diablo 3

Diablo 3 - Więcej o unikach w wersji konsolowej

Dodał: Szeranf, 29.03.2013 10:45, Kategoria: Diablo 3

Diablo 3 - uniki na konsolach

Jedną z ciekawszych rzeczy, które zostaną zaimplementowane do wersji konsolowej Diablo 3 będą z pewnością uniki. Możliwości szybkich manewrów w celu uniknięcia ciosów nie doczekają się najprawdopodobniej posiadacze wersji na PC. Lylirra wypowiedziała się na temat powodów wprowadzenia czegoś takiego, oraz poskąpienia tego grającym na blaszakach. Całą wypowiedź znajdziecie w rozwinięciu newsa, oraz w naszym dziale o wersji konsolowej Diablo 3, który niedawno opublikowaliśmy.


Dodaliśmy uniki do wersji konsolowej z dwóch głównych powodów:

Pierwszym jest to, że sposób w jaki steruje się swoją postacią na konsolach jest diametralnie innych od tego znanego z wersji pecetowej. Z klawiaturą i myszką w grze takiej jak Diablo 3, nie tylko możesz zobaczyć grę z niego dalszej perspektywy (bo tak ustawiona jest kamera), ale również można dosłownie wskazać punkt na mapie, kliknąć go, a postać gracza przemieści się w tamto miejsce samodzielnie. Ponieważ wersja konsolowa używa bezpośredniego sterowania przy pomocy joysticka, ruch gracza wydaje się być bardziej przemyślany i odważny, ale ma swoje ograniczenia. Nie ma się tego samego uczucia wszechwiedzy, na temat kierunku w którym postać się uda. By przejść na przykład z punktu A do punktu B na mapie, trzeba manualnie przeprowadzić swojego bohatera do danego miejsca, omijając wszystkie przeszkody na swojej drodze indywidualnie. To super zabawa, więc unikami staramy się dać graczom konsolowym trochę więcej mobilności, starając się zbalansować niemożliwość używania systemu point-and-click.

Drugim powodem jest to, że możliwość korzystania z uników po prostu dobrze się czuje (i wybaczcie tutaj moją elokwencję) na konsoli. Chcemy by gra była naturalna podczas używania kontrolera. Jest to jeden z tych elementów, które po prostu "pasują" na konsolowe wersje bardzo dobrze, ale niekoniecznie mają sens na PC.


Zapraszamy do komentowania kwestii uników - czy uważacie, że system taki sprawdza się na kontrolerze konsolowym, mieliście z czymś takim do czynienia? A może uważacie, że na PC też powinna pojawić się taka możliwość? Czekamy na Wasze komentarze.

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
CoNaObiad

Dodał: CoNaObiad, 29.03.2013 22:50

Fajnie to wygląda, ale czy rzeczywiście jest takie potrzebne?

No chyba że Zamieć chce w ten sposób zachęcić więcej osób do kupna wersji na konsolę. Wiecie, na PC nie ma uników, a na PS są - tak elitarnie ;].

__________________
Fapałke i Nubałke ;(

triple6

Dodał: triple6, 29.03.2013 12:18

Mówi tak jakby do PeCeta nie dało się podpiąć pada/joysticka. Jak dla mnie tłumaczenie nijakie i chętnie zagrałbym na blaszaku padem.
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.