Diablo 3 - Dalsza walka z botami i limit tworzonych gier • Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1
diablo 3

Diablo 3 - Dalsza walka z botami i limit tworzonych gier

Dodał: CoNaObiad, 13.06.2012 16:16, Kategoria: Diablo 3

Blizzard cały czas poprawia swoje najnowsze dzieło. Przeszkadzają w tym niestety nieuniknione ataki oszustów, o czym pisaliśmy w poprzednim newsie. By utrudnić życie użytkownikom botów, twórcy postanowili wprowadzić system znany z Diablo 2 - ma on polegać na limicie tworzonych gier w danym czasie. Więcej informacji znajduje się w rozwinięciu newsa.

Wypowiedź Blizzarda:
Dodaliśmy limit gier, które można stworzyć w określonym czasie. Osoby, które osiągną ten limit, zostaną poinformowane odpowiednim komunikatem. Po otrzymaniu takiego powiadomienia będzie trzeba zaczekać od około 10 do 15 minut.

Zmiana ta ma wspomóc działanie serwerów, będziemy monitorowali sytuację i wprowadzali ewentualne zmiany. Szukamy obecnie najlepszego rozwiązania, które pozwoliłoby grać bez problemów normalnym fanom, ale utrudniłoby życie tym zakładającym gry w bardzo krótkim czasie.

Wkrótce po tym twórcy opublikowali jeszcze jedno ogłoszenie. Twierdzili, że ich pomysł nie do końca się powiódł, co uzasadnili słowami:
Po otrzymaniu dużej ilości zgłoszeń doszliśmy do wniosku, że limit nie działa tak jak powinien. Wyłączamy tę opcję do jutra, kiedy to ustalimy co dalej z nią zrobić.

Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, boterzy będą mieli naprawdę małe pole manewru. Z drugiej - zwykli, nie używający nieuczciwych programów gracze, będą odrobinę poszkodowani ograniczeniem. Podobna sytuacja miała miejsce w D2, gdzie często np. przy "przerzucaniu przedmiotów" osiągało się taki limit.

Co o tym myślicie? Czy podobają się Wam metody, którymi Blizzard chce zwalczać oszustów? Zapraszam do dyskusji. .

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
xywa11

Dodał: xywa11, 14.06.2012 21:17

blizz poradził już sobie z większymi problemami. Z tym też da radęgalsses

__________________
Nekromanta.

weronikaneska

Dodał: weronikaneska, 14.06.2012 20:53

Ile razy słyszałam ,że d2 schodzi na psy, przez boty, i inny syf jaki był/jest na BN. Blizz już sobie dał luz z D2, ale w D3 już ma być dobrze itd. Nieuczciwi gracze nie będą mieli tam życia i inne takie... Tymczasem powracają do starych niesprawdzonych metod, i coś mi się wydaje, że mimo iż D3>D2 to syf jaki powstanie będzie też większy. Szczere -miałam nadzieję, że walka Blizza będzie skierowana przede wszystkim w kierunku nieuczciwym graczom, ale w ten sposób by normalni ludzie nie cierpieli przy okazji....

__________________
palę LD, piję EB, używam OB, i jest OK kto jeszcze może tak powiedzieć?

Mastemoth

Dodał: Mastemoth, 14.06.2012 16:52

Czytając poprzednie i to info widzę że sytuacja zamiast się klarować obrasta w większy syf. A zajrzałem z ciekawości czy już jest stabilnie. Dla mnie bez różnicy - nie żal mi po prostu że w tym nie uczestniczę.
Blizz robił te grę za długo - i teraz nie ma wymówek.
Panowie twórcy - 2 lata pracy nad grą i 10 reklamy nie wystarczy by produkt był doskonały.

__________________
Blizzard North znani jako NIEBIESCY pokazali jak to się robi...Activi$ion Bli$$ard znani jako $-ZIELONI-$ pokazali jak to spieprzyć i jeszcze na tym zarobić.

el

Dodał: el, 13.06.2012 20:01

Rozwiązanie 1000 obrazków typu CAPTCHA kosztuje u Rosjan ok. $2, więc to żadne utrudnienie dla boterów, za to spora niedogność dla normalnych userów.
Te ograniczenia w ilości tworzonych gier nie powinny mieć miejsca. Wbrew pozorom można wyłapać 99% botów, ale widać B. na tym nie zależy.

Szeranf

Dodał: Szeranf, 13.06.2012 19:56

@sir kristoff - ale skoro wzięli ogromną część rozgrywki na stronę serwera, czyli wszelakie generowanie przedmiotów, potworów i innych aspektów gry pozbawiając nas tym samym offline single playera, to niech sobie nałożą jakieś filtry na wiadomości jakie serwer wysyła i przyjmuje by uczciwy gracz nie odczuwał niedogodności. Gdyby sprawdzane było wszystko przy każdym logowaniu, to mogło by to spowodować spore przeciążenie serwera, który byłby obarczony kolejnym zadaniem - dużo graczy się loguje i często - zlustrowanie każdego to nie takie hop siup. Z resztą w d2 też nie wszystkie przedmioty bugged znikały przy masowym czyszczeniu.

Zasadniczym błędem Blizza jest to, że już dopuścił hacki, co może lekko zachwiać ekonomię. Tak się jednak zastanawiam i myślę, że na dłuższą metę oszuści na ten aspekt wpływu nie mają. Skoro nie będzie resetów, to gracze dorobili się już tego, co mieliby za kilka miesięcy. Poza tym nadmiar złota zostanie zredukowany przez prowizję. Ciekawy jestem wielce, jak się sprawdzi RMAH i jakie problemy z tego wynikną - bo wynikną, tego można być pewnym... Niestety. sad

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 13.06.2012 19:57

sir_kristoff

Dodał: sir_kristoff, 13.06.2012 19:16

Te ograniczenia to jeden z największych syfów jaki blizz wymyślił w d2. Osobiście mnie to doprowadzało do białej gorączki jak się chciało np porobić brs.
W ogóle to chyba nie tędy droga. Może bardziej skuteczne byłoby robienie takich systematycznych nalotów jak to miało miejsce w d2. Tylko że nie co pół roku tylko np codziennie. Albo w ogóle jakaś kontrola zgodności plików przy każdorazowym logowaniu.

Leon_1984

Dodał: Leon_1984, 13.06.2012 17:29

Czyli nie poczynili żadnych postępów od czasów D2 w tej kwestii?! Kpina. D3 powinien mieć już zaimplementowany program skanujący na bieżąco poczynania gracza. Ale już po ptakach.
Szeranf, masz rację. Kiedyś też myślałem o tym. Wysłałem chyba nawet maila do blizza ale pewnie zlali go.
To by rozwiązało problem botów. Może ktoś wie jak dotrzeć do blizza?

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 13.06.2012 18:20

Szeranf

Dodał: Szeranf, 13.06.2012 17:08

Niech dadzą to zabezpieczenie jak przy rejestracji w niektórych miejscach w sieci - captcha. Przyznam się szczerze, że raz trafiłem na takie nieczytelne i niejednoznaczne te obrazki, co w połączeniu z maksymalną liczbą zmian obrazka 5 na jakiś czas spowodowało, że rejestrowałem się pół godziny.

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 13.06.2012 17:10

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 13.06.2012 16:50

Jeśli nie ma być botów to oczywiście bardzo fajnie. Ale jeśli normalny gracz też ma dostawać realmdowna, bo np. zmienił za szybko postać/stworzył nową grę, to wypad mi z tym.

__________________
Fapałke i Nubałke ;(




Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0