie wiem sam za co dostałem w 08 roku Tyraela :D Fakt jest taki, ze na forum mam konto od 2007 roku i pamiętam jak dziś gdy Przemo napisał, ze nie widzi nikogo innego jako "Debiut Roku". Pewnie za całokształt bo przed rejestracją na forum, odwiedzałem je regularnie z przynajmniej roku czasu, a na stronie działałem bodajże już od 05 :)

M: Byłeś przez jakiś czas szeregowym forumowiczem? czy od razu jako redaktor tam trafiłeś?

H: Oczywiście, że byłem zwykłym szarakiem, ale tylko przez jakiś tam krótki okres czasu. Głównie Przemo wspominał, że aby być tym prawdziwym redaktorem to wypadałoby mieć konto na forum :) Tak też uczyniłem, a żałuje tylko że tak późno. Mimo że w 07 roku dopiero się zarejestrowałem zostałem ciepło przyjęty i szybko się zaaklimatyzowałem, poznałem kilka osób, z niektórymi np do tej pory mam kontakt (Anubin, Ryś aka PiPer czy raz na ruski rok Krulik nawet się odezwie). Forum fajna sprawa, miłe wspomnienia :)

M: Rok 2009 - jaki udział miałeś w tworzeniu IDR?

H: Uuuu, człowieku to by szał! Ogólnie zakręcona historia :D
Gucio znało Gierwazego, który miał znajomego *Szalona_Parówka. Ten ostatni pracował w firmie hostingowej czy coś w ten deseń. Po prostu przydzielił nam swój prywatny obszar dysku, który firma jemu ofiarowała - mniej więcej tak to wyglądało.
Kosik (Kos-x na serwerze) kiedyś stawiał jakiś tam serwer więc miał pojęcie na ten temat, a też trzeba było mieć jakiegoś ogarniacza na serwerze więc padło na mnie :D
Każdy miał swoją fuchę i robił co do niego należało :)

M: Początkowo IDR nie było oficjalnym serwerem ID, jak to się stało? Jak przebiegał rozwój?

H: Zgadza się, IDR na początku nie było oficjalnym, bo Przemo obawiał się iż pomysł po prostu nie wypali. Dlatego nie chciał promować tego na głównej stronie ale zezwolił na forum. Pierwsze założenia były takie, że serwer będzie tylko dla ludzi z forum i to się przyjęło po czasie. Dużo osób przechodziło z oficjalnego CBN na IDR, a z czasem ściągali też swoich znajomych :) Taka reklama szeptana bez specjalnego promowania, a teraz widzisz sam jak się serwer trzyma. Gdy Przemo zobaczył, że pomysł wypalił pozwolił nam tez promować się na głównej stronie, ale zbytnio wielkiego ruchu w sumie to już nam nie przyniosło. Tak pokrótce wygląda historia IDR jako oficjalnego serwera, który jakby nie było zakorzenił się na scenie D2 w Polsce całkiem mocno.

M: Z tego co wiem IDR jest w tej chwili największym realmem w polskiej scenie D2, także gratulacje ;) . W ten sposób gładko przechodzimy do tematu, który mnie szczerze mówiąc interesuje. Byłeś zarówno redaktorem strony, moderatorem forum, administratorem na realmie, następnie zrezygnowałeś przechodząc na zasłużoną emeryturę (zapewne z braku czasu jak większość redaktorów?). Jak oceniasz dzisiejsze władze?

H: Dziękuję ślicznie, również jestem dumny z tego co udało się osiągnąć i nawet nie spodziewałem się, że aż tak serwer stanie się takim mocnym ogniwem na scenie :D
To prawda, pełniłem wszystkie te funkcje, a jak oceniam władzę? Tak na prawdę nijak. Wspominam po prostu jak było i chciałbym, aby to trwało. Dla przykładu ludzie bali się dostawać ode mnie bana na serwerze bo sypałem jak leci gdy tylko była możliwość. Mam czyste sumienie bo nikt bana ode mnie za nic nie dostał :) Zawsze wychodziłem z założenia, żeby wyplenić oszustów, a uczciwym pomagać i w obu przypadkach na max. Dlatego gdy widzę trolling na serwerze / forum to nóż w kieszeni się otwiera gdy ta władza niekoniecznie jest tak stanowcza jakbym chciał by była. Na szczęście to nie moja brocha już ale swoje i tak gdzie trzeba napiszę :) Powody przejścia na emeryturkę jak słusznie stwierdziłeś to "brak czasu". Niestety, ale i mnie też życie dopadło.

M: A ostatnie zmiany na IDR? Jak oceniasz wprowadzenie filtru dropu, nowego uber questa, zmiany w uppowaniu przedmiotów na classicu?

H: Już aż tak nie śledzę newsów związanych z IDR, więc ciężko mi cokolwiek bardziej szczegółowo się wypowiedzieć. Coś dzwoni ale nie wiem, w którym kościele ;)
Filtr dropu - uważam pomysł, ze jest po prostu przekozacki. Szkoda, ze nie było tego od razu wprowadzone na IDR :D
Nowy Uber Quest - pomysł przedni tak jak wykonanie. Na prawdę fajna sprawa i chciałbym, aby było więcej podobnych opcji.
Uppowanie itemków na Classicu - to mi całkowicie umknęło! Muszę nadrobić tą informację, bo classic jest moim ulubionym trybem, dzięki!
[idrealm.tk, zakładka kostka horadrimów jeśli ktoś to przegapił ;) - przyp. M]

M: Aktualnie widzę że grywasz w D3? Czy czasem miewasz 'fazę' na starsze wersje Diabełka?

H: Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do Diablo 3 ale jako wierny fan od pierwszej części mimo wszystko kupiłem ją po jakimś tam czasie - nie żałuję ;)
Baaaaaaardzo rzadko, ale mam ochotę pyknąć sobie w classic. LoD mnie nie rajcuje, ale jeśli byłbyś chętny na sccl to się skuszę. We dwóch raźniej :D
Myślę, że jeżeli znalazła by się ekipa na D1 by przejść od początku to bym się skusił :)

M: Ja szczerze mówiąc zacząłem od D2 (młody jestem ~~) i D1 odpaliłem dosłownie na 2h i jakoś nie wciągnęło.
D3 nigdy nie grałem, czytałem różne opinie to mnie trochę odstraszyło, a teraz boję się że jak już kupię to mnie wciągnie, a wiadomo - studia, życie...
Pytanie na marginesie - ile osób kliknęło w Twój link z maphackiem, zarobiłeś już hajs? :D

H: Ja pamiętam jeszcze gry 8 bitowe z Comodore czy Atari, więc przeskok na D1 dla mnie był mega duży! W Diablo 1 troszkę pograłem ale tak naprawdę to najdłużej mnie wciągnęła dwójeczka bo aż na 12 lat :D
Miałem takie samo myślenie jak ty, naczytałem się opini, naoglądałem różnych rzeczy itd ale stwierdziłem, że sam wypróbuję i nie żałuję. Moja ukochana kupiła mi dodatek jeszcze i na prawdę polecam bo rozgrywka przednia jeśli masz z kim grać to można w ogóle nie odchodzić od kompa :)

M: Właśnie tego się boję :)

H: Co do linku z maphackiem - haha :D wejścia mam codziennie minimum 3
ale nic nie zarobiłem :D
więc cymbały brały by jak leci

M: Panie Haxite - historia. Pamiętasz może moment, kiedy poznałeś niejakiego szeregowego użytkownika Doltnita?
Haxite napisał/a:
Bry,
teraz coś odmiennego od serwera, jakieś pomysły na stronę?
Dzięki pomocy gracza *Doltnit mamy status serwera po lewej stronie (koło menu).
Wczoraj zrobił bardziej szczegółowy status, który zaaplikowałem już na stronę bo nie mogłem się powstrzymać :d -> http://idrealm.pl/viewpage.php?page_id=14
Nie mogłem, ponieważ napisał mi, że dzisiaj będzie możliwy wgląd kto się znajduje na danej grze!

Jak się układała Wasza współpraca i jak teraz wyglądają Wasze stosunki, kiedy to on jest administratorem?

H: Oj, szczerze nie pamiętam tego dokładnie. Wiem tylko że poznaliśmy się już gdy był zarejestrowanym graczem na IDR i jakoś tak od słowa do słowa się potoczyło. Głownie początki rozmów zaczęły się na czacie w kwestiach technicznych. Jakoś tak się potoczyło, że teraz Dolt adminuje i pielęgnuje dzieło, które zapoczątkowałem kawał czasu temu. Stosunki w sumie nie zmieniły się za bardzo, a jak już to myślę że na plus, tzn. bardziej są przyjacielskie :D W szczególności podziwiam chłopa bo nie raz bym sobie wlepił bana za "joke-trolling", który on znosi. Czy to forum, czy realm, ale ogólnie jest OK!

M: Na forum przynależysz także do grupy "modmakers" - jakieś większe doświadczenie w tej kwestii?

H:Hmm.. mogę pochwalić się modyfikacją EnglishX2, która do opisów dodawała albo angielskie nazwy itemków, albo polskie. Zależnie od wybranej wersji. Moda współtworzyłem z Krejdem. Adres: http://diablo.phx.pl/englishx/
Jednak nie jestem pewny czy mod i cały system pobierania działa prawidłowo. Z krejdem kontakt się urwał, a ja nie mam plików strony.
Miałem też jakieś tam pomysły na przypisaniu nazw/nicków userów forum potworom z Diablo, np.
- Przemo - Diablo
- Rolson - Mefisto
- Endriuman - Pryszczoskóry Pindel
Siebie wrzuciłem w ostatnią falę u baala i biegały Haxiory ]:->
Większych wypocin nie mam w sumie w tej kwestii :P

M: EnglishX sam używałem przez jakiś czas, nie wiedziałem, że to Twój wynalazek ;)

H: EnglishX v1 - stworzył Crade, z czasem skontaktowałem się z nim by reaktywować moda i stworzyliśmy EnglishX2. Crade później zmienił ksywę na Krejd'a :P

M: Ostatnie pytania, które chyba powinny być na początku: przybliż swoją sylwetkę spoza świata Sanktuarium - jakieś hobby? plany na wakacje? Ciekawe informacje? Kompromitujące fotki?

H: Mały, mierzący 2 metry wzrostu pulchny miś z atletyczną sylwetką, długimi włosami i łysym czołem bez żadnego rogu na nim. Hobby oczywko, że jest - muzyka od prawie 11 lat :) Produkuję muzykę, piszę i nagrywam rapsy. Jeśli ciekawy jesteś to zapraszam np. do odsłuchania nieoficjalnego soundtracku mojej produkcji dla Szamana z Diablo 3
https://www.youtube.com/watch?v=LVLccounU74
Od jakiegoś czasu zacząłem jarać się Sound Design'em (produkcją dźwięków do gier) i wpadł mi - myślę - ciekawy pomysł odświeżenia dźwięków w D2. Nie wiem co z tego wyjdzie i kiedy ale okaże się z czasem. Wstępnie nazywam to Sound Mod D2 - bardzo kreatywnie co? :'D
Plany na wakacje? Żyć i przeżyć :D
Ciekawe informacje? Naukowcy próbują odtworzyć bozon higgsa. Istnieje też paradoks czarnej dziury gdzie mamy dwa obiekty: A i B
Obiekt A wpadający do czarnej dziury rozciąga się w nieskończoność, a obiekt B patrząc na obiekt A widzi tylko jego po czasie jakby zastygł w bez ruchu. W takim razie czy grawitacja ma wpływ na poczucie czasu? A może bardzo silna grawitacja jest wstanie czas zakrzywić? Niestety tego nie wiem.
Kompromitujące fotki? Oczywko! Jedna krąży po necie nawet. Wpisz sobie "seksualnie niebezpieczny" w google grafika, ale ostrzegam:
- jestem naprawdę taki jak w opisie (- nie oddam moich majtek w panterkę)

M: Kolega muzyk! Brzmi nieźle, pomysł z odświeżaniem dźwięków z d2 - super, ale muzycznie d2 jest moim zdaniem rewelacyjne ;)

H: Bardziej chodziło mi o dźwięki umiejętności, bo muzyczka jest na tyle epicka, że aż żal byłoby mi coś zmieniać.

M:Najśmieszniejsza sytuacja z CBN/IDR jaka Cię spotkała ;)

H: Moim zdaniem najzabawnbiejsza to jest ta, a raczej ten temat :>
http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?p=339613
Pragnę zaznaczyć, ze wtedy byłem jeszcze adminem na IDR! :D Nie wiedziałęm, ze gość weźmie to na serio :P

M: Tym optymistycznym akcentem skończmy wywiad. Dzięki wielkie :)

H: Dziękuję również!
Ostatnio zmieniony przez marvillas 2015-06-02, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  

R1 

Wysłany: 2015-05-28, 11:21   Znakomite

Znakomity pomysł, super wykonanie. Pozdro Hax. Bity świetne. Jakbym jeszcze nawijał to uderzyłbym do Ciebie. Ale skończyłem z tym. Wszystkiego najlepszego.

pszczola548 
Zawodowiec

Klan: PDG
Konto na IDR: Pszczola
Wysłany: 2015-06-02, 00:53   

Również mi się podoba ta inicjatywa oby więcej takich powstało wywiadów pozdrawiam :)

Haxite 

Wysłany: 2015-06-02, 06:17   

R1, Osa, dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie. Nie byłem pewny jak to wyjdzie ale jest cacy z tego co widzę :-)

Hadess121 

Konto na IDR: Hadess121-2
Wysłany: 2015-06-02, 07:13   

Przyjemnie się czytało. Gz fajnego wywiadu, jesteście już lepsi od TVN ^^

Karol1987 
Uwaga. Były Nolife.

Konto na BN: Kaka_Zabijaka/Kaka_Mulki
Klan: Dębowa Akademia ;)
Konto na IDR: Kaka
Wysłany: 2015-06-02, 14:28   

Bez Haxa nie ma taxa i chuk. Za brakowało mi nutki specyficznego humoru, jaki ma Haxior, reszta jest gitara. Fajnie się czyta i czekam na kolejne wywiady.

Odpowiedz do tematu