..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy gracz i start
Autor Wiadomość
royc3wicz 

Wysłany: 2017-01-30, 09:12   Nowy gracz i start

Witam.
Wraz z kolegą zakupiliśmy D2LOD. Ostatnio grałem w tą grę z 10 lat temu, teraz chciałem spojrzeć na nią przez pryzmat czasu, jednakże po przeturlaniu się po dziale strategie na stronie... nie zrozumiałem kompletnie nic.

Panowie, spytam wprost: Jak grać?

Wszelkie wskazówki dla zaczynających swoją przygodę widziane. Buildy napisane w języku "newbie", jakieś tips&tricks, i tak dalej.

To nie jest tak że jestem jakimś wodogłowiem i nie wiem jak działa mechanika HnS, jestem wieloletnim graczem PoE więc powinno nie być kłopotu.

Co do planowej rozgrywki klasami, kolega koniecznie chce barba, ja jestem otwarty na sugestie.

Czy te wszystkie buildy ze strony są mocno uzależnione od gearu, czy jak będę rozdawać punkty bez wsyzstkich mega wypas unikatów to będzie bida?

Pozdrawiam, Roy.

Shadow113 

Konto na IDR: Shadow113
Wysłany: 2017-01-30, 10:52   

http://diablo.phx.pl/czytaj/slownik-battlenet/
W skrócie porady
Spoiler:

*zazwyczaj gra się do 4ppl jak chce się dropić, 8ppl jak expisz. W grach jak na naszym realmie czy tam battlenecie nie ma możliwości wpisania komendy /players 8 więc się zapełnia grę mułami (za pomocą kolegi, lub 2nd cd key; słyszałem też o zostawianiu otwartych gier na bn, by boty mogły zamulić grę :D )
*potwory na których się dropi: krowy (tzw cow lvl dropi się taliki, runy, pgmy(=perf gemy)), bossy dla unique i zestawów, hrabinkę na niskolvlowe runy, pryszczoskór- prawie all unikaty w grze ale trzeba być cierpliwym, oraz hrabinka, nihlathak, demonolog na hellu dla dropu kluczy. Na single player nie ma uberquestu więc kluczy tam nie wydropisz.
Dobrym sposobem by dropić runy jest zabijanie całych mas potworów, nie skupiając się na jakichś konkretnych unikalnych mobach.
*mf (magic find, szansa na magiczne przedmioty) daje większą szansę na uniq/zestawy, a mniejszą dla itemków "szarych" i "białych". Nie działa na hazard i drop run, na runy działa tylko wzrost ppl w grze. Wzrost szans na item nie jest proporcjonalna do procentu ile masz mf- co łatwo zauważyć w kalkulatorze mf na naszym forum http://diablo.phx.pl/czyt...y--kalkulatory/
*jak się zaznajomisz z grą warto zagrać w mody, coś czego w DIII nie ma. Przykłady: valhalla, milion wersji mediana, apocaliptic (beta na wieczność), mody bishoyo itd itp, od groma tego jest...
*buildy w zwykłym diablo na początek: trapsin, hammer, explomancer, czarki czyli fb, blizzard, light, java, ele druid, czyli ogółem postacie które nie są zależne od wypadnięcia zajebistej broni :d Ofc są jeszcze inne grywalne np bonner, psn javelin ama
*możesz użyć wyszukiwarki na forum, tematów takich jak twój było mnóstwo. Porad jak stworzyć konkretny typ postaci też.
*rw w tej grze to podstawa. I znowu, możesz wyszukać wyszukiwarkę słów runicznych na naszej stronce
*pewnie ktoś tu wbije i cię zaprosi na nasz cudowny realmik. Taka nasza tradycja więc nie przejmuj się ;)

royc3wicz 

Wysłany: 2017-01-30, 14:34   

Dzięki za info, postaram się wykorzystać.

Jakieś konkretne buildy ze stronki polecacie, albo ogólnie jakieś konkretne buildy dobrze rozpisane? Ja myślę nad (chyba) druidem z huraganami albo czarodziejką jakąś spoko, jakby ktoś mógł podesłać link albo coś rozpisać na minimum będę wdzięczny.

Co do modów nie działają na oficjalu, nie?

Eps 
JuniorAdmin

Wysłany: 2017-01-30, 16:21   

royc3wicz napisał/a:
Co do modów nie działają na oficjalu, nie?

Działają tylko te, które są client side np. zmieniona grafika w grze. Coby możliwego bana nie dostać nie praktykuj ich używania.

royc3wicz 

Wysłany: 2017-01-30, 19:17   

Czyli ogólnie: Znajdź build, rozdawaj staty tak jak każą, ubieraj itemy które pasują, farm ile wlezie żeby zdobyćrunyitemyiwszystkoinne, do tego wspierać się tym:

http://diablo.phx.pl/czyt...acych--by-piper

Okej. A o co chodzi z tymi realmami?

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Konto na BN: Obishedo
Klan: DoT / EPI / ZROM
Konto na IDR: ------------
Wysłany: 2017-01-30, 22:26   

Realmy to np. Closed Battlenet, Imperium Diablo Realm, Jama Mroku itd.

http://www.youtube.com/obishedo

royc3wicz 

Wysłany: 2017-01-30, 23:17   

Ok, dzięki. Chyba wybiorę CBN póki co. Mam jeszcze takie pytanko: czy ktoś z tutaj obecnych byłby w stanie mnie i mojego kumpla jak zaczniemy poprowadzić mniej-więcej tzn "być pod ręką w razie pytań"? Byłbym mega wdzięczny.

DafyT 

Konto na BN: DafyT
Konto na IDR: Bezur5
Wysłany: 2017-01-31, 00:56   

Obecnie jestem w trakcie wyzwania na IDR więc na battle.neta nie zaglądam, ale zaglądam na forum co najmniej parę razy dziennie, więc jak masz jakieś pytania to pisz śmiało. Pomogę, jeśli będę w stanie :)

Shadow113 

Wysłany: 2017-01-31, 15:10   

W jamie mroku zawsze jest tak mało osób czy mi się zdaje? teraz jest 10 osób online + z tego co widzę 1 news w tym roku, ankieta z ~2013.. więc już prawie upadł jak widzę.

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Wysłany: 2017-01-31, 19:09   

Ja też posłużę pomocą i postaram się podpowiadać co i jak :)

royc3wicz 

Wysłany: 2017-01-31, 22:35   

Jeżeli chcę zagrać amazonką (chcę mieć 2 postacie, jedną do gry z kumplem, jedną osobno) pod bow xbow albo ogólnie cokolwiek do rzucania, jak to działa, tzn czy jest w strategiach któryś build który bez tych wypas unikatów da radę? I czy jest jakiś kalkulator "cen run"?

royc3wicz 

Wysłany: 2017-02-03, 12:45   

Dobra, mały refresh tematu :D

Z kumplem gram light soso, tam turlam się powoli kiedy on jest online, fajny dmg tylko strasznie low surwi przy pakowaniu max hp.

Osobno sam dla siebie gram amazonką pod bow (wymiatanie), satysfakcjonujący skill póki co ale widzę że bez gg itemków później będzie ciężko.

Próbowałem hammerdina ale nie trafia do mnie ta postać w ogóle, dmg ma ale trafienie czegokolwiek hammerem graniczy z cudem dla mnie więc odpuściłem.

Amką leveluje w secie aniołą bez miecza, daje kopa do many dexa life i skuteczności i prędko tego raczej nie zmienię, do tego jakieś śmieszne setowe buty 40frw 100skutecznosci ataku, fajnie jest. Poluje na jakiś dobry bpw kolo 30lvla bo biegam z kuszą i jest nieco wolna.

Z tego co mi radzono powinienem szybko złożyć "Olśnienie" dla merca żeby nie mieć problemów z maną. Mam już runy RAL TAL TIR SOL (wiem, inna kolejność) tylko teraz skąd zdobyć lowlvl broń drzewcową 4sox? :)

I ogólnie dzięki za porady, odpowiedzi na PW na stronce, naprawdę wczułem się w grę, jest mega przyjemna :)

Shadow113 

Wysłany: 2017-02-03, 13:09   

Amka bow nie może mieć łuku eterycznego (większe dmg o bodajże 50%) bo nie ma takich łuków/kusz a także skuteczność cb jest zmniejszona (można to wyczytać w artykuły-> magiczne modsy)
olśnienie nie jest dostępne na single player ale przez tcp/ip powinno być (prawdopodobnie :# dawno nie grałem). Broń 4sox można znaleźć tylko na poziomach koszmar/piekło. Zauważ że jest większa szansa na szare crapy jak masz niskie mf... ale i tak moim zdaniem nie warto je redukować tylko ze względu na nie.
Skoro grasz bowką to może byś pobiegał na mefa sposobem zza rzeczki (kosz/hell). Może coś ci lepszego na broń padnie.

royc3wicz 

Wysłany: 2017-02-03, 13:40   

Jeśli chodzi o słowa runiczne ja (my) gramy CBN :) Więc olśnienie nie powinno być problemem. Jeśli chodzi o farmienie rzeczy to później, z racji tego że staram się nie expić na runach tylko przechodzić grę, tzn trochę cowrun troche przechodzenia gry bo chcę póki co poznać akty.

Co do dropienia czegoś lepszego to mam 2 znajomych którzy zaoferowali mi swoją pomoc i jestem im bardzo wdzięczny za itemki którymi mnie obsypują.

Co do broni eterycznej itp w sumie nie wiem o co chodzi, znaczy wiem że eteryk się psuje i nie da się go naprawić, to tyle. Mi zależy po prostu na fajnym gameplayu :)

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Wysłany: 2017-02-03, 18:51   

royc3wicz napisał/a:

Co do broni eterycznej itp w sumie nie wiem o co chodzi, znaczy wiem że eteryk się psuje i nie da się go naprawić, to tyle. Mi zależy po prostu na fajnym gameplayu :)

Przedmiot eteryczny rzeczywiście się psuje i nie da się go naprawić, ale jest jeden wyjątek od reguły. Przedmioty tego typu NIE PSUJĄ SIĘ gdy nosi je NAJEMNIK. Więc dlatego dla najemnika z aktu II czasami daje się olśnienie. Potem zabawa jest tego typu, że najemnikowi zazwyczaj daje się przedmiot eteryczny ze słowem Nieskończoność (Infinity) stworzonego z run Ber Mal Ber Ist.

Odpowiedz do tematu