diablo 3

Blizzard szuka specjalistów od Next-Gen MMO

Dodał: Przemo, 29.04.2007 18:01, Kategoria: Blizzard

News archiwalny
W dzień po tym, jak firma Blizzard Entertainment potwierdziła, że 19 maja zapowie swoją nową grę, na stronie Blizzarda pojawiły się trzy nowe oferty pracy dla specjalistów od gier typu Next-Gen MMO (Massively-Multiplayer Online):


Zaogniło to falę spekulacji na temat nowej gry Blizzarda, która zostanie ogłoszona 19 maja. Pytania nasuwają się same. Czy gra, która zostanie zapowiedziana za trzy tygodnie będzie należała do gatunku Next-Gen MMO, czyli Massively-Multiplayer Online na konsole nowej generacji typu XboX 360? Jeśli tak, to czy chodzi tutaj o konwersję World of Warcraft, a może o Starcraft MMO, Diablo MMO lub o całkowicie nowe uniwersum? Nie wykluczone także, że Next-Gen MMO oznacza w tym przypadku Massively-Multiplayer Online następnej generacji dla PC... Faktem jest, że Blizzard nie wspomniał w żadnej z trzech nowych ofert pracy o jakiejkolwiek platformie, to pozostawia "otwartą furtkę" do kolejnych spekulacji. Serwis GameDaily poprosił Blizzarda o komentarz w tej sprawie, oczywiście firma odmówiła podania jakichkolwiek szczegółów. Dla osób znających język angielski podajemy link do artykułu w serwisie GameSpot, w którym zawarte zostały rozmyślania redaktorów na temat przyszłej gry Blizzarda, w oparciu m.in o trzy wyżej wspomniane oferty pracy dla specjalistów od gier typu Next-Gen MMO.

Warto przy okazji zaznaczyć, że powyższe oferty pracy, wcale nie muszą dotyczyć gry, którą Blizzard ogłosi 19 maja. Jedna z hipotez, przedstawiona m.in. w serwisie BlizzPlanet.com, głosi, że Blizzard zapowie w tym roku więcej niż jeden nowy projekt. Pierwsza nowa gra co już jest pewne, zostanie ogłoszona za trzy tygodnie podczas Worldwide Invitationals. W sferze domysłów, pozostają jeszcze dwa terminy, słynne targi E3 (11-13 lipca) oraz światowy konwent fanów gier "Zamieci" - BlizzCon (3-4 sierpnia). Oczywiście to jedynie spekulacje oparte m.in. na tajemniczych wypowiedziach ludzi Blizzarda. Warto przytoczyć tutaj słowa Roba Pardo, wiceprezesa Blizzarda, który powiedział w jednym z ostatnich wywiadów (dla serwisu next-gen.biz): Mamy kilka gier na platformę PC w produkcji, pracujemy także nad nowymi materiałami do World of Warcraft, jak choćby kolejnym rozszerzeniem. Wymarzonym rozwiązaniem dla graczy z pewnością byłoby wykorzystanie przez Blizzarda, wszystkich trzech wyżej wspomnianych terminów, na zapowiedzi nowych gier - Starcrafta 2, kolejnego dodatku do World of Warcraft no i oczywiście Diablo 3 ;). Póki co pewne jest tylko jedno, 19 maja Blizzard ogłosi nową grę, więc pozostaje nam gryźć paznokcie z niecierpliwości przez najbliższe trzy tygodnie w oczekiwaniu na to, co szykują dla nas panowie z "Zamieci" ;)

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.