diablo 3

Siedem lat Diablo 2

Dodał: Przemo, 29.06.2007 22:08, Kategoria: Diablo 2

News archiwalny
Dziś mija siedem lat od światowej premiery Diablo 2. Mimo tak dojrzałego wieku (biorąc pod uwagę szybkość postępu technologicznego w branży komputerowej, siedem lat dla gry komputerowej, to wieki) w Diablo 2 nadal gra mnóstwo osób na całym świecie.

Diablo 2 trafiło do tłoczni na początku czerwca 2000 roku, do sklepów rozpoczęto je rozsyłać 28 czerwca, by w następnym dniu znalazło się w rękach pierwszych graczy, po wielu miesiącach oczekiwań (premiera "diabełka" była wielokrotnie przekładana). Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że w dniu premiery Diablo 2 był już dostępny pierwszy patch do tejże gry, oznaczony numerem 1.01. Naprawiał on m.in. błędy z zawieszaniem się gry w niektórych lokacjach.
Polska premiera Diablo 2 była początkowo planowana na 30 czerwca 2000 roku. Została jednak ostatecznie przeniesiona na 5 lipca. W dniu premiery polskie wydanie gry kosztowało średnio 155 zł. W jego skład wchodziły trzy płyty z grą plus dodatkowa płyta z muzyką z gry (co ciekawe na Zachodzie płyta ta była dostępna jedynie w wydaniach kolekcjonerskich). Poza tym w kartonowym pudełku znajdowała się także podkładka pod mysz z motywem z Diablo 2 oraz oczywiście obszerna instrukcja.

Diablo 2 uzyskało w polskiej prasie o grze wysokie oceny w recenzjach (np. CD-Action 10/10, Click! 5/6), a później wiele nagród (np. CD Action - Gra Roku w kategorii RPG, CHIP - "Produkt Roku - Wybór Czytelników" czy PC World Komputer - Nagroda w kategorii produkt roku 2000).
Diablo 2 otrzymało także nagrodę "As Empiku" za największy bestseller 2000 roku w dziedzinie multimediów rozrywkowych. Wspomniałem o tej nagrodzie ponieważ przez ostatnie trzy tygodnie Diablo 2 zajmowało trzecie miejsce na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na pc w sieci salonów EMPiK. Jest to bezsprzecznie fenomen.

W dniu urodzin Diablo 2, życzymy naszej ulubionej grze wielu kolejnych lat na listach najlepiej sprzedających się gier oraz ciągłego zainteresowania ze strony milionów graczy. Wszystkiego najlepszego! ;)

Dodaj komentarz  

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta zarejestruj się w dosłownie 20 sekund, bez zbędnych aktywacji konta!Feniks z Popiołów - czekamy...
Niniejsza strona jest częścią Wortalu Phoenix, znajdującego się aktualnie w stanie hibernacji. Kliknij na powyższy link by dowiedzieć się więcej.
Vgroup portfolio, agencja interaktywna - tworzenie portali internetowych, stron www, sklepow, CMS oraz grafiki  web 2.0
© 2002-2014 Imperium Diablo • Wszystko o grach Diablo 3, Diablo 2 i Diablo 1. All trademarks referenced herein are the properties of their respective owners. All rights reserved.