diablo 3

Diablo 3 - Kolejna fala banów

Dodał: Szeranf, 19.12.2012 09:00, Kategoria: Diablo 3

Wygląda na to, że Blizzard niczym Święty Mikołaj wie, kto w tym roku był grzeczny, a kto nie, a co za tym idzie, nie poprzestaje na przyglądaniu się poczynaniom nieuczciwych graczy. Lylirra poinformowała właśnie, że w tym roku pod choinką oszuści może rózgi nie znajdą, ale z pewnością pożegnają się ze swoimi kontami w Diablo 3. Nie jest to pierwsza taka zorganizowana akcja - Blizzard sukcesywnie banuje graczy używających programów trzecich, ale od czasu do czasu przeprowadzana jest bardziej szczegółowa kontrola. Tym razem świat Sanktuarium opuściło kilka tysięcy użytkowników.

Zablokowaliśmy ostatnio konta kilku tysięcy graczy w Diablo III, którzy zostali przyłapani na korzystaniu z systemów automatyzacji rozgrywki – popularnych „botów” – podczas gry. Poza łamaniem zasad fair play, tego rodzaju oprogramowanie, jak również „hacki” i inne rodzaje oszustw mogą być przyczyną poważnych problemów technicznych oraz kłopotów z działaniem serwisu Battle.net. Aby dowiedzieć się więcej na temat naszych zasad działania dotyczących nadużyć w Diablo III oraz ich wpływu na rozgrywkę, prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie pomocy.

Utrzymanie stabilnego, bezpiecznego i sprzyjającego zabawie środowiska sieciowego jest dla nas zawsze najwyższym priorytetem. Będziemy nadal monitorować sytuację na Battle.net i podejmować stosowne działania, kiedy będzie to konieczne. W międzyczasie, jeżeli zauważycie podejrzane zachowanie wskazujące na możliwość wykorzystywania botów, możecie to zgłosić do Blizzarda – więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym wątku. (W jednej z następnych aktualizacji umożliwimy zgłaszanie tego rodzaju praktyk bezpośrednio z poziomu klienta gry.)

Jeżeli chcecie uzyskać więcej informacji na temat działań związanych z funkcjonowaniem konta, prosimy odwiedzić sekcję zarządzania kontem.


Jak można wywnioskować po wypowiedziach na różnych forach w internecie, masowe bany przyniosły skutki i zebrały odpowiednie żniwo. Miejmy nadzieję, że zbanowano też konta-matki bardziej profesjonalnych boterów, którzy swoje łupy tam przenoszą, by ich nie stracić w przypadku takich akcji. Bardziej zorganizowani oszuści pewnie i tak zarobili na kolejne egzemplarze gry, ale niedzielni boterzy raczej prędko mogą nie zagrać, a jeśli już, to pewnie dwa razy się zastanowią, nim znów użyją nielegalnych programów. Czekamy na Wasze komentarze. .

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Mastemoth

Dodał: Mastemoth, 24.12.2012 11:35

Tylko dodatkowy ban na IP był by bardziej uciążliwy - ale po co ..W końcu to kolejna sprzedana kopia gry więc nie ma co za bardzo nękać cyganów świata Diablo. Dobrze że coś z tym robią.

__________________
Blizzard North znani jako NIEBIESCY pokazali jak to się robi...Activi$ion Bli$$ard znani jako $-ZIELONI-$ pokazali jak to spieprzyć i jeszcze na tym zarobić.

Szeranf

Dodał: Szeranf, 19.12.2012 17:23

@Hellstein, tylko że profesjonaliści mają zgłoszoną działalność i odprowadzają podatki. Na przykładzie naszego kraju, to przecież na allegro sprzedaje się tego ogromne ilości, nie tylko z gier związanych z Diablo i raczej to nie jest lewy handel, bo ktoś by się tym już dawno zajął.

Hellstein

Dodał: Hellstein, 19.12.2012 17:19

Ja mam lepszy pomysł. Zamiast banować boterów, powinni wysyłać zapis ich transakcji z RMAH do Urzędu Skarbowego.

mefitho

Dodał: mefitho, 19.12.2012 16:09

Tacy pseudo gracze maja wiele kont i spokojnie z gory na takiego bana sikaja bo kasa i itemy sa przenoszone, proste jak budowa cepa.

Kabal

Dodał: Kabal, 19.12.2012 13:19

To nie jest tak do końca, że dostajemy bana i po grane jest całkowicie, najpierw, jeśli przyłapią przy używaniu wszelakiego rodzaju hacków - botów. Dostaje się tzw. bana "Warna" ( ostrzeżenie ) i konto jest zablokowane na jakieś 7-10dni, potem można grać dalej, ale jest się pod szczególną "obserwacją" Jeśli jednak, ponownie użyjemy hacków - botów i zostaniemy przyłapani, dostajemy bana "Perma" ( dożywotniego ) Można wtedy iść sobie zakupić nową wersję gry, tak to działa, przy wszystkich gier Zamieci smile

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 19.12.2012 12:22

Ładnie podsumowane.
Dobrze, że Zamieć organizuje takie akcje. Hacki zawsze były, są i będą, chyba w każdej grze. Tak jak zaznaczył Szeranf, dla jednych oszustów to koniec przygody z D3. Inni zamawiają już kolejną kopię gry...

__________________
Fapałke i Nubałke ;(
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.