diablo 3

Diablo 3 - Poznajcie Zwadźcę Karczycho oraz Albion Localisations

Dodał: Szeranf, 14.02.2013 13:15, Kategoria: Diablo 3

Znany Wam już pewnie serwis dubscore.pl, zajmujący się szeroko pojętą tematyką dubbingu i lokalizacji trzyma jak widać rękę na pulsie jeśli chodzi o Diablo 3. Ledwo co wprowadzony został patch 1.0.7 a w nim pewien NPC, dzięki któremu gracze mogą przenieść się do lokacji gdzie toczone są pojedynki, a już jego bardzo oryginalna nazwa w polskiej wersji gry została podchwycona. Zwadźca Karczycho - trzeba było odrobinę finezji, by w taki sposób przetłumaczyć Nek the Brawler. Kto za tym stoi? Albion Localisations, o którym traktuje szerzej drugi materiał filmowy autorstwa serwisu dubscore.pl. Zachęcamy do zapoznania się z filmikami z rozwinięcia newsa.

Postać ta w angielskiej wersji językowej nazywa się Nek the Brawler. Oczyma wyobraźni widzę zwyczajne tłumaczenie tego imienia, które przygotowano by na potrzeby pierwszej lepszej gry. Nek Zabójca. Albo inny Nek Mordoklep. Ale to Diablo. Nie obyło się więc bez odrobiny fantazji. W polskiej wersji językowej mamy więc Zwadźcę Karczycho. Głosem Zwadźcy jest Mirosław Zbrojewicz.

Zapewne nieraz ciekawiło Was skąd wziął się pomysł na umieszczenie Mięsnego Jeża w Diablo 3 - w poniższym filmie dowiecie się o "smaczkach" z polskiej wersji, na które być może nie zwróciliście uwagi. Film nie dotyczy tylko Diablo 3, ale z pewnością warty jest obejrzenia w całości.Czy myślicie, że Zwadźca Karczycho to klimatyczne imię dla takiego NPC? Jak oceniacie Albion Localisations i pracę ludzi z tego studia pod kątem właśnie Diablo 3? Czekamy na Wasze komentarze, przypominając, że D3 za otrzymało od serwisu dubscore.pl nagrody za właśnie polską wersję gry, o czym pisaliśmy jakiś czas temu.

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 17.02.2013 08:42

Ciekawe. Rzeczywiście fajnie, że ekipa odpowiedzialna za tłumaczenie dodaje coś od siebie (oczywko w rozsądnych granicach). Taki np. Mięsny Jeż był chwilowym memem, ale w D3 pozostanie już na zawsze. Albo kostur Nathanka ;].

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

xywa11

Dodał: xywa11, 16.02.2013 15:33

anubin - Dzieki za wytlumaczenie ten filmik byl dluugi, a ogladany w lozku o czwartej nad ranem ^^.

__________________
Nekromanta.

anubin

Dodał: anubin, 15.02.2013 16:55

xywa11

było w filmiku, że są tłumaczenia dosłowne i twórcze. Dosłowne tłumaczenie jest bezduszne, zaś lokalizacja jest czymś więcej. Jak nazwa wskazuje, dodaje coś "lokalnego" kawałek kultury. Nie tylko chodzi tu, o odzwierciedlenie klimatu oryginalnej gry, ale dodanie cytatu z Mickiewicza, mięsnego jeża i innych smaczków nadaje (jak określono to wywiadu) poczucia, że nie gramy w zagraniczną grę.

__________________
Odwiedź mój blog: http://anubin.wordpress.com

xywa11

Dodał: xywa11, 15.02.2013 09:20

Tak, mi tez sie bardzo podobalo.

Tylko dlaczego lokalizowanie, a nie tlumaczenie...?

Komentarz został edytowany 2 razy, ostatnio: 16.02.2013 15:32

__________________
Nekromanta.

sysuniaddr

Dodał: sysuniaddr, 15.02.2013 07:56

Ciekawe 5+

__________________
"Bo dzielo zniszczenia jest dzielem stworzenia..." - warto pamietac

Alekskaj_Glider

Dodał: Alekskaj_Glider, 14.02.2013 20:27

Świetny materiał o lokalizowaniu gier!
Gratuluje newsa smile2

LuQ89

Dodał: LuQ89, 14.02.2013 16:00

Krótko i na temat ekipa z Albion Localisations zna się na swojej robocie i tyle. Ja osobiście życzę im dalszych sukcesów w tym co robią. Poza tym fajny newssmile2.

__________________
"Niebiosa zapłaczą płomiennymi łzami, prawi upadną przed niegodziwcami i całe stworzenie zadrży na widok płonących sztandarów piekieł!"
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.