diablo 3

Diablo 3 - RMAH już dostępny w Europie

Dodał: Szeranf, 15.06.2012 09:30, Kategoria: Diablo 3

Z dniem dzisiejszym ruszył Walutowy Dom Aukcyjny na serwerze europejskim i tym samym pojawiła się alternatywa dla złota Diablo 3 w postaci prawdziwych pieniędzy. Więcej informacji o RMAH można znaleźć w rozwinięciu newsa.

Walutowy dom aukcyjny jest już dostępny w Europie! W walutowym domu aukcyjnym gracze będą mogli kupować i sprzedawać zdobyte łupy korzystając z prawdziwych pieniędzy przekazywanych za pomocą autoryzowanej usługi firm trzecich lub swojego Salda Battle.net.

Prosimy pamiętać, że gracze będą mieli dostęp do walutowego domu aukcyjnego jedynie podczas gry w swoim ojczystym regionie. Oznacza to, że w przypadku postaci stworzonych poza tym regionem, nie można będzie sprzedawać ani kupować przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Aby uzyskać dostęp do walutowego domu aukcyjnego, kliknij przycisk „Dom aukcyjny”, który znajduje się po lewej stronie ekranu postaci, a następnie kliknij przycisk umieszczony w prawym górnym rogu interfejsu domu aukcyjnego. Przejdziesz z domu aukcyjnego wykorzystującego złoto na walutowy dom aukcyjny.

Kiedy dom aukcyjny zostanie już udostępniony, prosimy pamiętać o następujących kwestiach:

Regionalne domy aukcyjne i Gra Globalna

Gracze będą mieli dostęp do walutowych domów aukcyjnych jedynie podczas gry w swoim regionie macierzystym (tylko Ameryki lub Europa), a postaci stworzone poza nim nie będą mogły kupować, sprzedawać ani używać przedmiotów z żadnego walutowego domu aukcyjnego. Twój macierzysty region gry i dostępny walutowy dom aukcyjny zależy od kraju zamieszkania wskazanego podczas rejestracji konta Battle.net®. Domyślnie, Battle.net automatycznie określi najbardziej odpowiedni walutowy dom aukcyjny, lecz gracze w niektórych regionach będą mogli uzyskać dostęp do domów aukcyjnych dla innych walut z menu opcji w grze.

Bezpieczeństwo konta - wymagania

Chcielibyśmy także przypomnieć o kilku metodach zabezpieczeń, z których trzeba korzystać, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji walutowego domu aukcyjnego:
  • Gracze, którzy będą chcieli kupować i sprzedawać przedmioty za pomocą Salda Battle.net, będą musieli powiązać ze swoim kontem Battle.net token Battle.net Authenticator lub aplikację Battle.net Mobile Authenticator. Authenticator jest wymagany do doładowywania Salda Battle.net z poziomu panelu zarządzania kontem Battle.net, a także do przekierowania wpływów z aukcji na Saldo Battle.net.
  • Gracze, którzy będą chcieli kupować przedmioty lub otrzymywać wpływy z aukcji przez PayPalâ„¢ (usługa dostępna w niektórych regionach), będą musieli włączyć naszą usługę Alertów komórkowych Battle.net. Po jej włączeniu, co jakiś czas, podczas dokonywania transakcji przez PayPal, na telefon komórkowy wysyłane są wiadomości SMS z kodem, który należy wprowadzić, aby zatwierdzić transakcję.
Nawet jeśli nie planujesz korzystania z walutowego domu aukcyjnego, i tak zachęcamy do zainteresowania się wprowadzeniem dodatkowych zabezpieczeń dla swojego konta Battle.net.

Towary

Bezpośrednio po włączeniu walutowego domu aukcyjnego dostępne będą wyłącznie aukcje ekwipunku (t.j. broni, pancerzy i innego sprzętu tego rodzaju) – aukcje towarów w tym domu aukcyjnym udostępnimy tak szybko, jak to będzie możliwe. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, chcemy mieć pewność, że handel towarami będzie odbywał się w sposób szybki, stabilny i niezawodny. Cały nasz zespół intensywnie nad tym pracuje i gdy tylko będziemy gotowi wprowadzić aukcje towarów, powiadomimy was o tym.

Dostarczanie przedmiotów i „przetwarzanie” zakupów

Od czasu do czasu, gracze będą musieli poczekać na przeniesienie przedmiotu do zakładki „Ukończonych” aukcji po jego kupieniu w walutowym domu aukcyjnym. Choć przewidujemy, że większość przedmiotów kupionych w walutowym domu aukcyjnym będzie trafiać do kupujących od razu, to w niektórych przypadkach będziemy musieli wstrzymać dostawę przedmiotów do czasu sprawdzenia transakcji. Wstrzymane przedmioty będą oznaczone jako „Przetwarzane”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat domu aukcyjnego (w tym wyboru waluty), odwiedźcie przewodnik po domu aukcyjnym i FAQ.


Co myślicie o możliwości handlu w Diablo 3 przy użyciu prawdziwych pieniędzy? Zamierzacie aktywnie w nim uczestniczyć, czy też zamierzacie trzymać się od tego z daleka? Czy widzicie w tym jakieś zagrożenie dla rozrywki i zabawy, którą można czerpać z gry? Zapraszamy do dzielenia się przemyśleniami w komentarzach.
.

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Hellstein

Dodał: Hellstein, 15.06.2012 18:27

Ja tam nie mam zamiaru się bawić w żaden RMAH. To tylko gra... No i co to za satysfakcja z kupionego przedmiotu..? Będę się od tego potworka trzymał z daleka.

Moje przewidywania? Gracze podzielą się na tych, którzy będą grać z i bez RMAH. Większość - zwłaszcza z uboższych krajów - uzna, że nie będzie pakować pieniędzy w grę, albo że kupowanie itemów za RM jest lamerskie, albo że im się po prostu nie chce w to bawić, zwłaszcza przy problemach typu umowy/odpowiedzialność/podatki.
Jeśli już ktoś zostanie na zwykłym AH, to będzie sprzedawał i kupował tam (jak ja), więc przedmiotów tam nie zabraknie. Co więcej, może się okazać, że dzięki RMAH zwykły AH uniknie zniszczenia ekonomii! Jak to możliwe? Ano wszystkie boty, farmerzy, cwaniaczki będą mieć chętkę na prawdziwą kasę. Cały zalew przedmiotów pójdzie na RMAH.
Przy okazji - nieźle się zdziwią Ci, co będą chcieli zarabiać na grze. najpierw będzie wielki boom, podaż będzie kosmiczna, nagle okaże się, że nie ma komu kupować wyfarmionych przedmiotów i ceny spadną na ryj. Posypią się bany i ludzie zaczną płakać, że stracili $60 bigsmile

Szeranf

Dodał: Szeranf, 15.06.2012 16:19

CoNaObiad - ja widzę to trochę inaczej. Jeśli duża część handlu przeniesie się właśnie na RMAH, to nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzedawać swoje przedmioty za $ i za te same $ kupować nowe, nigdy nie trzymając tej forsy w rękach, tudzież nie wyciągając jej poza BN. Równie dobrze co złotem można obracać więc tą walutą.

Leon_1984 - Były już plotki jakoby tak się działo na US, jednakże Blizz nigdy nie zrobi takiego kroku. Mówili, że nie będą tego robić, a gdyby zrobili inaczej, to stracili by zaufanie graczy (które niestety i tak topnieje niczym śnieg po zamieci) - znacznie bardziej opłaca się im czerpać prowizję ze sprzedaży przedmiotów, która pewnie i tak będzie pokaźna. RMAH i haracz z niego to główny powód dla którego d3 jest tylko online - taki ukryty abonament od niektórych graczy.

Leon_1984

Dodał: Leon_1984, 15.06.2012 15:37

Blizz bedzie tworzył gosu przedmioty i sprzedawał je za fortune maniakom pvp. Kasa dla Zamieci bedzie leciała a normalnie grając nigdy sie nie dorobisz takich itemów.

CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 15.06.2012 15:09

"Zamierzacie aktywnie w nim uczestniczyć, czy też zamierzacie trzymać się od tego z daleka?" - Daleko, jak najdaleeej. RMAH jest dla nubów verysad. Co za problem pograć kilka godzin/dni/tygodni i uzbierać potrzebne złoto? Nie szkoda prawdziwych pieniędzy?

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

Szeranf

Dodał: Szeranf, 15.06.2012 11:35

Authenticator na stare telefony również jest autorstwa Blizza, ale niebiescy z niego zrezygnowali. Nie mniej jednak działa na niektórych starszych telefonach - łączy się z siecią jednorazowo, a później działa już podobno offline. Możesz albo spróbować, albo poczytać, czy ktoś już próbował używać go na tym samym telefonie co masz. Link do tematu:

http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/2679778379

Komentarz został edytowany 1 razy, ostatnio: 15.06.2012 11:35

Azet

Dodał: Azet, 15.06.2012 11:28

Tak, karta kredytowa to inna sprawa, stworzyłem nowe konto i tez połączyć się nie mogłem przez to. Ale chyba nie będę w ogóle już próbował z paypalem połączyć skoro blokują dostęp do kont (nie tylko ja mam ten problem).
A jak to jest z tym autentykatorem na stare telefony? Działa to?

__________________
Power is a curious thing. Power resides where man believe it resides. It’s a trick. A shadow on the wall.

northerr

Dodał: northerr, 15.06.2012 11:25

Jeśli będą chcieli to na pewno wyegzekwują co mają smile

__________________
Dead Eyes See No Future

Szeranf

Dodał: Szeranf, 15.06.2012 11:17

Azet - są jakieś problemy związane z łączeniem kont z powodu braku karty kredytowej, może o to chodzi. Pamiętaj też, żeby mieć te same dane w pp co w koncie bn, bo podobno sypią się za to bany (fałszywe dane są sprzeczne z regulaminem bn).

Co do skarbówki/podatków to w ogóle nie wiadomo jak się to odnosi do naszego prawa. Urzędasy pewnie podciągnęli by to pod działalność gospodarczą, bo handlujesz ciągle i zorganizowanie. Blizza raczej nie powinno obchodzić polskie prawo, bo serwery na terenie naszego kraju nie istnieją - żadnych danych nie musi, a może nawet nie ma prawa podawać naszym urzędom. Bardzo ciekawe co z tymi kwestiami...

Azet

Dodał: Azet, 15.06.2012 11:08

Eh, ja próbuję połączyć to z paypalem to wyskakuje znany paypalowski błąd, który pojawia się gdy paypal nie chce żebyś miał dostęp do konta. Blizz też robi jakieś posrane problemy z tym autentykatorem. Przy każdym logowaniu? GTFO! To jakaś masakra jest. Jeszcze widzę że tu o jakimś podatku mówicie. Znaczy że urząd skarbowy będzie ścigał za handel w RMAH? Hah, coraz lepiej to wszystko wygląda xd

__________________
Power is a curious thing. Power resides where man believe it resides. It’s a trick. A shadow on the wall.

northerr

Dodał: northerr, 15.06.2012 10:53

Tak ja wiem o czym mówisz, ale zapomniałeś dodać, że kwota nie może przekraczać 1000 zł i musi to być rzecz ruchoma (fizyczna). Kwestia AH za prawdziwe pieniądze jest brana jako usługa i tutaj już można polemizować, najważniejsze aby nie z urzędem skarbowym smile

__________________
Dead Eyes See No Future

Szeranf

Dodał: Szeranf, 15.06.2012 10:44

northerr - ale chodzi Ci o prowizję dla Blizza, czy o podatki w naszym kraju? To drugie można łatwo obejść: jest przecież kwota wolna od podatku, na której ugrasz dość dużo. Jeśli masz coś pół roku i sprzedasz to też z podatku jesteś zwolniony - wystarczy robić screeny przedmiotów z cofniętą datą komputera, a będziesz miał dowód że po pół roku to sprzedajesz. Albo kupujesz produkty Blizzarda za to co zarobisz i możesz sprzedawać klucze do gier/prepaidy do wowa itd - tak też można pewnie będzie zatuszować sprawę.

Swoją drogą jeśli skarbówka wzięła by się za osoby, które przehandlowały kilka kolekcjonerek po bardzo zawyżonych cenach, to trochę by miny niektórym cwaniaczkom zrzedły. rotfl

northerr

Dodał: northerr, 15.06.2012 10:31

Gdyby nie podatki to czemu nie smile

__________________
Dead Eyes See No Future
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.