diablo 3

Diablo 3 - Diablo bije kolejne rekordy sprzedaży

Dodał: xywa11, 06.08.2014 13:33, Kategoria: Diablo 3Jak donosi PCLab.pl, Diablo, bijąc na głowę wszelkie inne produkcje, sprzedało się w nakładzie ponad 20 mln kopii na całym świecie, tym samym wyprzedzając takie gry jak Minecraft, StarCraft i Battlefield 2.

Zapraszamy do rozwinięcia newsa!

Activision Blizzard ujawniło swoje najnowsze wyniki finansowe, a przy okazji wspomniało o sprzedaży kilku swoich najważniejszych gier. Prawdziwym rekordzistą jest tutaj Diablo III, który łącznie na wszystkich platformach znalazł 20 mln nabywców. To, że Diablo III będzie hitem sprzedażowym wiadomo było jeszcze przed jego premierą. Liczba złożonych pre-orderów była, jak na pecetowy tytuł, naprawdę bardzo duża. Także sama sprzedaż po premierze wyglądała naprawdę dobrze. Diablo III Reaper of Souls

W ciągu dwóch lat Diablo III sprzedało się łącznie z dodatkiem Reaper of Souls w liczbie ponad 20 mln sztuk. Choć firma nie podała dokładnie, ile kopii rozeszło się na danych platformach, to ze statystyki firm analitycznych wskazują na gigantyczną dominację pecetów. To właśnie na głównej platformie dla tego tytułu sprzedano około 17 – 18 mln sztuk Diablo III, a pozostałą częścią podzieliły się między siebie PS3 i X360.

Tym samym Diablo III jest najlepiej sprzedającą się grą w historii komputerów osobistych detronizując Minecrafta, StarCrafta i Battlefielda 2 (na liście bestsellerów pojawia się też World of Warcraft, ale trudno określić dokładną liczbę sprzedanych kopii). Wynik zostanie oczywiście poprawiony, bo już niedługo Diablo III zagości na konsolach obecnej generacji. Co więcej, pojawiły się przecieki o kolejnym rozszerzeniu Sword of Wisdom, które miałoby zostać ujawnione na Blizzconie. Co prawda Blizzard zaprzecza, że coś takiego jest w produkcji, ale samo zakończenie Reaper of Souls wyraźnie wskazuje, że to jeszcze nie koniec przygód naszego Nefalema. Źródło


Co myślicie o tak wielkim nakładzie sprzedanych kopii trzeciej części Diablo? Czy zgadzacie się z panami z PCLab.pl iż trzecia część legendarnej serii gier MUSIAŁA odnieść sukces komercyjny? No i jakie są wasze wrażenia z grania po ponad dwóch latach panowania Diablo III? Komentujcie!

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
LuQ89

Dodał: LuQ89, 14.08.2014 17:08

Coś tam poprawili pod względem podstawki, ale to żaden wyczyn zrobić lepszy dodatek po takim dziadostwie jakim była podstawka i naprawdę nie ma czym się chwalić.

Ta gra to nadal profanacja serii i żaden dodatek już tego nie zmieni. Muzyka, cinematiki, ogólny klimat produkcji to dno i trzy metry mułu o uproszczeniach dla debili już nie wspominając. Diablo III to idealna gra dla konsolowych dzieciaków z zwisającym gilem z nosa, ale nie dla ludzi którzy pokochali dwie wcześniejsze odsłony. Gra nie posiada tej iskry co poprzednie części i tu wcale nie chodzi o nostalgie.

__________________
"Niebiosa zapłaczą płomiennymi łzami, prawi upadną przed niegodziwcami i całe stworzenie zadrży na widok płonących sztandarów piekieł!"

tetkris

Dodał: tetkris, 06.08.2014 22:14

gierka na poczatku wydania byla kiepska , to odrzucilo wielu fanow i mimo wielu wielu poprawek i dobrych checi ze strony blizza , wynik sprzedazowy dodatku byl bardzo niski w stosunku do podstawki bo tylko 3 miliony, na ten moment po tych wszyskich poprawkach w diablo 3 rosa gra sie bardzo dobrze , jedynie przeszkadza mi beznadziejna optymalizacja gry po wydaniu rosa na ktora tone ludzi narzeka z komputerami z kosmosu nawet.

Komentarz został edytowany 2 razy, ostatnio: 06.08.2014 22:14
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.