diablo 3

Diablo 2 - Jedna ze stu najlepszych gier wszech czasów

Dodał: Szeranf, 16.11.2012 12:40, Kategoria: Diablo 2

Patrząc na tytuł newsa, pewnie się zastanawiacie czy dopiero teraz nas olśniło - nie, my to wiemy już od dawna. Są wszelakie plebiscyty, gdzie takowe tytuły się rozdaje (tak jak ten news niżej), albo, tak jak tym razem, jakieś autorytety medialne przedstawiają nam swoje opinie w postaci autorskich zestawień. Amerykański magazyn TIME pokusił się o stworzenie listy 100 najlepszych gier wszech czasów, warto się z nią zaznajomić, bo jest na niej Diablo 2.

Trudno sobie wyobrazić świat bez gier video. Dla jednych są one po prostu stratą czasu. Dla innych to portal do przedziwnych, a za razem wspaniałych alternatywnych światów. Dla wszystkich, niezależnie od twojego nastawienia, są one istotną częścią naszej kultury.


Zestawienie obejmuje okres czasu od 1970, więc ponad 40 lat, prawie pół wieku. Nie przyznano konkretnych miejsc, każda z setki gier wymienionych na liście All-TIME 100 Video Games może być traktowana równorzędnie - dla nas jednak najważniejsze tutaj jest Diablo II. Trochę dziwne, że nie pojawiła się na liście jedynka, choć może dwójka występuje tutaj jako reprezentantka fenomenalnej serii Blizzarda.



Co myślicie o tym zestawieniu? Graliście w któreś gry wymienione tam poza Diablo II? Może uważacie, że czegoś tam zabrakło? Czekamy na Wasze komentarze na ten temat. .

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Mastemoth

Dodał: Mastemoth, 19.11.2012 09:50

Chłopaki - jak w takim rankingu nie bierze się pod uwagę takich gier jak Fallout 2, heroes 3, Morrowind..No i wiele innych które wymieniliście...To zestawienie jest niepoważne, nieprofesjonalne i pewnie zrobione przez nowicjuszy lub kompletnych amatorów..Te tytuły wyznaczały jakość dla swoich gatunków. Nie jestem pewien ale chyba bardziej kierowali się konsolami.

__________________
Blizzard North znani jako NIEBIESCY pokazali jak to się robi...Activi$ion Bli$$ard znani jako $-ZIELONI-$ pokazali jak to spieprzyć i jeszcze na tym zarobić.

Burial

Dodał: Burial, 18.11.2012 21:58

Ech... Tak jak już było wspomniane: brakuje Baldur's Gate (stawiałbym na dwójkę), Fallouta (stawiałbym na jedynkę), Tormenta, Heroes III, a dodałbym jeszcze Age of Empires. Choć z drugiej strony szacunek za pamięć o np. Chrono Triggerze.

Natomiast jeśli chodzi o Gothika to jego nieobecność na tej liście wcale mnie nie dziwi. I to nie dlatego, że osobiście akurat nie lubię tej gry. Po prostu: jest ona znana tylko w krajach niemieckojęzycznych i Europie Wschodniej, w Stanach ta nazwa nikomu nic nie mówi i nikt w to nie gra. Próbą zmiany tej sytuacji była Arcania, no, ale wyszło jak wyszło...

rafikozor

Dodał: rafikozor, 16.11.2012 23:11

COD4:MW i ME3 na jednej liście ze StarCraftem i Diablo2? O kant dupy rozbić taką listę...

Nooo chyba, że rzeczywiście to 'reprezentanci' serii, ale tak czy siak, brak choćby jednej rajdówki... a znalazły się jakieś AngryBirds:C

Szeranf

Dodał: Szeranf, 16.11.2012 18:32

Zgadzam się z CNO - to jest bardzo subiektywne zestawienie. Nie znamy kryteriów, znamy wyniki - nie wiadomo czym się kierowano, może średnimi wynikami recenzji, bo tak jak wspomniał już CNO, osoby układające tę listę raczej nie zagrały we wszystkie produkcje. Ja dorzucę od siebie, że należy też wziąć poprawkę na kontynent z jakiego przyszła ta lista - inaczej wygląda sytuacja w Ameryce, inaczej a Europie, a pomyślmy co byśmy znaleźli na Azjatyckim zestawieniu.

Wolałbym, żeby tutaj były czasem ujęte serie, zamiast pojedynczych gier: ot, choćby Diablo, Warcraft zamiast samego WoWa, TES zamiast Obliviona. Co do Gothica, to tak jak pisałem wcześniej - z tego co wiem, to ta seria nie zdobyła dużej popularności poza starym kontynentem - podobnie jak wiele gier z Azji nie wydano na naszym rynku. O Herosach przecież słyszeli nawet Ci co nie grali. Gdzie legendy RPG (w które muszę jeszcze kiedyś pograć, brak czasu obecnie verysad ), Baldury, Icewindy, Planescape'y, Fallouty, Neverwintery (o gothicu już było), Daggerfal z TES'ów powinien być za niesłychanie wielki świat? Gdzie Syberia? Vice City/San Andreas/GTA? Co do strzelanek to się za bardzo nie znam, ale też pewnie wielu brakuje.

Zestawienie jest jakie jest - kilka pozycji bym pewnie wywalił, ale i tak brakłoby mi miejsca na własne propozycje. W każdym bądź razie lista wywołała dość spore zainteresowanie - wielu graczy w komentarzach do listy na stronie TIME'a zapodaje pominięte tytuły tak jak my. Ale przynajmniej coś się dzieje, gracze mają szansę powspominać, powymieniać się tymi wspomnieniami, co jest moim zdaniem znacznie większym wyróżnieniem dla gry, niż miejsce na liście.

FunDiablo3

Dodał: FunDiablo3, 16.11.2012 18:03

Bez Heroes 3 to nie lista 100 najlepszych gier pwnt

Hellstein

Dodał: Hellstein, 16.11.2012 17:31

Hmmm...? Nie ma Heroes 3...? D:
Rzeczywiście! Widocznie niczym w książkach Pratchetta mój umysł spokojnie zignorował fakty, które nie mogą być możliwe.

Panie i Panowie, ta lista to kłamstwo, zmowa, bullshit, bzdura i sowiecka propaganda. Wszyscy wiedzą, że nie ma listy najlepszych gier bez Heroes 3.

zbayno

Dodał: zbayno, 16.11.2012 16:47

Niestety lista jest nieważna... Poza wieloma moimi ulubionymi grami, nie ma tam Heroes 3, a każda lista bez tej gry, jest niestety nieważna!

__________________
Nie widać, nie słychać.

rmx65

Dodał: rmx65, 16.11.2012 16:26

IMO słaba lista... nie ma na niej wieelu mocnych tytułów, np. jak już poprzednicy mówili Gothic i TES III Morrowind verysad

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 16.11.2012 15:06

Imo lista powinna być traktowana z przymrużeniem oka. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że recenzenci z TIME'sa pograli we wszystkie te sto gier, plus drugie tyle które też mogły konkurować.

@Hellstein:
Jeżeli na jakiejkolwiek liście najlepszych gier nie ma serii Gothic (do Trójki włącznie) to wg. jest ona niekompletna. Tak samo odnośnie The Elder Scrolls, wg. mnie najlepsze były w kolejności: Morrowind, Skyrim, Oblivion. Ten ostatni też trzyma poziom i miło go wspominam, chociaż jest kilka powodów przez które zasłużył sobie właśnie na takie miejsce: totalnie skopane skalowanie przeciwników, wyglądające tak samo jaskinie itp.

No ale że chociaż Diablo znalazło się na tej liście to dobrze. Już nie ważne czy jedynka czy dwójka, ważne że w ogóle ;].

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 16.11.2012 15:08

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

PvPforFun

Dodał: PvPforFun, 16.11.2012 14:00

Mi tam brakuje Fallouta 2 wrr

Hellstein

Dodał: Hellstein, 16.11.2012 13:40

Tak na szybko, po pierwszym rzucie oka - większość moich faworytów znalazłem. Zabrakło mi Gothica 2 z jego niesamowitym klimatem oraz genialnego Dungeon Keepera - lecz ten pewnie jest za mało znany. Za to kompletnie nie rozumiem braku samego Warcrafta. Mass Effect 3 to jakaś pomyłka. Można by wspomnieć pierwszą część, ale nadal nie by mnie to nie przekonało. Oblivion? Chyba za społeczność modderów, bo samą grę zapamiętałem tylko dzięki niezauważalnej fabule i przełomowemu DLC "Zbroja dla konia". Tu by bardziej pasował Morrowind.

EDIT: Aż zapomniałem pwnt
Diablo 2 chyba nikogo nie dziwi. Czy powinno się znaleźć Diablo 1? Na pewno tak, ale jeśli seria może mieć tylko jednego reprezentanta, sprawa staje się bardziej skomplikowana. Nie umiem rozstrzygnąć, czy na miejsce na liście bardziej zasługuje przełomowa, mroczna jedynka, czy dwójka, która to właśnie odniosła tak spektakularny sukces.

Komentarz został edytowany 2 razy, ostatnio: 16.11.2012 13:43




Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0