diablo 3

Next-Gen MMO Blizzarda - nowe oferty pracy

Dodał: Przemo, 31.08.2007 23:00, Kategoria: Blizzard

News archiwalny
Spekulacje o tym, iż Blizzard może pracować nad kolejną, po World of Warcraft, grą z gatunku Massive-Multiplayer Online (czyli grą posiadającą jedynie tryb rozgrywki dla wielu graczy) trwają od dawna. Zaogniły je trzy oferty pracy Blizzarda, pod koniec kwietnia bieżącego roku. Firma ogłosiła wówczas, iż poszukuje nowych programistów do drużyny developerskiej pracującej nad projektem Next-Gen MMO, czyli MMO następnej (nowej) generacji. Dwie z ofert pracy są już od dawna nieaktywne, a trzecia 30 lipca została zastąpiona nową ofertą dotyczącą World of Warcraft (co świadczy o tym, że na poszukiwane stanowiska zostali znalezieni odpowiedni pracownicy).

Wczoraj Blizzard opublikował cztery nowe oferty pracy dotyczące Next-Gen MMO, oto one:

Starszy Programista Grafiki - Next-Gen MMO
Blizzard poszukuje doświadczonych programistów grafiki nastawionych na MMO Nowej Generacji. Idealny kandydat to osoba wprawna w programowaniu shaderów oraz grafice 3D API. Aby zdobyć więcej informacji o tej pozycji, sprawdź ogłoszenie (link).

Starszy Programista Narzędzi - Next-Gen MMO
Blizzard poszukuje doświadczonych programistów narzędzi, nastawionych na MMO Nowej Generacji. Idealny kandydat to osoba wprawna w tworzeniu dobrych zestawów narzędzi. Aby zdobyć więcej informacji o tej pozycji, sprawdź ogłoszenie (link).

Główny Twórca Postaci 3D - Next-Gen MMO
Blizzard poszukuje wyjątkowo umiejętnych grafików postaci 3D, do drużyny nastawionej na MMO Nowej Generacji. Idealny kandydat powinien posiadać doświadczenie w modelowaniu oraz teksturowaniu postaci i stworzeń na poziomie Seniora lub Głównego Grafika. Solidne pojęcie o formowaniu, strukturach, kolorach i świetle zarówno w 2 jak i 3 wymiarach również jest istotne. Główny grafik musi mieć doświadczenie w dowodzeniu drużyną, umieć tworzyć w oryginalny sposób (ilustrowanie, modelowanie, teksturowanie, animacja lub rysunki koncepcyjne) oraz być obeznanym w obsłudze podstawowych narzędzi graficznych (Maya, Photoshop, itd.). Aby zdobyć więcej informacji o tej pozycji, sprawdź ogłoszenie (link).

Główny grafik 3D otoczenia - Next-Gen MMO
Blizzard poszukuje indywidualistów do pracy na stanowisku głównego grafika 3D otoczenia, do drużyny nastawionej na MMO Nowej Generacji. Idealny kandydat powinien mieć doświadczenie w modelowaniu oraz teksturowaniu otoczenia. Solidne pojęcie o formowaniu, kolorach i świetle zarówno w 2 jak i 3 wymiarach jest rownież istotne. Główny grafik musi mieć doświadczenie w dowodzeniu drużyną, umieć tworzyć w oryginalny sposób (ilustrowanie, modelowanie, teksturowanie, animacja lub rysunki koncepcyjne) oraz być obeznanym w obsłudze podstawowych narzędzi graficznych (Maya, Photoshop, itd.). Aby zdobyć więcej informacji o tej pozycji, sprawdź ogłoszenie (link).

Jakiej gry mogą dotyczyć owe ogłoszenia o pracę? To oczywiście wielka zagadka, a odpowiedzi na nią można szukać jedynie spekulując. Blizzard w treści ogłoszeń nie podpowiedział o jaką konkretną grę może chodzić, nie ma też żadnej wskazówki mówiącej o tym, czy ogłoszenia dotyczą MMO następnej generacji na PC, czy MMO na konsole następnej generacji. Na samym początku spekulacji można odrzucić konwersję World of Warcraft na konsole, ponieważ Blizzard zaprzeczył niedawno plotkom o możliwości wydania WoW-a na XboXa 360 i PS3. Grą Next-Gen MMO nie będzie także World of Starcraft - podczas BlizzConu 2007 wiceprezes Blizzarda ds. działu tworzenia projektów Chris Metzen kategorycznie zaprzeczył jakoby Blizzard planował stworzyć taką grę. Możliwości jakie pozostają to MMO w uniwersum Diablo, druga część World of Warcraft oraz gra MMO w zupełnie nowym uniwersum. Należy podkreślić, że nadal nie ogłoszonym jest trzeci projekt Blizzarda. Przypominamy słowa wiceprezesa "Zamieci" ds. działu produkcji gier, Franka Pearce'a, z połowy lipca: "Zespół developerów Blizzarda liczy około 350 osób. 135 z nich zajmuje się marką World of Warcraft, 40 pracuje nad Starcraftem 2. Jest jeszcze trzeci zespół, który również składa się z 40 pracowników oraz dział 85 filmowców tworzących animacje filmowe do gier. Poza tym są także dźwiękowcy oraz ludzie od Q/A i tego typu spraw". Nasuwa się więc pytanie czy nowi pracownicy dołączą do trzeciej drużyny Blizzarda (i tym samym trzeci projekt okaże się grą z gatunku MMO), czy może stworzą zupełnie nowy team i Blizzard będzie miał, aż dwie nieogłoszone gry w developmencie. Im więcej gier w produkcji, tym większa szansa, że którąś z nich okaże się kolejna część Diablo.

Blizzard oczywiście nie ułatwia sprawy i nie zdradza żadnych szczegółów. W wywiadzie udzielonym kilka dni temu serwisowi Computer and Video Games Online, pracownik firmy Jeff Kaplan, na pytanie: "Czy Blizzard jest zainteresowany tworzeniem innych MMO poza World of Warcraft?", odpowiedział wymijająco:

"Pracując nad innym MMO lub WoW 2, oczywiście jako firma, bylibyśmy bardzo zainteresowani dalszą eksploracją przestrzeni MMO, lecz nie mamy na razie żadnych oficjalnych informacji do udostępnienia na ten temat.
Lecz definitywnie myślimy o przyszłości."


Tak więc nie pozostaje nam nic więcej jak (tradycyjnie już ;) czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Polecamy artykuł pt. "Blizzards Next-Gen MMO!" autorstwa Angelo D'Argenio, którego tłumaczenie opublikowaliśmy w naszym dziale Artykuły w lipcu. Znajdziecie je w tym miejscu .

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!
diabl011

Dodał: diabl011, 03.11.2007 10:08

cisz tutaj tez

__________________
k@mil
Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.