..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: doltnit
2014-06-10, 21:19
Wasze propozycje.
Autor Wiadomość
Freak_09 
Moderator

Konto na IDR: Freak_09
Wysłany: 2013-06-19, 16:15   Wasze propozycje.

W związku z tym, iż ostatnio wiele piszecie na temat regulaminu czy też samego IDR w tematacie nie do końca o takiej tematyce, postanowiliśmy dać Wam możliwość robienia tego w tym temacie.

Pamiętajcie jednak, by propozycje były przemyślane i przedstawiane w kulturalny sposób. Jakiekolwiek próby prowokacji, obrażania innych userów forum skończą się karą...

Zapraszamy do dyskusji ;)

NightWolffik 
Kreatywny Wolffik

Konto na BN: no way ]:>
Konto na IDR: NightWolff
Wysłany: 2013-06-19, 16:45   

No to może na początek coś o klanach na Realmie.
Czyli jak byście widzieli funkcjonowanie takich klanów, jak powinna wyglądać kwestia ich wewnętrznej liczebności oraz jakiego wsparcia dla klanów byście oczekiwali (konkursy, turnieje pvp, rankingi itd).

Sabko 

Wysłany: 2013-06-19, 16:58   

A co z możliwością zmiany KT? Bo opcji podałem aż 4. Decyzja już zapadła?

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2013-06-19, 17:31   

Klany:

+Tworzenie klanu:

-Od tworzenia klanów są gracze - nie administracja. Administracja udostępnia jedynie środki. Klan musi być wstępnie zorganizowany (minimum 5osób, ale tu można dyskutować).
-Klan posiada lidera i eventualnego v-ce lidera. Lider przyszłego klanu składa podanie w odpowiednim temacie dotyczące utworzenia tablicy klanowej. Jeśli klan spełnia wymogi - rejestrowane jest osobne subforum (tablica klanowa)dla klanu.
-Tablice klanowe,posty w aktualnościach, są widoczne jedynie dla zarejestrowanych graczy IDR
-Jestem bardzo za utworzeniem osobnego forum, które będzie dotyczyć wyłącznie IDR. Tam na luzie bdą istnieć wszelkie bazary/tablice klanowe i rzeczy, które mogą nie interesować ludzi z ID (nawet jeśli są zarejestrowanymi graczami IDR) (Co wiąże się również z moim innym postulatem - odcięcia pępowiny IDR od ID.)
-Każdy klan może posiadać wewnętrzny regulamin, zgodny z regulaminem serwera.
-Liczebność klanu (maksymalna) nie istnieje. Od lidera zależy jak dużo chce mieć członków klanu.
-Klany muszą mieć określoną specyfikę, tj. PVP,PVM, ogólne itd
-Jednorazowy "rush"np. na CL nie zalicza się jako klan, ale np. społeczność stale grająca na CL może w taki klan się zorganizować (ważna jest cykliczność i aktywność członków klanu)
-Możliwość zmiany nazwy postaci za runy (przy czym runy są jednorazową, utylizowalną przepustką, która nie trafia do banku/prywatnego usera)
-Oficjalnie istniejący klan posiada tag klanowy (przed, lub za nazwą postaci)

+Kwestia liczebności
-Jak pisałem minimum 5 członków, maksimum zależy od lidera.

+Powstanie Gildii
(coś na wzór klanu, ale ze wsparciem administracji - czyli pomysł, który przedstawiłem już bardzo dawno temu, a który Ryś skomentował:
Rys napisał/a:
To jest n1 pomysł, godny zrealizowania. Tylko biorąc pod uwagę zapał kilku osób (...) do wnoszenia zmian na realmie, wątpię by cokolwiek z tego przeszło chociaż propozycje są naprawdę warte wprowadzenia...
Oczywiście pomysł nieco zmodyfikowałem:

-Nie powinien być to typowy klan. Powiedzmy ok. 5 osób stale zaangażowanych, z "doczepionym" tagiem gildii dla rozpoznania. Cała reszta to ludzie, którzy korzystają z gildii jako swoistej akademii. Będą mogli zdobyć tu cenne doświadczenie, przedmioty na start.
-Gildia posiadałaby własnego encha, boo babe, smita. 5 osób dowodzących miałoby hasło do muła gildii przez co bylibyśmy w stanie udzielać supportu niezależnie i często byłaby na serwie osoba uprawniona.
-Gildia byłaby substytutem Banku. Do obowiązku gildii należałoby tworzenie konkursów/eventów itd. Ale dla stabilności rynku - Runy pochodziłyby z odpowiednich odłożonych zasobów, a nie z banów itp. To trzeba by było dopracować.
-Gracze wyjątkowo aktywni w gildii mogliby np. dostawać rekomendacje. Na pewno łatwiej sprzedać przedmiot mając w bazarze wpisane "zaufany user" przez, osobę odpowiedzialną za gildię.
-Gildia uczyłaby graczy wspólnej zabawy i organizacji. Dzięki temu może inni zdecydowaliby się na tworzenie własnych klanów.
-Istniałaby możliwość nawiązania bliższych kontaktów z graczami. Dzięki temu będziemy burzyć bariery, osoby zajmujące się gildią co jakiś czas mogłyby dostarczać zarządowi serwera stosowne raporty.
-Każdy jeśli uzna, że już jest koxem mógłby opuścić gildię bez konsekwencji.
-Osoby korzystające ze wsparcia nie musiałyby używać taga. Wystarczyłaby aktualna ich lista.
-Gildia powinna być dostępna tylko dla osób zgłaszających się do niej na forum.Wzrosłaby w ten sposób aktywność na forum.
-Osoby, które by się nie spisały zostały by po prostu wypisane bez konsekwencji. Chyba, że trafiłby się jakiś krętacz(wykryty dzięki naszej działalności)
-Gracze tworzący w przyszłości własne klany byliby już doświadczeni i zgrani. Wiadomo jak to działa, każdy chce mieć szacunek, zaprasza graczy do wspólnej zabawy i dba o nich.

Trudności z utworzeniem klanów i gildii
-Ale uwaga, powstanie klanów mogłoby mieć negatywny wpływ na gospodarkę serwera. Na pewno zwiększyły by się obroty darmowymi itemami, ale jak to w klanie bywa często ceny są niższe wewnątrz. Może jakaś drobna opłata miesięczna w postaci runy za możliwość utrzymania tablicy klanowej na forum?
-Do zarządu gildii potrzebowałbym ludzi kreatywnych. (Organizacja zawodów,konkursów,eventów - oczywiście również uwzględniając propozycje z poza gildii)
-Do zarządu klanu wystarczy jego lider. Do gildii potrzebna by była osoba reprezentująca serwer(adm/sysop).

+Klanów może być wiele, Gildia (jeśli powstanie) będzie tylko jedna, gdyż będzie mocno zależna od zarządu serwera i na odwrót zarząd będzie zależny w pewnym stopniu od Gildii.

Dziękuję, za uwagę. Zapraszam do dyskusji na temat klanów.

Mashala 

Konto na IDR: jezuscytrus
Wysłany: 2013-06-19, 18:35   

Klany? g:) Na tvt trudno jest dorwać 8 graczy, a tu zabawa w klany. g:) Chyba, że lubimy robić same żałosne klany PvM. g:)

Klany dot. CL? chyba jeden. Ilu jest graczy CL, którzy nolajfią na ów trybie? Dwóch, trzech? g:)

Najważniejszy jest temat zniszczenia Realmowego Banku!

SevenHeaven 
Seveniątko

Konto na BN: to wstyd
Konto na IDR: SevenHeaven
Wysłany: 2013-06-19, 19:06   

Sabko napisał/a:
A co z możliwością zmiany KT? Bo opcji podałem aż 4. Decyzja już zapadła?

7 mówi: będzie pan zadowolony : ) ( i inni też ofc :646: )
Cytat:
Najważniejszy jest temat zniszczenia Realmowego Banku!

Racja.

A co do klanów to ile by się nie naprodukować to wszystko zależy od każdego z osobna. Według mnie graczy wciąż jest mało jak na klany. To smutne ale szczere - poza tym, że będą ludzie wpisani do jakiegoś klanu, nic innego nie wyniknie.

Nie podpisuję się pod wszystkim co napisał Anubin, ale wiele rzeczy jest godnych uwagi. Można z tym pokombinować.
Jeszcze jedno:
Według mnie IDR to jeden wielki klan. : )

"No w życiu bym nie ograniczył pojmowania Twojej osoby do jednej szufladki : D"
-NightWolffik

marvillas 

Wysłany: 2013-06-19, 19:54   

SevenHeaven napisał/a:
Według mnie IDR to jeden wielki klan. : )

I to powinno być przesłaniem wszystkich dyskusji.

Klany i gildie- zgodzę się z Mashala i SevenHeaven, graczy za dużo nie ma, a po tygodniu (?) grania na realmie wydaje mi się, że ludzie są wystarczająco pomocni, kontaktowi i życzliwi, a ci co grają samotnie i tak nie zainteresują się klanami. Wg mnie jest to tworzenie bytów ponad potrzeby, dopóki nie pojawi się jakiś zalew graczy.

NightWolffik 
Kreatywny Wolffik

Konto na BN: no way ]:>
Konto na IDR: NightWolff
Wysłany: 2013-06-19, 21:04   

Co do gildii to uważam iż byłoby to tylko powielenie Realmowego Banku, który moim zdaniem powinien zostać zamknięty, a chary na nim pousuwane.
Co do samych klanów to myślę że dużo lepszym rozwiązaniem byłby konkurs odbywający się np co miesiąc w którym grupy po 4 graczy miałyby osiągać jakieś konkretne cele w zadanym czasie (2-4 tygodni) - każda grupa wnosiłaby wpisowe z którego byłyby nagrody dla najlepszych.
Cele mogłyby być różne np. uzbieranie największej ilość sztandarów bohatera, wyexpienie do możliwie najwyższego poziomu 4 nowo stworzonych postaci, ubranie jednej lub kilku postaci do pojedynku PvP itd
Oczywiście można również wymyślać inne konkursy dla grup kilku osób, np dzienne wyścigi z punktu A do B z elementami PvP lub bez nich.

Gracze łączyliby się w okresowe klany i realizowali wspólne cele, dzięki czemu poznawaliby się lepiej, możliwe iż nawet handlowali między sobą po niższych cenach lub dzielili się znaleziskami, wszystko zależałoby od nich.
Aspekt społecznościowy na pewno by się rozwijał, a może w przyszłości przerodziłby się samoistnie w faktyczne klany, jako coś naturalnego i całkowicie niewymuszonego.

Anubin 

Grafik 3D

Wysłany: 2013-06-19, 21:11   

NightWolffik,
Imo całkiem zmyślne rozbudowanie opisanej przeze mnie idei. Podkreślam idei - bo swojego posta pisałem z doświadczenia i samego faktu tego, że już mam doświadczenie w uczestniczeniu/prowadzeniu klanów. Nie mówię, że ma to wyglądać tak, jak opisałem.

Chociaż ciekawi mnie ogólna reakcja społeczeństwa na IDR, bo o ile w temacie resetowym klany na IDR były dosyć popularnym postulatem, o tyle tutaj okazuje się, że wcale nie.

Imo, dlatego NightWolffik, wsztrzela się tutaj w ogólną ideę realmu jako "jednego wielkiego klanu". Warto ten pomysł ulepszyć, bo wygląda dobrze.

Janca 

Wysłany: 2013-06-19, 21:24   

A powiedzcie mi taką rzecz: członek klanu musiałby miec przy nickach charow tag klanu? Bo w takim wypadku ja bym musiał odpaść, to nieestetycznie wygląda :567:

Anubin 

Grafik 3D

Wysłany: 2013-06-19, 21:46   

Z tego co wiem, klany ustalają to już w wewnętrznym regulaminie klanu.

dla przykładu, mój były klan The Last Survivors, więc Anubin_TLS

ale ogólnie wszystko zależy od idei klanu. Jeśli jest grupa organizująca granie na CL, a przy okazji wiadomo, że takie inicjatywy zazwyczaj działają "falowo" (zapisuje się powiedzmy 8 graczy, a na stałe na CLu pozostaje 2 - wtedy wprowadzanie tagu klanowego nie ma sensu, ewentualnie w stałej grupie osób grających CL następuje ciągła rotacja osóbc, ludzie przychodzą odchodzą, a jednak nadal jest pewna stała grupa ludzi, wtedy powiedzmy klan może istnieć bez tagu.

Więc wszystko jak powiedziałem, sprowadza się do regulaminu klanowego./idei klanu

aberforth 

Konto na BN: aberforth
Konto na IDR: aberforth
Wysłany: 2013-06-20, 12:20   

Klany - Świetna sprawa. Popieram w 100%-tach.

Gildia? Nie dokońca rozumiem o co Ci chodzi Anubin.
Anubin napisał/a:
Gildia (jeśli powstanie) będzie tylko jedna, gdyż będzie mocno zależna od zarządu serwera i na odwrót zarząd będzie zależny w pewnym stopniu od Gildii.

Czyli co to zmieni? Jak możesz, to przybliż troszkę ten pomysł ;)

~~ Gandalf The Grey

Gajda 
:)

Konto na IDR: Gajda, Gajda2
Wysłany: 2013-06-20, 16:11   

Moja propozycja dotycząca zmian:

Rozumiem, że zmianę regulaminu uzgadniacie we własnym gronie(admin/zasłużeni), ale może by tak zasięgać opinii userów? Mam na myśli ankietę dot. zmiany reg. np 2-dniową ankietę? Bo widzę, zmiana w reg. bazaru nastąpiła, która jest wg mnie bez sensu. Nie pisałem o tym w tym topicu, bo myślałem, że to luźne propozycje, i trzeba coś więcej niż jeden niezadowolony user.

SevenHeaven 
Seveniątko

Konto na BN: to wstyd
Konto na IDR: SevenHeaven
Wysłany: 2013-06-20, 16:18   

Gajda napisał/a:
Nie pisałem o tym w tym topicu, bo myślałem, że to luźne propozycje, i trzeba coś więcej niż jeden niezadowolony user.

Tak, ale przecież w temacie o resecie problem z punktem 2.4 toczył się przez jakiś czas, jak i poprzez pw pewnych osób -> potem w gronie admini/zasłużeni. Nie wspominając już o osobnym temacie "Propozycja zmiany regulaminu działu Bazar IDR".
Imo nowy punkt regulaminu nikomu nie wadzi, a pomóc może. Dlatego też został (stosunkowo) radykalnie wprowadzony. Według mnie opinia userów została zasięgnięta - kto chciał to mógł się tam przecież swobodnie wypowiedzieć nikogo przy tym nie atakując. To, że tak nie było, to już inna sprawa.

"No w życiu bym nie ograniczył pojmowania Twojej osoby do jednej szufladki : D"
-NightWolffik

Janca 

Wysłany: 2013-06-20, 16:26   

Bardzo dobra, racjonalna zmiana. Oby tak dalej, chociaż wiele już do zrobienia nie ma.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi