diablo 3

Diablo 3 - Self-found oficjalnym trybem gry?

Dodał: xywa11, 22.06.2013 12:17, Kategoria: Diablo 3

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o nowym trybie rozgrywki w Diablo 3, jakim jest self-found (znajdź sam). Tyczy się on przedmiotów i gracze w niego grający postanowili sobie za cel nie korzystanie z Domu Aukcyjnego (oczywiście nie muszą to być wszystkie postacie) i używanie tylko tych przedmiotów, których uda im się znaleźć.

Na forum oficjalnym forum Diablo III powstało wiele tematów, w których fani chcą wprowadzenia tego trybu do gry oficjalnie, udostępnienia specjalnych odznaczeń na forum, przy postaciach itp.

Co na to wszystko Blizzard? Przeczytacie w dalszej części newsa :)!

Vaeflare: Ludzie grają w Diablo na różne sposoby i dla nas to jest całkowicie w porządku. Niektórzy gracze wolą specjalne wyzwaniea w trybie Hardcore, a niektórzy nie. Podobnie, gracze mają dużo zabawy z gry, gdy ich bohaterowie używają tylko tych przedmiotów, które sami odnajdą (self-found -red.), podczas gdy inni wolą Dom Aukcyjny i nie ma w tym nic złego. Wielu naszych programistów lubi grać postaciami self-found. Jeśli nie gracie, używając przedmiotów, które sami znaleźliście, jest to całkiem w porządku, ale proszę o szacunek dla tych graczy, którzy to robią.

Tryb self-foun jest czymś, nad czym ciągle debatujemy wewnętrznie w zakresie próbowania wspierania go, jako oficjalny styl gry. Brzmi to bardzo fajnie: twoja postać jest self-found, ale w Diablo istnieje wiele różnych pomysłów na grę i nie możemy wspierać każdego z nich, jako pełnego "stylu gry". Powiedziałem też, że jest to temat, nad którym wciąż prowadzimy dyskusję.


Więcej trybów rozgrywki w Diablo 3 byłoby na pewno nie byle jakim urozmaiceniem. Co sądzicie jednak self-found? Może gracie w ten właśnie sposób i też Was denerwuje ciągłe ignorowanie ze strony Blizza? Zapraszamy do dyskusji :)!

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Rayito

Dodał: Rayito, 25.06.2013 19:55

Mastemoth!

Zgoda na to, że to temat "polityczny", znaczy się "zastępczy", ale nie nazwałbym go pierdołą, choćby z uwagi na Twój postulat "oddziecinnienia" [nota bene - znakomity neologizm trafnie oddający wielu graczy]rozgrywki. Self-bound moim zdaniem bowiem to jedna z prób. Dla wielu udana i gwarantująca niedziecinne emocje. :-)
A propos strategii: zgodzimy się, że wprowadzenie/zaimplementowanie systemu run do broni byłoby znakomitym rozwiązaniem, jakkolwiek oboje pamiętamy, że mitologizacją (nie itemizacją)byłoby nazwanie tego: pełną dowolnością. Grałeś zapewne w dwójeczkę, i pamiętasz ile było tych, "niezwykłych", indywidualnych strategii? 5, 10, 15 dla postaci??? Nie. Były tzw zwane mody: jak nie cruser to zealot? jak nie wind to elemental? itd. itp. ... Pełnej dowolności nie osiągniemy choćby tylko z tej przyczyny, ze to gra, a nie życie. :-) Czy w tójce pod tym względem jest ZDECYDOWANIE gorzej? Po roku gry barbem i DH jestem zwolennikiem tezy, że nie do końca: runy umiejętności odpowiednio używane powodują jednakowoż zmianę charakterystyki postaci i tym samy profilu grania. Żeby nie było: żaden za mnie gosu gracz, który rozgryzł Sanktuarium, ale zauważam różnicę w synergiach: sprint/tornado; rozprucie/przezwyciężenie bólu na przykład. A i tutaj masz parę możliwości biorących sie z run. Nie piszę, że jest znakomicie, ale nie zdecydowanie gorzej.
Self-statystyki: no comments. Tak.
Pozdrawiam pwnt

__________________
Państwo i Ja stanowimy Sprzeczność :P

FunDiablo3

Dodał: FunDiablo3, 23.06.2013 12:54

Jestem za !

Mastemoth

Dodał: Mastemoth, 23.06.2013 09:52

Skupiają się na pierdołach aby stworzyć iluzje że chcą dopracować grę.
Tyle dobrych opinii graczy na temat gry latało im koło pędzla a tu nagle znaleźli gówno i robią szum jak to wychodzą do graczy naprzeciw ich potrzebom...
Ja bym wolał:
- Self - rozdawanie statystyk,
- Self - indywidualne strategie rozwoju postaci (a nie 1 słuszny build i tyle)
- Self - odchamienie i oddziecinnienie rozgrywki

__________________
Blizzard North znani jako NIEBIESCY pokazali jak to się robi...Activi$ion Bli$$ard znani jako $-ZIELONI-$ pokazali jak to spieprzyć i jeszcze na tym zarobić.

zbayno

Dodał: zbayno, 23.06.2013 04:02

A propos itemizacji, to właśnie główny powód, który spowodował mój powrót do d2. D3 po prostu nie nagradza, po 5 minutach gry wyłączam ja z myślą, że przecież i tak mi nic nie padnie. W D2 jest inaczej- w każdej chwili moze paść runa, czy item pożądany przez nas. Poza tym znamy szanse dropu, a w d3 drop owiany jest jakas dziwna wielka tajemnicą.

__________________
Nie widać, nie słychać.

xywa11

Dodał: xywa11, 22.06.2013 18:17

Zathroth, mamy podobne opinie. Nie wiem, czy kupiłem dwa itemy na Ah, gram self-founda i się tym nie szczycę. Niejednokrotnie na forum Diablo widziałem takie dramy, że się w [...] nie mieści, właśnie z powodu, że ktoś gra tak, a tamten tak i imo to jest strasznie głupie na forum rozdzielanie na jakieś oznaczenia, czy inne pierdoły. Mogliby się skupić na itemizacji, a nie pieprzyć o kłótniach userów (czyt. w większości dzieciaków/hejterów znudzonych swoim życiem w realu). Kto gra to gra i czasami wyrazi swoją opinę na taki, a nie inny temat. Tyle. Ja uważam za niepotrzebne nmaznaczać postać, jako selfoudową, bo za chwilę zacznie się odznaczanie z milion innych niepotrzebnych rzeczy.

__________________
Nekromanta.

Zathroth

Dodał: Zathroth, 22.06.2013 17:36

To, co gracze piszą na forach to jest zwykłe pieprzenie. Grasz wyłącznie ze znalezionego sprzętu- to dobrze. Grasz używając ah- również dobrze. Cały problem, wokół którego krąży ta dyskusja, polega na lipnej itemizacji. Całe gadanie o odznaczeniach/bonusach do self-found na ma celu odwrócić uwagę od tego, że dana osoba gra sama, jednak chciałaby mieć lepszy sprzęt (czyli taki, jaki de facto znajdziesz tylko na ah, chyba że jesteś 1 ze 100tyś osob, ktorej dropnie dobry item a nie syf). Jednocześnie grają self found, bo z tego samego powodu (1:100k) nie znajdą upgrade dla siebie, jeśli używali ah. Jednak wszystko to ma swoje podłoże w itemizacji.
Kto jest lepszy? ah flipper, self found, credit card warrior? Normalni ludzi mają to w dupie, po prostu grają tak jak lubią.

Komentarz został edytowany 2 razy, ostatnio: 22.06.2013 17:37

__________________
Baptised in fire

Nagor

Dodał: Nagor, 22.06.2013 13:00

Extra, wtedy bym na tym zagrał z chęcią pwnt
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.