diablo 3

Diablo 3 - Dom Aukcyjny: uwaga na ceny gemów

Dodał: CoNaObiad, 26.01.2013 12:59, Kategoria: Diablo 3

Ostatnio wiele osób zgłaszało dziwne "anomalie" związane z gemami wystawianymi w Domu Aukcyjnym. Gracze zauważyli, że ceny kamieni podejrzanie nagle spadły. Co może być tego przeczyną? Dowiecie się tego w rozwinięciu newsa!

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z nowym sposobem oszustwa. Metoda ta polega na tym, że wystawia się 10 gemów (jakiejkolwiek jakości) po bardzo niskiej cenie, a następnie używa drugiego komputera by natychmiast je odkupić. AH oczywiście "ucina" 15% ceny, ale to żadna strata przy i tak niskich ilościach złota.

Dzięki temu mechanizm Domu jest oszukiwany, a przy próbie sprzedaży cena następnych kamieni jest automatycznie zaniżana. Nic nie stoi na przeszkodzie by zmienić ją na wyższą; nieuważni mogą jednak z przyzwyczajenia wcisnąć "Ok", a właśnie na takich gapiów czekają scammerzy. Zdarzyły się już przypadki, że sprzedano wartościowe kamienie po niemal połowie oryginalnej ceny.

Sytuację dobrze obrazuje zdjęcie, które zrobił jeden z fanów:

Diablo 3 - AH oszustwo


Co o tym sądzicie? Czy Wy też zaobserwowaliście spadek cen, kiedy możemy się spodziewać patcha łatającego tę dziurę? Zapraszamy do dyskusji! .

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
skrecu

Dodał: skrecu, 29.01.2013 08:27

gdzie tu oszustwo??
to jest wykorzystywanie nieuwagi, żeby nie powiedzieć głupoty, ale od razu oszustwo??

poza tym pachnie mi to lipą, bo przecież nigdy nie wiemy od kogo kupujemy gemy, szansa że odkupimy akurat swoje jest niewielka
i tak samo jak na to, że to akurat my załapiemy się na transakcje po zaniżonej cenie, przecież każdy wie że czasem gemy sprzedają się w tym samym momencie w którym zostały wystawione

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 29.01.2013 08:32

__________________
http://www.diabloprogress.com/player/skrecu-2705

Szeranf

Dodał: Szeranf, 28.01.2013 10:56

@xywa11 - obecnie redakcja jest skupiona na Diablo 3, ponieważ na tym polu musimy sobie wyrobić renomę. W przypadku dwójki mamy sporo materiałów, ale z pewnością znalazło by się coś o co można by było te działy uzupełnić (sam mam trochę niedokończonych materiałów), oczywiście jeśli znajdziemy czas i działy o trójce będą na poziomie co najmniej zadowalającym. W kwestii newsów, to tak jak pisał Zbayno - nie ma newsów o d2 poza resetami ladderów. Jedyne co można by było zrobić w kwestii dwójki i jedynki to pisać o wydarzeniach ze społeczności, ale i z tym byłoby ciężko, moim zdaniem powinno się też pisać tutaj o realmie, ale proponowałem to już kilka razy i nic.

Trist

Dodał: Trist, 27.01.2013 19:33

Tam gdzie jest multi, tam będą oszuści i nic tego nie zmieni. Tym niemniej dzięki za info, bo o takich sytuacjach trzeba mówić. Pewnie kiedyś to naprawią, ale do tego czasu...

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 27.01.2013 11:18

Yup, temat o Jedynce i Dwójce raczej wyczerpany... Czasami ukaże się jakiś ciekawszy filmik czy informacja o D1/D2, np. ostatnio modelka jako rogue, ale to już raczej należy do rzadkości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, że jak znajdziecie coś interesującego, to nam to podesłać.

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

zbayno

Dodał: zbayno, 27.01.2013 08:46

Ale czego oczekujesz na temat D2? Newsów na temat patchy, turniejów pvp czy PTR? Jeśli chodzi o D2 to na forum temat jest prawie maksymalnie wyczerpany w działach zakładanych przez adminow, jak i userow.

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 27.01.2013 13:45

__________________
Nie widać, nie słychać.

xywa11

Dodał: xywa11, 27.01.2013 00:08

Mam jednak pytanko:

Czy bedzie cos o Diablo 2? Czy tylko ciagle nawijanie o D3?

__________________
Nekromanta.

xywa11

Dodał: xywa11, 27.01.2013 00:07

Tutaj, w D3 jednej z najpopularniejszej grze w roku bylo to do przewidzenia i bez grzybkow.. Smutne troche.

__________________
Nekromanta.

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 26.01.2013 16:09

No jasne, jasne, zawsze trzeba uważać. Chyba w każdej grze multiplayerowej, w której jest możliwość handlowania z innymi, pojawiają się oszuści ;<.

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

PvPforFun

Dodał: PvPforFun, 26.01.2013 13:36

Mnie akurat ten problem nie dotyczy, bo kamieni prawie w ogóle nie sprzedaje, a czasami kupuję. Przy każdej transakcji staram się dokładnie sprawdzać jakie kwoty są powpisywane itd.

Niemniej dzięki za info. Jak widać na każdym kroku trzeba uważać, żeby nie dać się oszukać.




Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0