diablo 3

Bashiok o walucie i kopiowaniu przedmiotów w Diablo 3

Dodał: Wanderer, 07.06.2009 15:00, Kategoria: Diablo 3

Community Manager Blizzarda, Bashiok wypowiedział się na oficjalnym forum Battle.Net na temat waluty i duplikatach w Diablo 3. Wyjaśni między innymi, dlaczego najwyższe runy stały się walutą w Diablo 2, oraz jakie są plany w tej sprawie w nadchodzącej części. Oto co napisał:

Bashiok: "Sprawa waluty ciągle jest poruszana, więc pozwólcie mi się do niej odnieść najlepiej jak potrafię.

Wysoko poziomowe runy w Diablo II stały się walutą z kilku powodów. Pierwszym (i najważniejszym) jest to, że były niezbędne do stworzenia kilku z najbardziej potężnych i poszukiwanych przedmiotów w grze po patchu 1.10,. Drugim powodem było duplikowane, co zaowocowało tym, że stały się one wystarczająco pospolite, aby stać się walutą. Trzeci powód? Dawniejsza waluta (złoto) była w zasadzie bezwartościowa. Przed runami wysokopoziomowymi walutą były Kamienie Jordana, a duplikowanie ich sprawiło, iż stały się kolejną walutą.

Jeśli byłyby zdobywane uczciwie, po prostu za mało z nich krążyło by po rynku, by stać się walutą.

To, że słowo „runa” jest używane do określenia run z Diablo III, nie znaczy że:
A. Będą najbardziej poszukiwanymi przedmiotami w grze (jednakże może się tak zdarzyć)
B. Duplikowanie będzie czynnikiem pozwalającym na zamianę przedmiotów rzadkich w pospolite
C. Nie będzie lepszej i bardziej odpowiedniej waluty

Ale, pomimo tego wszystkiego, chcemy, aby handlowanie przedmiotami było użyteczne. Nie ma nic złego w tym, że ludzie wymieniają przedmioty na inne . Staje się to problemem jedynie wtedy, gdy bariera wejścia do handlu ogólnego staje się nieprzystępna ze względu na drugorzędne rynki waluty oparte na duplikowanych przedmiotach. Ta rzecz nie będzie miała miejsca tak długo, jak istnieje zamierzona i o małym progu waluta, i gra jest zaprojektowana i utrzymywana tak, aby nie zezwalać na tworzenie nielegalnych przedmiotów."

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
killermaxi

Dodał: killermaxi, 01.08.2009 21:59

ziomal-puszczanie botów jest maxi...

__________________
po to żyjesz że by być kocim żarciem,czujesz się fajnie bo taka jest wola chausa.

Uther

Dodał: Uther, 09.06.2009 14:58

Duplikowanie mnie mniej martwi niż puszczanie botów .. co to za frajda z gry skoro program za nas znajduje itemy , bez sens ... kto to wymyslił wogóle , mam nadzieje że w d3 jakoś nie będzie z tym problemu i że itemy będą mniej więcej tyle warte co hr smile wtedy by była większa przyjemność z szukania , a co do antycheatu zico wydaje mi się że pomysł nie byłby wcale taki zły , pod warunkiem że byśmy za niego nie płacili smile a co do diabełka 2 to myśle że już gorzej nie będzie tylko lepiej ale z tym pomysłem resa pod koniec Kwietnia/Maja to wygrali bo pozbyłem się dobrego eQ i już mi się odechciało grać sad , teraz tylko czekać na nowego patcha o ile nie wyjdzie później niż d3 wink

__________________
Uważaj na słowa bo wyłapiesz w zęby młotek , odwijam oO

zico77

Dodał: zico77, 09.06.2009 13:27

mam nadzieje ze zrobia jakis program do monitorowania ( nie wiem jak to sie nazywa jakis antycheat jak w strzelankach niektorych pwnt) bo jak zaczna sie "dupy"omg to bedzie katastrofa.

Serious_Pandzior

Dodał: Serious_Pandzior, 09.06.2009 10:35

Chciałbym, żeby w D2 był specjalny chat od Handlu, i żeby można było tam pisać wiadomość np. raz na minutę. Ale trzeba byłoby trochę pozmieniać.. co jest raczej nie możliwe, bo admini nie pilnują porządku. Gracze rządzą Diablo i tyle.

supratec4

Dodał: supratec4, 08.06.2009 22:45

no zeby było tak jak w allegro "kup teraz"smile i po sprawiesmileprosciej i szybciejsmile zrobiliby podgrupy na levele i rodzaj itemu i to byłoby great nie trzeba byłoby zakladac specjalnych serwerow trade i doszukiwac sie stuffu w czatach..(brak spamu dla targowiska specjalny czat skupialibysmy sie na tym co chielibysmy kupic a nie syf na global-_-) Uwazam zeby to byla opcja zupelnie na plus wzbogacila by gre a wręcz dałaby świeżosc i frajdesmileInnowacja na 100% mysle że nikt by się nie obraził i zniechęcił do diabełka każdy by leciał na hajssmile mógłby byc system oceniania handlu ranking sprzedawców i najbogatszych graczy.. dodatkowo limit na ilość stuffu na handel który wraz z oceną by się zwiększał. wtedy każdy by się przyłożył do itemu który ma sprzedać i czy mu się opłaci(wystawianie też by kosztowało $ )

Komentarz został edytowany 3 razy, ostatnio: 08.06.2009 22:50

Valdek

Dodał: Valdek, 08.06.2009 14:38

Nic a nic wrr W ogóle Blizz nie ujawnia ostatnio wiadomości w tej sprawie. A narobili paniki, że reset pod koniec maja wrr

__________________
Ahhhh... Fresh flesh!

Uther

Dodał: Uther, 08.06.2009 14:34

Mi się wydaje że wymiana przedmiotami między 2 graczami byłaby podstawą targowania się bo po 1 jest łatwiejsze po 2 szybsze , niż wystawianie na targowisku , apropo patcha 1.13 do diablo 2 , wiadomo coś czy wprowadzą w Czerwcu ?

__________________
Uważaj na słowa bo wyłapiesz w zęby młotek , odwijam oO

Valdek

Dodał: Valdek, 08.06.2009 13:21

targowisko... hmm zależy jak to rozumieć... Czy coś takiego jak w Silkroad, czy coś jak WoW... Jednakże oba systemy (jak i w ogóle sytsem aukcji) nie jest do końca dobry... (według mnie). Ale jakby Blizz to odpowiednio przerobił, mogłoby to to być nawet fajne. bigsmile

__________________
Ahhhh... Fresh flesh!

supratec4

Dodał: supratec4, 08.06.2009 12:45

aukcja? p oto moja propozycja uniemożliwienie podniesienia itemu wyrzuconego przez innego gracza, tak samo brak handlu między 2 graczami wtedy byłaby rządza pieniądzasmile zrobić taki targ myśle że nawet dałoby klimat grze. Nie wyzywajcie mnie od razupwnt to tylko takie proposmile

Valdek

Dodał: Valdek, 07.06.2009 22:17

Ciekawe jak zlikwidują problem waluty bigsmile bo to, że nie będzie dupów i HR to było prawie pewne wcześniej... I przydałby się patch 1.13 (bo smaka se narobiłem bigsmile)

__________________
Ahhhh... Fresh flesh!

Yoss

Dodał: Yoss, 07.06.2009 17:55

Nareszcie fajne tłumaczenie smile Gratuluję, widać, że autor się postarał i włożył w to więcej wysiłku, niż przy poprzednich newsach smile2 Niestety w pewnych momentach starał się chyba na wyrost, błędy w interpunkcji (dużo przecinków nie znaczy dobrze) i w pisowni wyrazów złożonych, drobne składniowe. Niemniej jest duży postęp i bardzo mnie to cieszy.

Pozdrawiam, jak zawsze uważny i krytyczny, Yoss smile2

rychuvip

Dodał: rychuvip, 07.06.2009 16:44

"gra jest zaprojektowana i utrzymywana tak, aby nie zezwalać na tworzenie nielegalnych przedmiotów."

no i dobrze smile

__________________
porch monkey 4 life

Ulver

Dodał: Ulver, 07.06.2009 16:03

Rozumiem, że nie mają zamiaru robić nic z dupowaniem...

__________________
Nie lubię cię.




Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0