diablo 3

Diablo 3 - Pomysły fanów odnośnie urozmaicenia gry

Dodał: xywa11, 21.04.2013 09:28, Kategoria: Diablo 3

Podczas przeglądania oficjalnej strony Diablo zarówno po polsku, jak i w wersjach obcojęzycznych możemy nieraz zobaczyć pomysły, tworzone przez fanów, które mają urozmaicać rozgrywkę w trzeciej części Diabełka.

Idei jest od groma, jak choćby Portale Płonących Piekieł albo Wyzwanie Caina, na którym przykładzie będzie omawiany temat tego newsa.

A więc zapraszamy do lektury!

Na początek przedstawimy sam pomysł:

Witam. Chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami na temat labiryntu, który mógłby być alternatywą dla ciągłego farmienia aktu 3.

Wyzwanie Caina, to labirynt, a dokładniej wieża, która składa się z 50 losowych pięter. Obowiązują w niej proste zasady:

- kiedy zginiemy (lub zginie cała drużyna) musimy zaczynać od 1 piętra
- co 10 pięter walczymy z potężnym przeciwnikiem
- do miasta możemy teleportować się dopiero po pokonaniu potężnego przeciwnika (co 10 pięter)
- na 50 piętrze walczymy z potężnym bossem, za którego pokonanie otrzymamy 1 gwarantowany, losowy przedmiot legendarny.
- od 30 piętra możemy natrafić na bardzo rzadkie skrzynie ze skarbami, które kryją w sobie setki tysięcy złota.
- co 1 piętro nasza szansa na znalezienie magicznych przedmiotów i złota wzrasta o 5%
- na jednym z losowych pięter znajdziemy Decarda Caina, który da nam losową nagrodę (10 demonicznych esencji, 500.000 złota, bądż przedmiot magiczny z kilkoma gwarantowanymi statystykami)
- Wyzwanie Caina jest dostępne dopiero po uzyskaniu 60 poziomu na inferialnym poziomie trudności.

To by było na tyle :D Oczywiście wszystko było wymyślane "na szybkiego" i można by dodać wiele interesujących rzeczy :) Jak sądzicie czy tego typu element w D3 zabiłby jakoś nudę? Bo ja uważam że była by to całkiem niezła frajda i właśnie takie urozmaicenia są nam potrzebne.

Pomysł fana jest niedopracowanym zalążkiem, który może przerodzić się w całkiem fajne wyzwanie dla graczy, którzy już znudzili się Diablo, czy po prostu chcą wynieść więcej emocji z gry.

Jak pisali fani, komentujący pomysł na oficjalnym forum Diabełka autor, bądź Blizz w celu zamieszczenia tego pomysłu powinni dodać ciekawe tło fabularne. Według graczy jest to bardzo ważne.
Prawie tak ważne jak ograniczenia odnośnie możliwości wejścia do wieży. Są to:

  • Części, pozwalające udać się do wieży, wypadające z uber potworów
  • Rozpoczęcie przygody po pokonaniu Diablo na Inferno
  • Setny Poziom Mistrzowski
  • Wejście tylko raz w tygodniu przez określony czas


Pomysł zawiera także mnóstwo błędów, takich jak wskrzeszenie Caina lub zbyt wiele gwarantowanych itemów, których cena spadłaby. No i przy niewrprowadzeniu dużej ilości ograniczeń, podobnych do tych rodem z Inferialnej Machiny gracze nie chcą widzieć tego pomysłu w grze.

Popatrzmy teraz od strony technicznej. Niebiescy na pewno daliby radę coś takiego wprowadzić do gry ale czy jest szansa, że tak zrobią? Na forach anglojęzycznych powstaje dużo więcej pomysłów, które mają większą siłę przebicia niż te polskie, jak choćby ten lub ten. No i na koniec czas jego wprowadzenia. Na pewno nie będzie to jeden dzień, ani miesiąc. Najpierw musi on zyskać poparcie graczy, potem prezesów Blizza

Reasumując. Bohaterowie Sanktuarium mają moc pomysłów ale czy większość z nich ujrzy światło dzienne? Ile może być takich idei, które zostaną wprowadzone? I co Wy, nasi Czytelnicy sądzicie o takich sposobach inicjatyw "by fans"?

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Sempu

Dodał: Sempu, 23.04.2013 18:33

Z tą wieżą to dobry pomysł ale 100 paragon no to ludzie bez przesady po wbiciu 3 gra zaczyna się nudzić wrr . W ogóle Blizz powinien dodać wiele lokalizacji dostępnych po pokonaniu diablo na inferno bo właśnie wtedy gra zaczyna się nudzić.Np jakieś piramidy z dużą ilością skrzyń i labiryntowatych korytarzy żeby samo dojście do kolejnego poziomu było wyzwaniem, jakąś dżungle np Kurast(znowu) w której potworków będzie tak dużo że poruszanie się będzie trudne, jakieś świątynie (podobne do tych azteckich) gdzie będzie kapliczka za kapliczką. No a co do nefalemów to zgadzam się z innymi "debilizm" , gdyby nie to przed wejściem do jakiejś wąskiej jaskini w Tristram moją wizardką zmieniał bym hydre z tajemnej na jednogłową ognistą a przy bossah na mroźną.

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 23.04.2013 18:37

xywa11

Dodał: xywa11, 23.04.2013 17:32

Co do nefalemów. Tak, Jest to strasznie denerwujące, zwłaszcza jak się eksperymentuje ze skillami. Nie robi się tego często, a jednak.

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 23.04.2013 17:35

__________________
Nekromanta.

LuQ89

Dodał: LuQ89, 23.04.2013 17:25

W opcjach masz wszystko ok, ale za to z tym debilizmem masz w 100% rację. Co do pomysłów graczy na urozmaicenie gry to zawsze jakaś opcja na nudę. Ludzie zamiast grać to siedzą na forach i kminą co mogłoby się znaleźć w DIII, a Bli$$ i tak będzie miał to w dupie, bo on wie najlepiej co dla nas graczy, fanów Diablo jest najlepsze i co pozwoli na najlepszy endgamesmile2.

__________________
"Niebiosa zapłaczą płomiennymi łzami, prawi upadną przed niegodziwcami i całe stworzenie zadrży na widok płonących sztandarów piekieł!"

Alekskaj_Glider

Dodał: Alekskaj_Glider, 23.04.2013 16:12

Wiem, że ten temat zmian dotyczy pomysłu na dodatkowe lokacje w grze, ale ja mam jeszcze jeden pomysł ogólny. Mianowicie: zmiana umiejętności powoduje wykasowanie się nefalemów!! No debilizm :/ Chyba, że ja mam coś dziwnego w opcjach ustawione...

l3fY15

Dodał: l3fY15, 23.04.2013 14:40

@xywa11 Bardzo dobrze o tym wiem i jeżeli będziecie robić taki dział to mogę wam z chęcią pomóc smile2

__________________
Kabooom!

xywa11

Dodał: xywa11, 22.04.2013 16:31

@l3fY15 Wasze opinie są dla nas bardzo cenne. Kto wie, może coś takiego powstanie ^^.

@tetkris niestety Blizz nie wydał nam nawet wersji D3 offline, więc z modów nici sad

__________________
Nekromanta.

tetkris

Dodał: tetkris, 22.04.2013 07:32

powinno byc wsparcie dla modow i ludzie by sobie sami zrobili, przykalad minecraft bez modow to syf a z modami ktorych sa miliony gra nabiera kolorytu

l3fY15

Dodał: l3fY15, 21.04.2013 14:16

Jak dla mnie to powinna powstać tutaj i na forum D3 zakładka o pomysłach fanów i te najlepsze łatwiej byłoby wykryć smile2
Super tylko pomysł z wymaganym 100 paragonem nie wchodzi w grę tak jak pewnie dla dużej ilości graczy. ;P

Komentarz został edytowany 3 razy, ostatnio: 21.04.2013 14:17

__________________
Kabooom!

Nagor

Dodał: Nagor, 21.04.2013 12:36

Spoko spoko, ale ja będę popierał (i tak mój głos się nie liczy więc... ) tylko przedsięwzięcia, w których sam realnie będę mógł wziąc udział. Nie gram zbyt wiele, więc 100 paragon jest dla mnie nie do osiągnięcia. W Diablo 2 można było łazić na ubery czy bić DC bez osiągania 99 poziomu itd...

xywa11

Dodał: xywa11, 21.04.2013 11:10

@Nagor - to są tylko luźne propozycje graczy. Niekoniecznie musisz zdobyć 100 paragon, by możnaby było wejść do wieży.

__________________
Nekromanta.

Nagor

Dodał: Nagor, 21.04.2013 11:06

W sumie wisi mi to bo nigdy nie bede mial 100 paragonu
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.