diablo 3

Diablo 3 - Złagodzenie ograniczeń dla kupujących Wersję Cyfrową

Dodał: Szeranf, 27.06.2012 10:30, Kategoria: Diablo 3

Wygląda na to, że Blizzard jednak przemyślał sprawę ograniczeń Wersji Cyfrowej Diablo 3 i wraz z wydaniem łatki 1.0.3a złagodził je. Co złagodzono, co podtrzymano? Wszytko w rozwinięciu newsa.

O skandalicznym dla wielu fanów oganiczeniu informowaliśmy Was w poprzednim newsie. Dziś wraz z łatką 1.0.3a sytuacja nieco się zmieniła i warto to zaznaczyć - zawsze jest to znak, że Blizzard bierze sobie do serca zdanie fanów.

Informacja z dnia 27.06.2012: Wraz z aktualizacją 1.0.3a zostały zniesione ograniczenia w zakresie awansowania postaci oraz dostępu do zawartości Aktu I dla niezweryfikowanych licencji zakupionych drogą elektroniczną. Musisz zaktualizować klienta do wersji 1.0.3a, aby niniejsze zmiany zostały wprowadzone.

----------

Ze względów bezpieczeństwa i w celu zapewnienia integralności gry i usługi domu aukcyjnego, gracze którzy zakupili cyfrową wersję Diablo III mogą być zmuszeni poczekać do czasu, kiedy ich płatność zostanie zweryfikowana, zanim będą mogli uzyskać dostęp do niektórych opcji gry. (Pełną listę ograniczeń powiązanych z zakupem wersji cyfrowych znajdziecie poniżej). Większość płatności jest zatwierdzana i ograniczenia są znoszone w ciągu jednego dnia, lecz czasem realizacja tego procesu może zająć nawet 72 godziny.

Podobnie jak w World of Warcraft, ograniczenia te zostały nałożone, by zapobiegać oszustwom z wykorzystaniem wykradzionych kart kredytowych, co z kolei pomaga ograniczać ilość spamu związanego z handlem złotem oraz innych szkodliwych czynności mogących mieć negatywny wpływ na wrażenia z gry.

Niestety, w wyniku niezamierzonego efektu zastosowania tych zabezpieczeń, gracze którzy kupili cyfrową wersję gry po wprowadzeniu aktualizacji 1.0.3 są tymczasowo ograniczeni do 13 poziomu doświadczenia i nie mogą wyjść poza Akt I. Pracujemy nad jak najszybszym wprowadzeniem poprawki i będziemy na bieżąco podawać kolejne informacje o tej sprawie.

Poza dwoma niezamierzonymi ograniczeniami wspomnianymi powyżej, poniżej przedstawiamy standardowe ograniczenia związane z bezpieczeństwem, które będą obowiązywać w przypadku zakupu cyfrowych produktów do czasu weryfikacji płatności za nie:
  • Brak dostępu do gier publicznych dla osób, których płatność za produkt cyfrowy nie została jeszcze zweryfikowana
  • Brak dostępu do domu aukcyjnego (za złoto i walutowego) dla osób, których płatność za produkt cyfrowy nie została jeszcze zweryfikowana
  • Osoby, których płatność za produkt cyfrowy nie została jeszcze zweryfikowana, nie mogą wymieniać się przedmiotami ani ich upuszczać w grze w celu przekazania ich innemu graczowi
  • Osoby, których płatność za produkt cyfrowy nie została jeszcze zweryfikowana, nie mogą czatować w żadnych kanałach publicznych ani gry
  • Osoby, których płatność za produkt cyfrowy nie została jeszcze zweryfikowana, nie mogą dołączać wiadomości do zaproszeń dla znajomych, ale mogą wysyłać/przyjmować zaproszenia i grać ze znajomymi
  • Brak dostępu do gry globalnej dla osób, których płatność za produkt cyfrowy nie została jeszcze zweryfikowana.

Jeszcze raz informujemy, że te tymczasowe ograniczenia (często usuwane w ciągu jednego dnia, a najpóźniej w ciągu 72 godzin) powiązane z zakupem cyfrowych produktów służą zabezpieczeniu graczy. Doceniamy opinie graczy i będziemy wciąż analizować najlepsze sposoby na zapewnienie wszystkim graczom jak najlepszej rozrywki.


Jeśli jesteście zainteresowani co jeszcze wprowadziła łatka 1.0.3a, to zapraszamy Was do tego newsa.

Czy myślicie, że teraz ograniczenia są bardziej przystępne i sprawiedliwe, czy może dalej coś jest nie tak, jak być powinno? Zapraszamy do komentowania.
.

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
Szeranf

Dodał: Szeranf, 27.06.2012 10:52

Niezłą gafę zaliczyli nie tyle z wprowadzeniem tego ograniczenia, a z nie ogłoszeniem tego jak należy. Tutaj chodziło nie tyle o te restrykcje, co o brak informacji o tym, co kupujesz. Osobiście doszukałem się oficjalnego obwieszczenia na forum supportu, gdzie ludzie zgłaszają problemy. Wystarczyło, by Niebieski, który to publikował tam zaznaczył sobie opcję, by jego wypowiedź była w bluetrackerze na stronie głównej forum.

No ale nic... Ważne że Blizzard trzyma rękę na pulsie - uważam więc, że tą wpadkę możemy wybaczyć, a obecne ograniczenia nie są aż tak dotkliwe, by jakoś szczególnie sprawiały, że ktoś mógłby poczuć się w jakiś sposób pokrzywdzony przez te maksymalnie trzy dni.
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.