diablo 3

Diablo 3 - Odzyskane przedmioty przypisane do konta w Tajwanie

Dodał: Szeranf, 20.12.2012 09:20, Kategoria: Diablo 3

W przypadku okradzionego konta w Diablo 3, Blizzard daje możliwość przywrócenia jego stanu sprzed krytycznego momentu, a co za tym idzie odzyskania utraconych przedmiotów. Jak się okazuje znalazły się osoby, które postanowiły wykorzystać tę możliwość do niecnych celów, na czym cierpi gospodarka. Blizzard nie ma zamiaru przyglądać się temu bezczynnie - od teraz przedmioty znajdujące się na przywróconym koncie w regionie Azji będą na stałe do niego przypisane.

Rozumiemy, że sytuacja kiedy czyjeś konto zostaje okradzione nie należy do przyjemnych, więc ze względu na to zapewniamy przywracanie kont. Jednakże w ostatnim czasie odnotowaliśmy szereg przypadków, kiedy to dział obsługi klienta został oszukany poprzez powoływanie się na kradzieże w celu wyłudzenia dodatkowych przedmiotów. W związku z tym zdecydowaliśmy się zaktualizować zasadę przywracania kont w Azji, by pomagać graczom i jednocześnie chronić gospodarkę gry. Ta zmiana będzie potwierdzać nasz pogląd na sprawę oszustw i kradzieży, oraz przyjęcie zasady "zero tolerancji".

Poczynając do godziny 11:00 tajwańskiego czasu 18 grudnia 2012 roku, wszystkie przywrócone elementy ekwipunku (wliczając w to ekwipunek i skrzynkę), jak na przykład bronie i pancerze, będą przypisane do konta. Oznacza to, że elementy te nie będą mogły być przedmiotem handlu z innymi graczami, bądź wystawiane na aukcje, ale będą mogły być dalej wymieniane między postaciami w obrębie konta, bądź sprzedawane do NPC. Chyba, że poprzez przywrócenie konta otrzymało się złoto, bądź towary. [sic] Po wprowadzeniu w życie tej polityki, tak jak i w przeszłości, będziemy monitorowali gospodarkę gry i dokonywać ewentualnych zmian, jeśli będą potrzebne. (Uwaga: po tym jak zakończy się proces przywracania konta gracza, wszystkie przedmioty które wydropi, bądź zakupi nie będą poddawane restrykcją przypisania do konta)

Usługa przywracania konta istnieje po to, by pomóc graczom poradzić sobie w przypadku kradzieży i mamy nadzieję, że nikt nie będzie zmuszony z niej korzystać. Chroń swoje konto przed złodziejami; najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na swoim komputerze, oraz używać zabezpieczeń Battle.net, np. Battle.net Authenticator. Stosowanie środków ochrony nie zawsze przynosi doskonałą ochronę, ze względu na ludzkie zaniedbania; według naszych danych, nieraz spotykamy się z sytuacją, gdy jakiś gracz został okradziony po raz drugi, po tym jak za pierwszym razem nie podjął żadnych kroków, by się ochronić przed podobnymi przypadkami w przyszłości.

Ekonomia gry jest ważnym elementem jakości rozgrywki i każda próba oszustwa w celu wyłudzenia dodatkowych przedmiotów może być szkodliwa dla gospodarki, jak i dla doświadczeń innych graczy w grze. Mamy nadzieję przestrzec przed nieuczciwym zachowaniem tego typu oraz wzmocnić stabilność gospodarki, by w efekcie poprawić jakość doświadczeń płynących z gry dla wszystkich graczy.


Cóż, trudno nie zdziwić się, że Blizzard dopiero po pół roku zdał sobie sprawę, że możliwość którą oferuje okradzionym graczom może być wykorzystana do niecnych celów. Co prawda każde konto może tylko raz skorzystać z takiej możliwości, ale posiadając kilka kont można stworzyć sobie istną piramidę finansową w grze, co powoduje wielokrotne skopiowanie przedmiotów i naraża na szwank gospodarkę. Wyobraźcie sobie, co się dzieje, kiedy zawartość okradzionego, bądź pseudo-okradzionego bardzo bogatego konta zostanie przywrócona, podczas gdy skradzione przedmioty gdzieś tam krążą już po świecie i nie da się ich już wycofać z gospodarki - zwłaszcza jeśli przeszły przez RMAH.

Czy uważacie, że takie restrykcje spotkają również graczy z Europy i Ameryki? Myślicie, że jest to słuszny zabieg i nie krzywdzi uczciwych, okradzionych graczy? Czekamy na Wasze komentarze. .

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Mastemoth

Dodał: Mastemoth, 24.12.2012 11:56

CoNaObiad,Bli$$ard nie uświadomił sobie od tylu miesięcy że prowadzi płatne beta testy, nie widzi potrzeby wprowadzenia PvP ludziom co by święta umilić to jak miał by takimi niuansami zawracać sobie gitarę - jak będą masowe problemy to wtedy coś się z tym robi.

__________________
Blizzard North znani jako NIEBIESCY pokazali jak to się robi...Activi$ion Bli$$ard znani jako $-ZIELONI-$ pokazali jak to spieprzyć i jeszcze na tym zarobić.

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 20.12.2012 14:54

Hmmm, ciekawe. Czemu Blizzard uświadomił to sobie dopiero po tylu miesiącach?
W grze pewnie już są setki takich "legalnie zdupowanych" przedmiotów, no i co teraz?
A no nic.

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

skrecu

Dodał: skrecu, 20.12.2012 11:50

trzeba być dzieciuchem aby nie przewidzieć, że każdą lukę ludzie wykorzystają do własnych celów
założe się że po jakimś czasie wyjdzie np. jak nielojalny(?) pracownik Blizza maczał paluchy w nielegalnym obrocie itemami na RMAH (dupowanie, itp)

__________________
http://www.diabloprogress.com/player/skrecu-2705
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.